Převodovka T4

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: T4, Kubmaty

Odpovědět
pajaital
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 27.02.2008 00:00
Bydliště: Pardubice

Převodovka T4

Příspěvek od pajaital »

Tak už je to tady. Před třemi týdny jsem se stal šťastným majitelem busu rok 1999 2,5TDI 65KW. Bohužel jen na chvíli. Teď už jsem nešťastný majitel, jelikož včera mi klekla převodovka a nejspíš to udělalo i komplet spojku. Tak teď potřebuju, esi někdo ví, jaký převodovky jsou shodný s jakým typem a tak. Kdo má tipy kde shánět nebo nějaké zkušenosti, jak se hýbou ceny převodovek. Moje má označení DUJ a motoj má typ AJT. Za každou radu budu vděčný. Dík!

Uživatelský avatar
vwoky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 541
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice

Re: Převodovka T4

Příspěvek od vwoky »

promiň že ti lezu do tématu ale nechci zbytečně dělat další když se to týká taky převodovky:
mám dotaz jestli někdo neví jestli se dá natáhnout(více do rychlosti) převodovka z Transporter 1.9TD r.v.97???

díky za typy

Uživatelský avatar
T4
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Decin
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka T4

Příspěvek od T4 »

pajaital: našel jsem něco na německém webu, zaměnitelnost těch převodovek je u kódů DUJ DUH EWA EWB - ceny v Německu cca 800-900eur za repasovanou :?

vwooky: prodávají se sady pětkových koleček do rychla, ale nenašel jsem žádný konkrétní kontakt, každopádně to nebude v Německu nic laciného...
Obrázek

Uživatelský avatar
vwoky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 541
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice

Re: Převodovka T4

Příspěvek od vwoky »

T4 díky za info:laciné to asi nebude ale zlaté české ručičky si poradí až to budu páchat ven takto skonzultuju s kámošem a nějaký to kolečko vymyslíme :wink:

Uživatelský avatar
T4
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Decin
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka T4

Příspěvek od T4 »

vwoky píše:T4 díky za info:laciné to asi nebude ale zlaté české ručičky si poradí až to budu páchat ven takto skonzultuju s kámošem a nějaký to kolečko vymyslíme :wink:
i o tom už jsem slyšel, všechno jde
Obrázek

Uživatelský avatar
TDiBora
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Benešov

Re: Převodovka T4

Příspěvek od TDiBora »

Jakou má tak hodnotu ta převodovka? OT- já vím koupě je jinde ale nemáte někdo převodovku na 2.5TDI 75kW?

Uživatelský avatar
david001
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka T4

Příspěvek od david001 »

Zdravim, shanim prevodovku na T4 1.9 TD. Nevíte někdo o něčem :?:
muj mail: sedlak.david@autopujcovnabrno.cz

Uživatelský avatar
MKTech
Pilot
Pilot
Příspěvky: 855
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slavkov

Re: Převodovka T4

Příspěvek od MKTech »

Pužité převodovky se pohybují od 15 až 25tis. Komplet repase kolem 25tis.
Diagnostika -AUDI-VW-SKODA-SEAT,Dojezdy oken přes DO,Palubní PC dojezd na zbylé palivo,Air CRASH Data,Tachometry KM+Pin,Chiptuning Motorů.Montáž Climatronicu,Palubních PC, Tempomatů,Navigací

pajaital
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 27.02.2008 00:00
Bydliště: Pardubice

Re: Převodovka T4

Příspěvek od pajaital »

Jen na závěr = dozjišťoval jsem, že převodovky DUJ (i některé jiné) mají tu nemoc, že cca po 180tis Km se zadře ložisko na 5ce. Prý je nějak nadměrně namáhané. Pak se protoří a udělá díru v obalu převodovky. Tudy potom utíká olej ven. Převodovka bez oleje je potom už jasná věc. Proto sehnat převodovku DUJ je věc těžká. Já za ni dal 20tis. Fachčí dobře, trochu hučí 4tý a 5tý rychlostní stupeň, ale zdá se že šlape OK.

Uživatelský avatar
tdiracing
Profík
Profík
Příspěvky: 1084
Registrován: 01.10.2008 11:09
Bydliště: Slaný

Re: Převodovka T4

Příspěvek od tdiracing »

bez potíží tam pasuje převodovka ze 75 KW,mám to taky předelané a v poho,z 1,9 nebo 2,4 tam nedávej je to nesmysl,vypadá sice stejně ale pojede ti to max 110 na 4000 otáčěk na pětku
http://www.transporterclub.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.transportercentrum.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Specializovaný servis na vozy VW Transporter,Caravelle,Multivan

lorry
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 02.11.2015 20:42

Re: Převodovka T4

Příspěvek od lorry »

Zdravím vas,mam take nejake poznatky s prevodovkou na T4 2,4D,pri vymene spojky jsem prevodovku rozpulil,protoze mi hucela pri nizkych otackach motoru na kazde rychlosti,koupil jsem loziska na hridele,vymenil,pretesnil,dal nova gufera,no a pri prvnim testu pri startu s prevodovce cinkalo,dela to 5tkovy sinchron,nevim jestli uz je sjety,ale kdyz jedu a radim v nizkych otackach,slysim jak zacinka,huceni mirne ustalo,ale stejne je to slyset,taky sem premslel,dat tam 5tkovou soustavu ze silnejsi verze,,ale tady proste sehnat nelze.kloudnou prevodovku na 2,4D taky nemozny sehnat,leda repas za min. 20tis.,takze svechna vynalozena prace ji dostat ven,.......s moc velkym uspechem nedopadlo.....
tak jen ve zkracenem popisu....

dickw
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 25.09.2013 21:54
Bydliště: BUDWEIS

Re: Převodovka T4

Příspěvek od dickw »

T4 píše:
vwoky píše:T4 díky za info:laciné to asi nebude ale zlaté české ručičky si poradí až to budu páchat ven takto skonzultuju s kámošem a nějaký to kolečko vymyslíme :wink:
i o tom už jsem slyšel, všechno jde
pětkovy kolo z golf 3 tdi !!!

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“