T4 2.5tdi 75kw - Podivně (ne)startuje

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: T4, Kubmaty

Odpovědět
smazak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 13.02.2012 18:48

T4 2.5tdi 75kw - Podivně (ne)startuje

Příspěvek od smazak »

Ahoj vespolek

Potřeboval bych radu VW 2.5tdi 75kw r.v. 1997

Nestartuju, resp. nastartuju pri trose stesti tak na 20tý pokus.
Co to dělá nebo nedělá:

1. Bral jsem naftu v Polsku, auto normálně najelo ještě potom cca 250km. pak začli ty tuhý mrazy a druhý den ráno už jsem neodjel. Rikal jsem si, ze to bude zmrzla nafta, odtahnul jsem auto do garazi na 4 dny. Pak jsem nastartoval asi na 20ty pokus, pritom sem vykouril hustym bilym stiplavym ne-zcela standartnim kourem cely patro verejnejch garazi, ale odjel jsem, jezdil sem po Praze, chcipal znova startoval a vsechno se zdálo uz byt v pohode, dotankoval jsem k pulce nadrze z Polska jeste druhou pulku z OMV a dolil jakysi additivum od Sheronu.
Druhy den jsem zase nenastartoval. Znova do garazi, po dvou dnech opet na dvacetej pokus zabral, opet sem vykouril celej barak, ale odjel jsem, po deseti minutach chcipl znova natocil v pohode, dojel jsem na pumpu dotankoval jsem tri litry naturalu, vyměnil jsem palivovej filtr. Ujel jsem 100km zaparkoval v teply garazi a znova jsem druhy den nenastartoval.
2. Ted jak jsem s tim jel poslednich 100km tak se stalo to, ze po seslapnuti plynu tak do pulky vubec nereagoval, az kdyz byl tesne za pulkou tak to skokem zaclo pridavat plyn - to delalo celou cestu.
3. Baterku mam novou 100Ah, zhaveni si "myslim" ze mam v poradku, ve velkych mrazech (-17) cekam na zhasnuti kontrolky cca 7 sekund obycejne tak 4 sekundy a jedu.
4. Jakmile se to ohreje tak to jezdi v poradku, je to trosku hlucnejsi, ale otacky na volnobeh drzej. Zaslepka u posledniho vstriku je.

Uz jsem z toho docela zoufalej, muze to byt padla nafta ? Hadicky se asi nikdy nemenili, zvladnu to doma sam ? Nebo to muzou bejt ty zhavicky ? Motor pri otaceni starterem tak jakoby "vzdycha a nechytne", .. a vzdycky jak vzdychne tak se z vejfuku vyvali prave ten bilej dym.

tady jsem jeste vyfotil, kdyz jsem odchazel od auta co se linulo z vejfuku, takovej ohnovej kour..
http://2i.cz/5c6fd0fa29" onclick="window.open(this.href);return false;
Uz z toho zacinam bejt docela zoufalej..
Za kazdou radu dik

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: T4 2.5tdi 75kw - Podivně (ne)startuje

Příspěvek od trhac »

Zkusil bych ty žhaviče a když ty budou dobrý tak může byt problém v čerpadle.

Uživatelský avatar
tdiracing
Profík
Profík
Příspěvky: 1084
Registrován: 01.10.2008 11:09
Bydliště: Slaný

Re: T4 2.5tdi 75kw - Podivně (ne)startuje

Příspěvek od tdiracing »

Já si spíše myslím že ti praskla napínací kladka u rozvodového řemene na straně čerpadla a tím pádem se je rozhozený předvstřik,proto to špatně startuje a na plynový pedál to sotvaže reaguje a nebo druhá varianta je ta že je horší vstřikovací čerpadlo.Já bych vsadil na první variantu příznaky tomu odpovídají.
http://www.transporterclub.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.transportercentrum.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Specializovaný servis na vozy VW Transporter,Caravelle,Multivan

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“