Brzdy u Tourana

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: T4, Kubmaty

Odpovědět
mikrkr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 24.05.2010 17:46

Brzdy u Tourana

Příspěvek od mikrkr »

Kolegové dobrý den. Mam Tourana 1,9TDi u kterého jsem kompletně vyměnil kotouče a destičky(ATE). Po čase jsem zjistil, že po příjezdu jsou rozpálené zadní náboje, kdežto přední jsou jen vlažné. Zřejmě auto brzdí víc na zadek.V servisu prověřili vše od ruční brzdy, prasátek a ABS. Všë je prý OK. Prý je u Tourana tento stav normální. Mě to připadá jako blbost, aby auto brzdilo více na zadek jak na předek. Nemáte prosím někdo s touto vadou zkušenosti. Děkuji za každou odpověď.

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: Brzdy u Tourana

Příspěvek od alesino »

ahoj ...
na zadní nápravě je zátěžový regulátor ... může být možná problém v něm ...
je to jen tip ... měl by regulovat jak moc dle zatížení bude zadek brzdit / samozřejmě v kombinaci ABS-ESP /
zkus jen rozchodit ...

Uživatelský avatar
ROBIINU
Profík
Profík
Příspěvky: 1188
Registrován: 09.02.2009 17:24
Bydliště: Olomouc

Re: Brzdy u Tourana

Příspěvek od ROBIINU »

alesino píše:ahoj ...
na zadní nápravě je zátěžový regulátor ... může být možná problém v něm ...
je to jen tip ... měl by regulovat jak moc dle zatížení bude zadek brzdit / samozřejmě v kombinaci ABS-ESP /
zkus jen rozchodit ...
Ála má skoro vždy pravdu :mrgreen: zkus to
TOURAN 131 kW / 401 Nm chip by TDIFUN …

Pilotek
Profík
Profík
Příspěvky: 988
Registrován: 11.10.2008 21:52
Bydliště: Žilina

Re: Brzdy u Tourana

Příspěvek od Pilotek »

Skus ci zadne disky nie su teple aj po jazde bez brzdenia. Mne to po vymene zadnych platniciek robilo - museli ist opat von, riadne vycistit (az pilnikom) miesta, kde sa platnicka dotyka strmena, poobrusovat kovove casti platnicky tak, aby chodili volne - odvtedy je pokoj.

mikrkr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 24.05.2010 17:46

Re: Brzdy u Tourana

Příspěvek od mikrkr »

Zátěžák u Tourana neni, vše řídí ABS- tudy cesta nevede. Destičky i pístky jsem měl dole asi tak 5x. vše volné o lehce chodící. Bez brzdění jsem ujel 50km(docele fuška) a kotouče byly studený. Je to prostě záhada už nevím jak dál.

Pilotek
Profík
Profík
Příspěvky: 988
Registrován: 11.10.2008 21:52
Bydliště: Žilina

Re: Brzdy u Tourana

Příspěvek od Pilotek »

Este ma napada skocit na valce (tam kde budu ochotni to trpezlivo posudit - ci sa zadok chova uplne v norme) a ak bude vsetko OK, tak mozno naozaj zadne monoliticke kotuce sa pri intenzivnom brzdeni ohreju viac ako predne ventilovane).

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: Brzdy u Tourana

Příspěvek od alesino »

:arrow: můžou to být i přidřené lanovody k ruční brzdě ... jednoduše vyháknout , udělat zkušební jízdu a hlavně si pamatovat , že nemáš funkční ruční brzdu :!: :!: :!: a uvidíš jestli je problém tady ...
:arrow: dále rozhýbat třemy vzadu ... tlačit a zároveň otáčet , ale to asi víš jinak bys tam ty nové desky nenacpal ...
:arrow: další možnost ... ještě bych zkusil vyměnit hadičky co vedou do třmenů ... mohou být vevnitř poškozené a pak se taková hadička chová jako jednocestný ventil , prostě se neodtlakuje ...
podobnou závadu jsem řešil kdysi sice na Favoritu vepředu , příznaky byly stejné ...
na ten zátěžák se , ale kouknu ...
řekl bych , že tam je ... ikdyž v ETCE jsem jej nenašel ...

hosic
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 30.09.2009 19:58

Re: Brzdy u Tourana

Příspěvek od hosic »

alesino píše: :arrow: další možnost ... ještě bych zkusil vyměnit hadičky co vedou do třmenů ... mohou být vevnitř poškozené a pak se taková hadička chová jako jednocestný ventil , prostě se neodtlakuje ...
podobnou závadu jsem řešil kdysi sice na Favoritu vepředu , příznaky byly stejné ...
Tohle jsem resil jednou jeste na Corse, na jednom prednim kole odchazeli desticky 2x rychleji nez na druhem - taky to bylo spatnou hadici.
Touran 1.9 TDI, 74kw (AVQ), 7 mist, 2003

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“