Výměna oleje - VW T5 Transporter

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: T4, Kubmaty

Uživatelský avatar
jason2211
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 10.09.2008 21:09
Bydliště: Praha 5

Re: Výměna oleje - VW T5 Transporter

Příspěvek od jason2211 »

myslíTE Jarov? tam jsem to diskutoval.
proč takové tajnosti? je tu nějaký špión?
Naposledy upravil(a) jason2211 dne 26.10.2008 23:12, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
lada t5
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 220
Registrován: 23.09.2008 22:06
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna oleje - VW T5 Transporter

Příspěvek od lada t5 »

Nemyslím nic, píšu co vím. S Jarovem mě nespojujte, byl jsem tam jen párkrát, protože to mám nejblíž.

Uživatelský avatar
jason2211
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 10.09.2008 21:09
Bydliště: Praha 5

Re: Výměna oleje - VW T5 Transporter

Příspěvek od jason2211 »

je to zase skušenost jeden povídal. Samozřejmě, že v servisu by byli nejraději kdyby jsme tam jezdili každých 5.tis km :wink:
chtělo by to něco ze života např. mám T5 najeto 400.tis km a víc, motor v poho, olej jsem používal ten a ten

Kajakgsxr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 24.08.2008 20:03
Bydliště: Praha

Re: Výměna oleje - VW T5 Transporter

Příspěvek od Kajakgsxr »

Ahoj Lahváči,nechci tě strašit,ale servisuju jedný firmě T5-ky a Caddy,všechny mají motory PD a po záruce chtěli ušetřit za olej a a chtěli tam přesně takový,co jsi si koupil a cca po 50tis. km postupně přivezli čtyři auta že nemají výkon,hlučný chod motoru a za studena špatný start.Závada byla úplně vydřený vačky a hydraulický zdvihátka ventilů byly skrz na skrz děravý!!!Vše se vyměnilo a od té doby se používá olej 5W40 s označením pro PD motory a auta už mají X km najeto a vše v pohodě.

Uživatelský avatar
Lahvac
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 225
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 9

Re: Výměna oleje - VW T5 Transporter

Příspěvek od Lahvac »

Kajakgsxr píše:Ahoj Lahváči,nechci tě strašit,ale servisuju jedný firmě T5-ky a Caddy,všechny mají motory PD a po záruce chtěli ušetřit za olej a a chtěli tam přesně takový,co jsi si koupil a cca po 50tis. km postupně přivezli čtyři auta že nemají výkon,hlučný chod motoru a za studena špatný start.Závada byla úplně vydřený vačky a hydraulický zdvihátka ventilů byly skrz na skrz děravý!!!Vše se vyměnilo a od té doby se používá olej 5W40 s označením pro PD motory a auta už mají X km najeto a vše v pohodě.
V pohodě, ani nestrašíš. Během dneška jsem dospěl ke stejnému názoru. A to jsem dnes mluvil s p. Marvalem z Auto Jarov který mne několikrát za sebou ubezpečoval, že tento olej v mém motoru mohu bez problémů a s klidnou duší použít!! :evil:

No nic. Jaký tedy olej (už chápu že musí být pro PD) by jsi doporučil (značka, typ - hlavně dobrej poměr kvalita/cena)?? Jinak díky moc za radu.

Uživatelský avatar
Dandim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 275
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Výměna oleje - VW T5 Transporter

Příspěvek od Dandim »

Hoši ať nic nezkazíte oleji! Vůbec není důležité jaká je značka oleje! Nejdůležitější pro VW motory je specifikace! Je teroreticky jedno jaká viskozita, značka, výrobce ,atd. Prostě specifikace MUSÍ sedět! Obecně platí toto:
TDI (rotační čerpadlo, 15 000km) VW 505 00
TDI (rotační čerpadlo, longlife) VW 506 00
TDI PD (servis. interval 15 000 km) VW 505 01
TDI PD (longlife olej) VW 506 01

Většinou bývá na obalech oleje uvedené např. vhodné pro PD motory. ALE nejdůležitější je právě tato norma VW. Více.... http://www.volkswagen.cz/servis/longlife/" onclick="window.open(this.href);return false;

Při nedodržení norem si koledujete o problém !
Ať busáci slouží... :D

Uživatelský avatar
Harley1006
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Výměna oleje - VW T5 Transporter

Příspěvek od Harley1006 »

A co si myslíte o tomto ??

http://maziva.heureka.cz/castrol-edge-5 ... ife/#c1597

Jaké jsou ceny za ty 5W40 ( pokud nejedete LONG LIFE ) co tam lejete ?? Za tuto cenu si dovedu představit dávat tam tento olej třeba každých 20 - 25 000 km ????

Mně třeba v servisu v Plzni řekli, že mi tam nenalejí nic jiného než nějaký LONG LIFE1, který prý má obsažené nějaké kovové částečky kvůli ozubenému soukolí, které nahrazuje rozvodový řemen ..... ??????

sid_cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 10.09.2009 08:29

Re: Výměna oleje - VW T5 Transporter

Příspěvek od sid_cz »

trochu to tu oživím podobným dotazem, což takhle klidně používat longlife , ale měnit po 15 tis. ?
třeba tady ten Castrol zas tak drahý není :

http://www.prag-info.cz/_shop/index_.ph ... gi_detail=

geodet
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 04.09.2010 21:41

Re: Výměna oleje - VW T5 Transporter

Příspěvek od geodet »

Jezdím na http://www.oleje-total.cz/automobilove- ... 7-5w-30-1l" onclick="window.open(this.href);return false; sehnal jsem ho za 185 za litr a zatim v pohode.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“