VW T5 2.5 TDI 128Kw potíže s motorem?

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: T4, Kubmaty

Odpovědět
Jan P.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 07.03.2016 14:22

VW T5 2.5 TDI 128Kw potíže s motorem?

Příspěvek od Jan P. »

Dobrý den,
předem se chci omluvit pokud to tu již někdo řešil, ale nenašel jsem to.
Mám vozidlo VW T5 2.5 tdi 128KW rok 2007 najeto 326 tis. ve 319 tis. oprava motoru hlava, šály, spojka dvou hmota ventily.
Jediné co se neměnilo byla vačka podle wv servisu v pořádku, vstřiky taky původní a hydroštely také původní.
A teď k problému:
Motor za tepla je tichý po zastavení asi po minutě najednou zvukovej projev motoru zhrubne jako traktor čím to může bejt?
Jinak jede normálně olej se neztrácí vše v pořádku.
Druhý problém někdy není to tak pravidelné při akceleraci škubne, ale jak říkám není to pravidelné.
Třetí problém nevím možná se mě to jen zdá, ale na dálnici při 160/kmh v táhlejších kopcích nechce zrychlovat noha na podlaze ale auto nezrychlí.
Ve všech problémech žádná kontrolka nesvítí vše normální.
Děkuji předem za odpovědi.

Jan P.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 07.03.2016 14:22

Re: VW T5 2.5 TDI 128Kw potíže s motorem?

Příspěvek od Jan P. »

Tak, nikdo neporadil poradil sem si sám. Byl to zanesený filtr pevných částic. Vyčištěn, zregerován. Auto jede jak má, všechny testy ve VW bez problému.

kurim
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 27.10.2015 10:10

Re: VW T5 2.5 TDI 128Kw potíže s motorem?

Příspěvek od kurim »

Dobry den,
psal jste
Třetí problém nevím možná se mě to jen zdá, ale na dálnici při 160/kmh v táhlejších kopcích nechce zrychlovat noha na podlaze ale auto nezrychlí.
Ve všech problémech žádná kontrolka nesvítí vše normální.
Presne to se mi stava taky, musim vypnout motor a nastartovat znova, pak zase ok. Mam multivana tak 6 mesicu, a stalo se mi to uz 3x.
Diagnostika pry nic nepise a dostal jsem super radu "Asi to bude Turbo". Pokud Vam pomohl vycistit filtr pevnych castic, mohu se zeptat jak na to?
Dekuji predem za odpoved.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“