startování

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: T4, Kubmaty

Odpovědět
TonelyDC
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 17.02.2013 14:11

startování

Příspěvek od TonelyDC »

Ahoj lidi :) chci pozdravit všechny, kteří mají doma karavelku, nebo multíka. Jsem tu nový a chci se zeptat, zda by mi někdo poradil. Možná to, na co se chci zeptat, je blbost, ale chci mít i další názor. Mám VW Caravellu 2.5 Tdi, 75KW, r.v.1997 a včera se mi stala taková divná věc; jel jsem po dálnici a při předjíždění kamionu, mi s autem škublo a nešlo moc do tahu; turbo jsem sice slyšel, ale jako by bylo udušené. Navíc - když jsem zastavil a vypnul motor a po chvilce opět nastartoval, vylétly mi otáčky cca na 1600 - aniž bych se jakkoliv dotkl plynu, pak poklesly a pak se vše srovnalo na normál. Turbo jsem spíše slyšel při podtočení, ale jak jsem říkal - jako by bylo udušené a nechtělo se mu do tahu. Hadice mám vyměněny, motor má najeto poctivých 210000km - což si myslím, že na načnuté turbo, to asi nevypadá. Můžete mi, prosím, poradit, čím to může být a na co se mám zaměřit ? Na Wagu jsem zatím nebyl - jdu tam zítra. Díky za každou odpověď. Tonda, Děčín

Uživatelský avatar
Kubmaty
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 442
Registrován: 05.12.2007 15:42
Bydliště: Tábor City
Kontaktovat uživatele:

Re: startování

Příspěvek od Kubmaty »

Viděl bych to na to turbo.
VW Caravelle T4 111kW long, projekt ZWO
VW Caravelle T4 75kW long
VW Transporter T3 syncro s uzaverkou
VW Golf Country syncro 66kW

TonelyDC
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 17.02.2013 14:11

Re: startování

Příspěvek od TonelyDC »

Ahoj lidi, díky za odpověď - turbo to NAŠTĚSTÍ nebylo - VAG ukázal, že se jedná o vadný regulační ventil na čerpadle ( doufám, že jsem to napsal dobře ) a když se nám podařilo závadu smazat, motor šel, jako hodinky, ale po chvíli se to objevilo znovu, tak jsem se vrátil zpět k mechanikovi a ten to opět smáznul, ale hned další sen, jsem ho objednal a už to mám vyměněné a auto maká bez problémů 8) Tak zatím čus a pozdrav všem, co mají pořádný auta koncernu VW :)

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“