T4 2.5TDi 2002 motor netáhne když pohnu volantem doleva

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: T4, Kubmaty

Odpovědět
Uživatelský avatar
jednatel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 10.06.2012 18:11
Bydliště: Praha 5

T4 2.5TDi 2002 motor netáhne když pohnu volantem doleva

Příspěvek od jednatel »

Zdravím vás ve spolek a prosím o konzultaci a radu mého problému.
Když za jízdy hnu volantem doleva, i nepatrně, nebo prostě zatáčím doleva, motor netáhne a pocukává, jakmile stočím volant vpravo, i nepatrně, vystřelí kupředu na plný výkon. Ta pozice, kdy to jede/nejede se nepatrně mění, vpravo/vlevo - dokáže to jet na plný výkon rovně po dálnici, ale při nepatrném pohybu volantu doleva to přestává táhnout, nebo to při jízdě rovně netáhne, a teprve když lehce pohnu volantem doprava, např. v rozmezí přejetí do sousedního pruhu, tak to vystřelí kupředu.
Ta reakce motoru je okamžitá, není tam prodleva, a ani to nesouvisí s nakloněním auta do strany, protože změna nastane i při velmi pomalém pohybu volantem.
Palivová soustava prohlídnutá, dokonce jsem zkoušel jet tzv. "na kanystr", tedy zaručený přívod paliva hadičkama přímo z a do kanystru. Všechny podtlaky zkontrolovaný. Zkontrolovaný všechno kolem sloupku řízení, žádný kablík tam není v kontaktu apod. Kroužek airbagu normálně funguje, ASR a podobný věci, který by snímaly podélnou stabilitu vozidla to nemá...
Už se s tím trápím nějaký čas, na chvíli to ustalo, nebo se to dělo jen první půlhodinu jízdy, teď je to furt.
Jediný co jsem ještě neudělal je diagnostika, jsem s tím trvale v daleký cizině a nemám.
Protáhnul jsem to teď po dálnici, rovně to jelo pěkně, táhlý levotočivý sjezd o 270° jsem jel pod plynem v otáčkách, a v 1/3 to začlo kuckat, jakmile se to narovnalo, tak to zase vystřelilo kupředu...
T3 SYNCRO 1.9mTDi
Sharan II TDi PD
T4 2.5TDi 75kW

Uživatelský avatar
jednatel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 10.06.2012 18:11
Bydliště: Praha 5

Re: T4 2.5TDi 2002 motor netáhne když pohnu volantem doleva

Příspěvek od jednatel »

Moje "utrpení" nekončí. Dnes prvních 20 minut jízdy to moc netáhlo. Dojel jsem pár km k dálnici a lehlo to úplně, bylo jedno jestli jsem hnul volantem doprava nebo doleva, prostě to nepřešlo 2000ot. Ujel jsem po dálnici cca 10km a na prvním sjezdu sjel, tam už jsem cítil, že se to čape, tak jsem to otočil na druhou stranu a těch 10km se vrátil. A jelo to jako víceméně vždycky - v levý zatáčce to odpadá, jinak plný výkon.
Po dalších 20 minutách jsem se dostal na diagnostiku a ta nenašla žádné chyby.
T3 SYNCRO 1.9mTDi
Sharan II TDi PD
T4 2.5TDi 75kW

Uživatelský avatar
jednatel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 10.06.2012 18:11
Bydliště: Praha 5

Re: T4 2.5TDi 2002 motor netáhne když pohnu volantem doleva

Příspěvek od jednatel »

odpoledne jsem se v tom neúspěšně pošťoural, abych zase nic nenašel... Pak jsem vyrazil na cca 15km cestu, a celou dobu jsem z toho měl moc dobrý pocit, jelo to výborně, kruhové objezdy bez problémů... Cestou zpět taky, až ke "zkušebnímu" sjezdu z dálnice, tam to v levém táhlém oblouku zase umřelo. Prostě v tu chvíli není žádná odezva na plyn... Jakmile se to narovnalo, vystřelilo to vpřed. Během toho, ani potom z výfuku nic nevyjde. Kdyby to v tu chvíli nemělo dočasně vzduch, bude to hulit...
T3 SYNCRO 1.9mTDi
Sharan II TDi PD
T4 2.5TDi 75kW

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“