přelití oleje

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: T4, Kubmaty

Odpovědět
Uživatelský avatar
celda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.02.2006 21:02

přelití oleje

Příspěvek od celda »

Mám T4 2.5 TDi r.v.2003 a po výměně oleje jsem při kontrole zjistil,že olej je asi 5 mm. nad ryskou max. Od výměny je i motor takovej hlučnější,jako bych jel v tunelu. Mám ho radši nechat odpustit ?

Uživatelský avatar
Leon
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 308
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeňsko

Re: přelití oleje

Příspěvek od Leon »

celda píše:Mám T4 2.5 TDi r.v.2003 a po výměně oleje jsem při kontrole zjistil,že olej je asi 5 mm. nad ryskou max. Od výměny je i motor takovej hlučnější,jako bych jel v tunelu. Mám ho radši nechat odpustit ?
určitě upusť, ať je to podle rysky, 5mm možná neni moc, ale mohl by sis zničit katalyzátor

Uživatelský avatar
Tlustoch
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: krnovsko tel:777237375

Re: přelití oleje

Příspěvek od Tlustoch »

Leon píše:
celda píše:Mám T4 2.5 TDi r.v.2003 a po výměně oleje jsem při kontrole zjistil,že olej je asi 5 mm. nad ryskou max. Od výměny je i motor takovej hlučnější,jako bych jel v tunelu. Mám ho radši nechat odpustit ?
určitě upusť, ať je to podle rysky, 5mm možná neni moc, ale mohl by sis zničit katalyzátor

Souhlas,určitě upustit,aby bylo podle rysky.

Uživatelský avatar
olin-caddy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovosicko

Re: přelití oleje

Příspěvek od olin-caddy »

Leon píše:
celda píše:Mám T4 2.5 TDi r.v.2003 a po výměně oleje jsem při kontrole zjistil,že olej je asi 5 mm. nad ryskou max. Od výměny je i motor takovej hlučnější,jako bych jel v tunelu. Mám ho radši nechat odpustit ?
určitě upusť, ať je to podle rysky, 5mm možná neni moc, ale mohl by sis zničit katalyzátor
U TDi se těžko odrovná kat, protože ropáci žádnej nemaj a i kdyby měli, tak hladina oleje nemůže katíku ublížit... Ale při přelití je riziko, že se vytlačí gufero na klice. To je pak nepříjemný vyndavat motor jen aby se vyměnil jeden simerink.
5mm ale není zas tak moc a motoru by to nemělo nic udělat, protože na měrkách je počítáno s určitou rezervou. Nestál jsi při kontrole oleje náhodou na kopci? To taky u většího motoru trochu zkresluje...

Uživatelský avatar
misoVW
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Západné Slovensko, blízko PN
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od misoVW »

Aj dieselove motory maju katalizator. V kazdom manuale od dieslu je napisane ze pri preplneni olejom sa moze poskodit katalizator.

Uživatelský avatar
dist01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: přelití oleje

Příspěvek od dist01 »

5 mm neni moc to dela ve výsledku 4 deci

Uživatelský avatar
vaha
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2016
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: královehradecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: přelití oleje

Příspěvek od vaha »

a vyvalený gufera a tak různě :lol:

anacixem
Profík
Profík
Příspěvky: 1194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: KV

Re: přelití oleje

Příspěvek od anacixem »

No třeba ke mě přijel chlapík s Polem a říkal že mu problikává mazání takže tam lil olej apak se divil že mu to hulilo jako svina bo mu lítal ven olej sáním do motoru.Nakonec jsem mu z toho vypustil celkem neuvěřitelných 8-9L oleje .Dalo se z5 3,5L co tam patří a auto jezdí dodnes v poho a nic nevylítlo.Teda musel se vyměnit kat.
Lupo TDi ++
Sharan TDi

Uživatelský avatar
FError
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1425
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ash
Kontaktovat uživatele:

Re: přelití oleje

Příspěvek od FError »

anacixem píše:No třeba ke mě přijel chlapík s Polem a říkal že mu problikává mazání takže tam lil olej apak se divil že mu to hulilo jako svina bo mu lítal ven olej sáním do motoru.Nakonec jsem mu z toho vypustil celkem neuvěřitelných 8-9L oleje .Dalo se z5 3,5L co tam patří a auto jezdí dodnes v poho a nic nevylítlo.Teda musel se vyměnit kat.
To my tu zas máme experta, co měl udělanou generálku a doplňoval olej, dokud neviděl hladinu... To že tam je nějaká měrka vůbec nevěděl. Hlavně velkej tuner no :-D Od tý doby je ten motor jak zakletej... Ono je to jedno, pač toho golfa stejně brzo zruší, dostal totiž řidičák
VW OLDIES CLUB : http://vw-oldies.cz" onclick="window.open(this.href);return false; || VW-OLDIES.cz on GOOGLE+

Golf IV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 25.06.2008 20:51

Re: přelití oleje

Příspěvek od Golf IV »

Ja znam lidi co meni olej zpusobem ze vypusti prevodovy olej a pak normalne nalije napln oleje do motoru a vubec ho to nesere .vlastne asi za tyden prijel ze se mu zda trochu hlucnejsi prevodovka :lol:

Uživatelský avatar
VW-Tim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 493
Registrován: 26.09.2007 17:25
Bydliště: MS kraj

Re: přelití oleje

Příspěvek od VW-Tim »

Golf IV píše:Ja znam lidi co meni olej zpusobem ze vypusti prevodovy olej a pak normalne nalije napln oleje do motoru a vubec ho to nesere .vlastne asi za tyden prijel ze se mu zda trochu hlucnejsi prevodovka :lol:
to snad ne 8O to si děláš švandu ne panečku to jsou opraváři
wagen cult cars

Uživatelský avatar
CHLOUBIK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 374
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín

Re: přelití oleje

Příspěvek od CHLOUBIK »

JJ občas to jsou případy :lol: kámoš zase dolejval do fabky olej měrkou a nadával že je to na píču vyřešený že se nemůže trefit ... :roll:

Uživatelský avatar
FError
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1425
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ash
Kontaktovat uživatele:

Re: přelití oleje

Příspěvek od FError »

CHLOUBIK píše:JJ občas to jsou případy :lol: kámoš zase dolejval do fabky olej měrkou a nadával že je to na píču vyřešený že se nemůže trefit ... :roll:
Můj mechanik mi vyprávěl, jak na vojně jeden z důstojníků opravoval svou novou š105: měnil nějaké hadice nebo něco takového, tak se rozhod, že rovnou vymění i olej. Jak řekl, tak učinil... ale vodu nalil do motoru a olej do chlazení
VW OLDIES CLUB : http://vw-oldies.cz" onclick="window.open(this.href);return false; || VW-OLDIES.cz on GOOGLE+

svibi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 19.02.2010 18:53

Re: přelití oleje

Příspěvek od svibi »

Ahoj, ráno o víkendu jsem kontroloval olej a co nevidím- je tam tak málo, že je to dost pod ryskou... tak jsem tam nalil cca 250ml a dnes jsem to překontroloval a je to taktak ještě v části A ale stačilo málo a přelil bych to... až teď mi došlo, že auto bylo asi trochu do kopce a jak jsem napůl spal, mozek mi nefungoval a nedošlo mi to.. chci se zeptat, kolik tak 250ml oleje udělá na rysce mm? Pokud je teď úplně dolitý na max, kde byl tak před tím? ještě v rozmezí rysky, kde je to ok, nebo níž? Díky!

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“