1,9 TD intercooler

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: T4, Kubmaty

Odpovědět
APAPI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 26.04.2008 18:54

1,9 TD intercooler

Příspěvek od APAPI »

Zdravím,již delší dobu přemýšlím o instalaci intercooleru do 1,9 TD.
Je to blbost, nebo se mám do toho pustit?
Máte někdo zkušenosti?
Díky za názory.

Apollo.Sh
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 22.05.2008 20:08
Bydliště: Brno

Re: 1,9 TD intercooler

Příspěvek od Apollo.Sh »

Dal jsem tam intercooler z Mitsubishi Pajero s přídavným ventilátorem, jiný vstřiky a předělávka čerpadla. Jede to jako vítr. :twisted:

APAPI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 26.04.2008 18:54

Re: 1,9 TD intercooler

Příspěvek od APAPI »

Apollo.Sh píše:Dal jsem tam intercooler z Mitsubishi Pajero s přídavným ventilátorem, jiný vstřiky a předělávka čerpadla. Jede to jako vítr. :twisted:
To je zajímavé. Můžeš to trochu specifikovat? Předpokládám, že vstřiky jsou větší a čerpadlo dává více nafty.

Apollo.Sh
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 22.05.2008 20:08
Bydliště: Brno

Re: 1,9 TD intercooler

Příspěvek od Apollo.Sh »

přesně tak, vstřiky jsou větší a čerpadlo tlačí víc nafty 8). Taky zmizelo povadání výkonu v kopcích při naloženým autě.

APAPI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 26.04.2008 18:54

Re: 1,9 TD intercooler

Příspěvek od APAPI »

Apollo.Sh píše:přesně tak, vstřiky jsou větší a čerpadlo tlačí víc nafty 8). Taky zmizelo povadání výkonu v kopcích při naloženým autě.
to jedine mi trochu vadí-ztráta vykonu do kopců, ale na druhou stranu když to porovnám s předešlým 2,4D který mi byl ukraden (asi ho někdo potřeboval víc než já) tak toto je zcela o něčem jiném.Já v tom podstatě vozím motorky, ale to neznamená ,že je nějak poničený.Trochu jsem změnil konfiguraci zadních sedadel, které jsem použil z 2,4D.System Multivan mi moc pro mé účely nevyhovoval.Teď instaluji original intercooler z T4 a další a poslední úprava bude asi to samé, co máš ty.Jo a ještě výměna budíků. samozřejmně palivoměr a teploměr. I když jsem proměřoval celou desku, žádný výsledek.Ale zpět k úpravě. Můžeš mi prozradit jaké trysky jsou vhodné?Předpokládám,co se týká čerpadla, tak to dokážou v každém servisu co čerpadla dělají.
Děkuji

Apollo.Sh
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 22.05.2008 20:08
Bydliště: Brno

Re: 1,9 TD intercooler

Příspěvek od Apollo.Sh »

nechal jsem si předělat špičky, kde zvládnou čerpadlo, tam ti udělaj i vstřiky

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“