T5 2.5 128kw ZTRÁCÍ SE VODA???

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: T4, Kubmaty

Uživatelský avatar
Drak_MULTIVAN
Řidič
Řidič
Příspěvky: 98
Registrován: 24.06.2008 21:23
Bydliště: OLOMOUC
Kontaktovat uživatele:

Re: T5 2.5 128kw ZTRÁCÍ SE VODA???

Příspěvek od Drak_MULTIVAN »

lada t5 píše:Zkus změnit způsob jízdy i za cenu, že tam budeš o 15 min později......... :)
Presne to mam dnes v planu naliju to full a budu jezdit opatrne a uvidim... jinak jsem tam rano dolil ted musim koupit zbytek... no hnus:( pocital jsem na svizne jezdeni mesto mi to sezralo na 600km od full po rozniti kontrolky vody...
Jeste druhá vec víčko mi jde tak tuho jako by tam bylo prez zavit pritom je tam ok... ve vw mi ale rikal ze to nekdy dela ale s unikem vody nic spolecneho... ze to neodchazi... hmm?

JendaT4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 15.11.2007 15:19
Bydliště: Praha

Re: T5 2.5 128kw ZTRÁCÍ SE VODA???

Příspěvek od JendaT4 »

Drak_MULTIVAN píše:
JendaT4 píše:Tak tuhle zkušenost mám taky a stálo to 100 000,- ....

Ztrácela se voda, nikde to neteklo, nebyla prostě nikde. Nakonec to bylo pumpou, která se ve finále rozlétěla, sebrala s sebou řemen a dál nemusím pokračovat, že ....

Naštěstí to bylo bez plynu, vyřazená rychlost a sešláplá spojka, takže blok motoru to ustál

JendaT4

P.S. Zájemcům fotky pošlu, velmi smutné ......
hmm tak to je taky masakr.... u jakeho motoru? v kolika km?
T4, rok 1997, 220 tis. km a je to 2.5 TDI 75kW

JendaT4

Uživatelský avatar
tdiracing
Profík
Profík
Příspěvky: 1084
Registrován: 01.10.2008 11:09
Bydliště: Slaný

Re: T5 2.5 128kw ZTRÁCÍ SE VODA???

Příspěvek od tdiracing »

no jo ale ty máš T4 to je uplně jinej motor
http://www.transporterclub.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.transportercentrum.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Specializovaný servis na vozy VW Transporter,Caravelle,Multivan

Uživatelský avatar
Drak_MULTIVAN
Řidič
Řidič
Příspěvky: 98
Registrován: 24.06.2008 21:23
Bydliště: OLOMOUC
Kontaktovat uživatele:

Re: T5 2.5 128kw ZTRÁCÍ SE VODA???

Příspěvek od Drak_MULTIVAN »

tdiracing píše:no jo ale ty máš T4 to je uplně jinej motor
Tak otlakovat jsem to nezvladl bylo toho pres den nejak moooc:( ale koukal jsem na vicko oleje a je tam mensi sedivej povlak... hmm? a jeste se kourilo tesne po chcipnuti a vyndani vicka tak z hrdla jako by para... je to bezny? vzdy jsem tam koukal az to bylo odstate... ted hned po dojezdu cca 100km

sam77
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 17.11.2008 19:05
Bydliště: Hradec Králové

Re: T5 2.5 128kw ZTRÁCÍ SE VODA???

Příspěvek od sam77 »

Tak to tady čtu, a koukám, že jsem měl problém úplně stejný. Mám T5 96kw, r.v.2004. Před půl rokem mi začala úplně za stejných podmínek unikat voda. Vyměnila se vodní pumpa, ale teklo to dál.Při pohodové jízdě tak 1l/800km, při jízdě po dálnici či s vlekem tak 1l/500km.
V několika servisech po několika otlakování si nevěděli rady, ale že byl dost šedý šlem na víčku od oleje, rozhodli jsme se otlakovat hlavu. K našemu údivu byla hlava v pořádku, dalo se nové těsnění, a po pracném sestavení zpět voda unikala stále dál. Byl jsem z toho fakt nešťastný.
Tak jsem se naštval, zajel jsem do autorizovaného servisu, a dal jsem jim auto s tím, že utíká voda, a nic jiného jsem jim neříkal.
Jak jsem byl překvapený, když mi ještě ten den odpoledne volali, že si můžu auto vyzvednout, že vyměnili pumpu!!??, bylo to prý vidět na hadičce od pumpy, byla tam kapka a že je vše OK. Šťastný jsem odjížděl, a opravdu vše fungovalo.
Jenže po ujetí cca 2500 km, mám únik vody opět, sice nepatrný 0,5l na 1000 km, ale je tam.
Takže nevím, ale zdá se mi na hadičce opět kapka - že by šmejdy pumpy?
No, dám to po novém roce do VW servisu, a uvidím.

buggisek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 29.07.2009 17:49

Re: T5 2.5 128kw ZTRÁCÍ SE VODA???

Příspěvek od buggisek »

Tak mám taky takovej problém, Multiwan T5 rv.2007, 128Kw, 19000 km několikrát natlakováno a stále na nic nepřišli, už jsem uplně bezradnej, nevíte někdo čím to může být dál? Emulze se nedělá, olej je ok, voda mizí cca. 1L na 150 km. Budu rád za každou radu, díky. :( :( :(

Uživatelský avatar
tdiracing
Profík
Profík
Příspěvky: 1084
Registrován: 01.10.2008 11:09
Bydliště: Slaný

Re: T5 2.5 128kw ZTRÁCÍ SE VODA???

Příspěvek od tdiracing »

voda jde do spalovacího prostoru,proto nikde není únik ven a ani do oleje
http://www.transporterclub.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.transportercentrum.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Specializovaný servis na vozy VW Transporter,Caravelle,Multivan

Uživatelský avatar
Drak_MULTIVAN
Řidič
Řidič
Příspěvky: 98
Registrován: 24.06.2008 21:23
Bydliště: OLOMOUC
Kontaktovat uživatele:

Re: T5 2.5 128kw ZTRÁCÍ SE VODA???

Příspěvek od Drak_MULTIVAN »

tdiracing píše:voda jde do spalovacího prostoru,proto nikde není únik ven a ani do oleje
tak to jsem si mylsel taky uz jsem chtel davat hlavu dolů a voda v oleji porad nebyla videt... vicko ciste... ze je olej ve vode se na vicku projevilo az po 5tis. km!!! ale porad sla jen do oleje...vymenil jsem VODNÍ PUMPU a po problemu!!! pak zacalo turbo vydavat divné houkáni kazdy a bylo v haji turbo pritom auot jelo porad normalne... kazdy rikal ze to jsou praskle svody dal jsem nove a porad stejne!!! tak jsem jezdil a jezdil a najednou turbo neslo ani vymazat zavadu klickem a behem chvilky v hadicich i chladici olej... ve finale nove turbo novy chladic a je klid... takze vodni pumpu jiz nikdy nepodcenim... diky vode slo sr*t vse okolo...

Uživatelský avatar
Drak_MULTIVAN
Řidič
Řidič
Příspěvky: 98
Registrován: 24.06.2008 21:23
Bydliště: OLOMOUC
Kontaktovat uživatele:

Re: T5 2.5 128kw ZTRÁCÍ SE VODA???

Příspěvek od Drak_MULTIVAN »

buggisek píše:Tak mám taky takovej problém, Multiwan T5 rv.2007, 128Kw, 19000 km několikrát natlakováno a stále na nic nepřišli, už jsem uplně bezradnej, nevíte někdo čím to může být dál? Emulze se nedělá, olej je ok, voda mizí cca. 1L na 150 km. Budu rád za každou radu, díky. :( :( :(
klidne mi zavojel timto jsem si prosel uplne stejne a fakt to neni pr**l... vodni pumpa ma odtokovou hadicku ale casto je primo v pumpe ucpany odtok a kolem takovych krouzku to jde rovnou do oleje a fakt to tam neni poznat ztrati se to!!! nez to zacalo delat emulzi jezdil jsem a litr vody za litrem... ani ve VW nikdo netusil... tlakovane nekolikrat vypadalo to na hlavu a byla to pumpa...

buggisek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 29.07.2009 17:49

Re: T5 2.5 128kw ZTRÁCÍ SE VODA???

Příspěvek od buggisek »

Tak mám opraveno, byla to vodní pumpa, no a uvidím jak dlouho to vydrží. Udělal jsem to stejně jako někdo předemnou, přijel jsem do servisu že se ztrácí voda, a ať se staraj, a světe divse závada opravéná (jel jsem do jiného servisu než nazačátku, kde to tlakovali a nic).

Uživatelský avatar
Drak_MULTIVAN
Řidič
Řidič
Příspěvky: 98
Registrován: 24.06.2008 21:23
Bydliště: OLOMOUC
Kontaktovat uživatele:

Re: T5 2.5 128kw ZTRÁCÍ SE VODA???

Příspěvek od Drak_MULTIVAN »

buggisek píše:Tak mám opraveno, byla to vodní pumpa, no a uvidím jak dlouho to vydrží. Udělal jsem to stejně jako někdo předemnou, přijel jsem do servisu že se ztrácí voda, a ať se staraj, a světe divse závada opravéná (jel jsem do jiného servisu než nazačátku, kde to tlakovali a nic).
no vidis to... dulezity je at to funguje:) bejt tebou pro jistotu bych udelal i olej at to nenadela pestvo...

zabehla
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 24.10.2008 17:24

Re: T5 2.5 128kw ZTRÁCÍ SE VODA???

Příspěvek od zabehla »

Zdravím,

měl jsem úplně stejný problém v servise mi taky říkali o prasklé hlavě atd. tlakovali a dělali všechno možný a pořád nic.
Nakonec lehounce rosila pumpa, výměna a bylo to OK. Škoda, že jsem si to nepřečetl dříve mohl jsem ti poradit.

Mam najeto kolem 220tis a pořád se to ser.. pumpa, turbo, převodovka, poloosy atd. pořád něco už mě dochází trpělivost!! Přemýšlím, že se toho zbavím ale co jiného?
VW Multivan 128kW, 2004

servisdp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 22.11.2011 16:41

Re: t5 1.9tdi 75kw

Příspěvek od servisdp »

ztrácí se voda,v oleji voda není,hrozně dlouho trvá ohřátí motoru,měnil jsem termostat,víčko expan.nádobky,oběhové čerpadlo které taky nešlo.Pořád stejný neli horší.Po 100 km ve městě litr nemrz.směsi

Uživatelský avatar
MKTech
Pilot
Pilot
Příspěvky: 855
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slavkov

Re: T5 2.5 128kw ZTRÁCÍ SE VODA???

Příspěvek od MKTech »

U T5 2.5TDI 96 a 128Kw a to samé u Touaregu je to vždy vodní pumpou. Pokud by to vodu spalovalo tak vždy na 100% po nějaké době provozu začne motor padat do nouzáku díky tomu že voda odrovná regulaci turba. A jde to zjistit i na emisích pokud to spaluje vodu naměří tam uhlovodíky. A hlavně motor je celohliník válce nikasil takže by to bylo znát na tlacích a mizením oleje pokud by byl prdlý blok ve válci. Kdyby někdo řešil prasklý blok nebo vyjetý nikasil není problém to opravit na věky a to vyvložkováním válců. Sice to něco stojí ale nejlepší řešení než schánět druhý motor který je nesehnatelný.
Diagnostika -AUDI-VW-SKODA-SEAT,Dojezdy oken přes DO,Palubní PC dojezd na zbylé palivo,Air CRASH Data,Tachometry KM+Pin,Chiptuning Motorů.Montáž Climatronicu,Palubních PC, Tempomatů,Navigací

Uživatelský avatar
rapid.direct
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3875
Registrován: 17.02.2008 20:08
Kontaktovat uživatele:

Re: T5 2.5 128kw ZTRÁCÍ SE VODA???

Příspěvek od rapid.direct »

Jak to tak pročítám, tak T5 128kw asi nebude dobrá volba ke koupi že ?

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“