Nejdou zadní brzdy

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: T4, Kubmaty

Odpovědět
jmanych
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 01.04.2008 20:53
Bydliště: Dobrošovská 1056, 547 01 Náchod

Nejdou zadní brzdy

Příspěvek od jmanych »

Mám problém se zadníma brzdama na VW T4 Caravelle TDi 75 kW r.v. 1998.
Protože mi na zadku jedno kolo brzdilo stále a celkově byly brzdiče v dezolátním stavu, rozhodl jsem se na jaře oba zadní brzdiče sundat, rozebrat, očistit a nastříkat. Teď jsem s tím byl na STK a tam mi sdělili nemylou zprávu, že moje auto neprojde, protože mi nebrzdí zadek, jde pouze ruční brzda.
Co mě napadlo jako první je závada na omezovači brzdného účinku zadních brzd, který byl opravdu zaseklý a praděpodobně nefungoval. Vyndal jsem ho, vyčistil, namazal, pístky uvnitř se volně pohybovaly. Ovládací mechanizmus omezovače jsem taky očistil a promazal. Mělo by to fungovat, ale ani s nastartovaným motorem to vzadu nezabrzdím. Sice s trochou námahy, ale kolem celkem otočím, pokud zatáhnu ručku, tak se kolo ani nehne.
Nějak mi došly nápady co hledat, leda omezovač přemostit, ale netuším jak. Pak mě napadla nějaká chybka při opětovném skládání třmenu, ale nevím jaká by se mohla vloudit, aby mechanicky (ruční brzda) třmen fungoval a hydraulicky (provozní brzda) nefungoval. Vozidlo má posilovač a ABS, jinou vymožrnost jsem na brzdovém systému zatím nesledal.

Děkuji za jakékoliv náměty.

S pozdravem Jaroslav Manych

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejdou zadní brzdy

Příspěvek od pino.t »

A zkoušel si zadek odvzdušnit? vytéká kapalina?
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

jmanych
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 01.04.2008 20:53
Bydliště: Dobrošovská 1056, 547 01 Náchod

Re: Nejdou zadní brzdy

Příspěvek od jmanych »

pino.t píše:A zkoušel si zadek odvzdušnit? vytéká kapalina?
Odvzdušnění je samozřejmost, kapalina vytéká, dokonce jsem zkusil vypumpovat starou brzčálově zelenou a dolít místo toho novou světle žlutou DOT4, ale výsledek zádný. Zkoušel jsem i opatrně vytlačit píst a ten se taky hýbe. Problém je tedy asi pouze v nízkém tlaku na zadních brzdách, jinak kapalina tam prochází.

pistak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 19.10.2009 14:35

Re: Nejdou zadní brzdy

Příspěvek od pistak »

Hoj hoj. Uz ti to brzdi? Nebo porad nic.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“