Kola 19" na Multivan T5

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: T4, Kubmaty

Odpovědět
vision
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 10.04.2010 12:29

Kola 19" na Multivan T5

Příspěvek od vision »

Zdravím,
přemýšlím nad výměnou kol za 19".
Myslíte, že je to blbost? Jde mi o to, že na taková kola nejdou sehnat zátěžové pneu a asi by to byl problém i technicky.
Ale na Multivany dávají i 22", což je už opravdu hodně.
Takhle vypadají 20"
Obrázek

A takhle 22"
Obrázek

Jaký je váš názor?

Honza_K
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 29.03.2012 10:51
Bydliště: New Village under Kleť

Kola 19" na Multivan T5

Příspěvek od Honza_K »

To dost záleží na tom, k čemu Tčko používáš. Pokud na denni ježdění, tak bych asi šel maximálně do 18". Pokud ho máš na uvažování, jako jsou ty na obrázcích, tak je to asi jedno. Já měl 17" a myslím si, že to bylo na naše cesty tak akorát :-)


---
I am here: http://tapatalk.com/map.php?0q4xgj" onclick="window.open(this.href);return false;
Sent from my iPad using Tapatalk

vision
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 10.04.2010 12:29

Re: Kola 19" na Multivan T5

Příspěvek od vision »

Jezdím denně, ale zároveň hodně dám na vzhled.
Moc se mi líbí kola na tom stříbrném autě. Jak jsem psal, jsou to 22" a pokud ten člověk s tím nemá problém, 19" by na tom mělo být ještě lépe.
Tady je stejné auto se stejnými koly, jen je má nalakované. To je ještě krásnější.
Obrázek
Pokud se tedy rozhodnu pro 19", mám řešit ty zátěžové pneu? Přeci jenom je to van, žádná dodávka :-)
A co TP? Dají se taková kola zapsat?

Honza_K
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 29.03.2012 10:51
Bydliště: New Village under Kleť

Kola 19" na Multivan T5

Příspěvek od Honza_K »

No to je pravě to, podívej se na značky, to jsou sezonní a auto používají tihle borci jen na výstavy a srazy. Někdy tam autí dovezou i na podvalu a značky má jen kvůli pojištění, kdyby někdy musel přejíždět. Zkus se podivat i na jiná fóra, třeba busforum nebo transporterclub. Třeba tam chytneš někoho, kdo má podobnou velikost kol ;-)
Jinak zátězové pneu rozhodně, přeci jen je autí těžší no a co se TP týká, potřebuješ typový list, že kola jsou někde schválená na Tvoje auto, pak na STK a tam Ti zapíšou alternativní rozměr kol a pneu a můžeš legálně vyrazit. A nebo nelegálně :-)

Z_denda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 24.08.2014 15:22

Re: Kola 19" na Multivan T5

Příspěvek od Z_denda »

Zkoušel někdo dát na zadek o palec větší disky?

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“