t3 1,6d toci, kouri, nechytne, prosim pomoc

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: T4, Kubmaty

Odpovědět
Uživatelský avatar
m.marty4
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2188
Registrován: 03.01.2010 17:26
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

t3 1,6d toci, kouri, nechytne, prosim pomoc

Příspěvek od m.marty4 »

Zdravím,
procházel jsem všechny témata a stejný problém tu snad nikdo neřešil.

Koupil jsem T3, 1,6d, 37kw

Prodávající řikal, že zamrzá nafta, tak už první den jsem koupil aditivum, abych tomu předešel, první den v pohodě a druhý když jedu od kamaráda, bylo asi mínus 5, to přestalo jet, myslel jsem, že špatně ukazuje palivoměr a došla nafta, tak jsem dolil a už to nechytlo, na roztažení nic, dotoval jsem baterku přes kabely ale marně, druhej den jsem to horkovzduškou nahřejval, vyměnil palivák a žhavky, chytlo to z kanystru, pak i z nádrže, ale s velkejma problémama a trápením, no a dneska - cca po 5 dnech stejnej problém, ráno jsem nanastartoval, zas stejná teplota, cca - 3, přitom mi to chytlo i v -7 o víkendu.
Motor nechytá už ani z kanystru, točí, hulí jako prase, šedě, smrdí to, ale nechytne, občas to má tendenci, ale pak zase dojde baterka a konec, nafta zamrzlá neni, tahal jsem ji pusou za palivákem. Jednu žhavičku jsem vyndal, jestli žhaví a žhaví.

Už jsem bezradnej, pokud je někdo z Prahy a byl by ochotnej mi s tim pomoct, tak bych byl vděčnej, samozřejmě ne zadarmo.

Dostal jsem k tomu ještě zadřenem motor a tam je čerpadlo, tak pokud by bylo KO čerpadlo, tak kdyby mi to někdo pomohl přehodit za to druhé.

Příde mi kravina, aby to nestartovalo v mínus 5 stupních, g3 co jsem měl předtím, chytla jako nic

Předem dík za rady.

Uživatelský avatar
m.marty4
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2188
Registrován: 03.01.2010 17:26
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: t3 1,6d toci, kouri, nechytne, prosim pomoc

Příspěvek od m.marty4 »

tak já nevim, položi jsem na pět minut horkovzdušku na čerpadlo, pak jsem nahřál trubičky a po dvaceti vteřinách trápení to naskočilo, oblak dýmu a už je to ok, ještě jsem teda dotahoval trubičky od čerpadla ke vstřikům, tak nevím jestli to tam třeba přisávalo

Uživatelský avatar
Kubmaty
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 442
Registrován: 05.12.2007 15:42
Bydliště: Tábor City
Kontaktovat uživatele:

Re: t3 1,6d toci, kouri, nechytne, prosim pomoc

Příspěvek od Kubmaty »

Zkontroluj si rele na žhavení to je nejčastější problém.
Kdyby jsi ten zadreny motor vyhazoval potřeboval bych olejovou vanu.
VW Caravelle T4 111kW long, projekt ZWO
VW Caravelle T4 75kW long
VW Transporter T3 syncro s uzaverkou
VW Golf Country syncro 66kW

Uživatelský avatar
m.marty4
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2188
Registrován: 03.01.2010 17:26
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: t3 1,6d toci, kouri, nechytne, prosim pomoc

Příspěvek od m.marty4 »

Tu si urco necham, moc jich neni a pripadne na prestavbu

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“