omezovac zadnich brzd T4

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: T4, Kubmaty

Odpovědět
duufff
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 03.11.2009 20:48

omezovac zadnich brzd T4

Příspěvek od duufff »

Ahoj vsem, mozna trochu hloupa otazka ale potreboval bych radu ohledne omezovace zadnich brzd. Vcera jsem byl na stk a technik mi rekl ze mam omezovac zatuhlej a rameno se ani nehne. Mel sem driv problemy se zadnima brzdicema ale potom co sem sehnal jiny, vycistil, vymenil gumicky, promazal atd uz bylo vse ok a az do vcera sem myslel ze je. Chtel sem se zeptat jak ma zminenej omezovac vlastne fungovat? Jestli to chapu spravne tak v zavislosti na tom jak jsou v zatacce nakloneni ramena napravy tak omezovac rozdeli brzdnej tlak na jednu a druhou stranu je to tak? a jestli jo jak teda ten samotnej omezovac mechanicky funguje? diky za odpoved

duufff
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 03.11.2009 20:48

Re: omezovac zadnich brzd T4

Příspěvek od duufff »

Tak uz vim ze co sem napsal je blbost a ze to reguluje brzdovej tlak na obe kola podle zatizeni zadku auta. Ale jeste bych rad vedel jak to teda funguje "uvnitr", pripade co obnasi rozebrani a vycisteni? Je mi jasny ze to musim sundat z brzdov.hadic a z drzaku ale jde to treba jeste dal rozebrat? Poradi nekdo diky moc

Uživatelský avatar
vwgecko
Pilot
Pilot
Příspěvky: 815
Registrován: 26.04.2009 12:13
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: omezovac zadnich brzd T4

Příspěvek od vwgecko »

jestli je ti život milej tak nerozebírej... buď se vyser na rozdělovač a propoj rovnou trubky a nebo si sežeň jinej...funguje to tak že přes pákovej převod se tlačí na pístek kterej uzavírá komoru kudy teče kapalina dál...(hodně jednoduše řečeno)
sen skončil (vw-life.eu)
život de dál: http://www.dfens-cz.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
moje nová láska- vločka - vw T3 VANAGON GL Westfalia Camper 2,1 MV KAT

Uživatelský avatar
Stipl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severni morava
Kontaktovat uživatele:

Re: omezovac zadnich brzd T4

Příspěvek od Stipl »

Já jsem ho jednou rozhýbal tak že jsem to rozmontoval. Pořádně polil kofolou nebo pořádným odrazovačem a skoušel to rozhýbat.Jak trochu povolil a začal vykazovat funkčtnost hodil jsem jej zpátky a STK prošlo.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“