Motor moc kouří 2.5 tdi 128kw

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: T4, Kubmaty

Odpovědět
ZHmaster
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 17.06.2016 16:51

Motor moc kouří 2.5 tdi 128kw

Příspěvek od ZHmaster »

Zdravím
Před 4 měsíci jsem koupil VW T5 zhruba po měsíci se mi objevila olej ve vodě a voda v oleji. Servis mi řekl že to může být vodní pumpa, po víměně a ujetí 20km se ukázalo jako špatná dedukace protože olej tam byl zase a voda taky. Dojel jsem z pět a tak mi řekli že je prasklá hlava . Hlavu jsem poslal na repas, dal jsem jí zpátky všechno bylo na rysky tak jak má být , nastartoval jsem a z výfuku vyletěl mrak modrého kouře. Vstřiky byly komplet repasované ale pomohlo to asi jen o 50%. Chtěl bych se zeptat co by na to mělo mít ještě vliv ? Co jsem mohl udělat špatně?

duffyt
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 07.03.2015 16:41

Re: Motor moc kouří 2.5 tdi 128kw

Příspěvek od duffyt »

Pripomina mi to podobny problem s 1,9tdi v O2. Menilo se taky tesneni pod hlavou, ale problem byl v teplotnim vymeniku voda-olej. Vymeneno nakonec za par stovek a olej z vody byl pryc...
Golf VII TGI HL Variant

ZHmaster
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 17.06.2016 16:51

Re: Motor moc kouří 2.5 tdi 128kw

Příspěvek od ZHmaster »

To jsem taky dával na tlakování vše bylo ok . Příčina té vody v oleji byla prasklá hlava která se zavařila teď je problém v tom že po smontování motor dost kouří . Smrdí to jako nespálená nafta . Teď při protočení nad 3000 ot. začalo ještě svítit na palubovce nízký tlak oleje použijte manuál. VCDS ani delphi neukazujou vůbec nic. Hodnoty vstřiků jsou dobré.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“