Prosím o pomoc či radu. Nestartuje.

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: T4, Kubmaty

Odpovědět
Uživatelský avatar
dewq
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 13.01.2010 13:36
Bydliště: Praha

Prosím o pomoc či radu. Nestartuje.

Příspěvek od dewq »

Zdravím a prosím o pomoc či radu.
Mám T4 diesel 2461 dle OTP r.v. 8/1999 pravděpodobně dle zkušenosti je ale o dva roky omlazenej. Typ motoru ACV, 75kw.
Po 14 denní pauze problém se startováním. Startér točil ale motor nenaskočil. Parkrát jsem auto bez problému roztáhnul. Pak začal startér vynechávat.
Cestou do servisu se z motoru začalo mířně kouřit. Příčina- schořel kompresor klimatizace.
Nevím v jaké souvislosti, zda přetížením při marných startech ale prý schořel i startér.
Po výměně startéru za nový, bez problému točí ale motor nenaskočí. Po roztažení a asi i zahřátí motoru chytá na první cvrnknutí.
V servisu si zřejmně neví rady. Tvrdí, že příčin může být více a odstranění zavady mi PŘEDBĚŽNĚ zkalkulovali na 20 až 30 tis.
Jinak, všechny pojistky jsou Ok
Prosím o radu či nápad jak postupovat. Docela mně to finančně zrujnovalo.
Díky všem.

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Prosím o pomoc či radu. Nestartuje.

Příspěvek od trhac »

co takhle žhaviče nabo paliváč?

pašik81
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 30.11.2009 22:54

Re: Prosím o pomoc či radu. Nestartuje.

Příspěvek od pašik81 »

když startuješ jde do vstřiku nafta? :thanks:

Uživatelský avatar
dewq
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 13.01.2010 13:36
Bydliště: Praha

Re: Prosím o pomoc či radu. Nestartuje.

Příspěvek od dewq »

Palivovej filtr nechávám měnit při každé výměně oleje.
Zda jde nafta do vstřiku nevim, ale při roztahovaní chytne na cca 10-15 metrech uplně hladce.

winterwolf
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 14.05.2014 08:03

Re: Prosím o pomoc či radu. Nestartuje.

Příspěvek od winterwolf »

Dobrý den ,
vložím to sem ať nezakládám nové téma.

Máme ve firmě T4 (2,5 Tdi 75Kw) a začalo zlobit startování. Když se otočí klíčkem tak se nic nestane. Ani kontrolky nepohasnou nic necvakne, prostě žádná akce :?

Když jsem s tím byl naposledy v VW ( odtažen..... nepovedlo se nastartovat) tak vyměnili kabel od startéru a cca 1 měsíc to fungovalo povedl se každý 2 start. Teď bohužel auto nejde klíčkem nastartovat vůbec ani přes kabely. Roztlačení/roztažení není problém to chytne pokaždé.

Baterka je nová a když se zadaří tak s motorem otočí bez problému.
Imobilizérem by to také být nemělo když při roztlačení chytne.
V VW mi řekli že by zkusili vyměnit startér za 20 000,- což bych nechal jako krajní řešení.

Poradíte někdo na co se zaměřit kde by mohla ještě být chyba :?:

Díky
Lukáš

Fuxxo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 11.01.2013 17:35

Re: Prosím o pomoc či radu. Nestartuje.

Příspěvek od Fuxxo »

co tak skusit vymenit elektricku cast spinacky? 3 srobky na kryzovy srovbovak, zhodis plasty a uvidis na konci spinacky zvazok kablov a ten ide do takej umelej somariny, najcastejsie biela mliecna farba, niekedy cierna. drzi to tam mala skrutka na krizovy srovbovak.. skus vymenit, mozno ju mas rozpadnutu...

A poistky pri baterke si pozeral?

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“