Ceckove gumy

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: T4, Kubmaty

collins
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 433
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: jizni morava

Ceckove gumy

Příspěvek od collins »

Mate vsichni na transporterech ceckove gumy nebo i obyc?

Uživatelský avatar
lada t5
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 220
Registrován: 23.09.2008 22:06
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceckove gumy

Příspěvek od lada t5 »

Kdo má obyč, je hazardér. Kamarád to jednou zkusil dát na Vito a úplně je rozválel - udělaly se na bocích boule. A to Vito je o cca 300 Kg lehčí než třeba T5 Mulťák..............

Uživatelský avatar
Kubmaty
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 442
Registrován: 05.12.2007 15:42
Bydliště: Tábor City
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceckove gumy

Příspěvek od Kubmaty »

Bud Ccka nebo minimalne 97ku zatezovy index (T4)
VW Caravelle T4 111kW long, projekt ZWO
VW Caravelle T4 75kW long
VW Transporter T3 syncro s uzaverkou
VW Golf Country syncro 66kW

Uživatelský avatar
jason2211
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 10.09.2008 21:09
Bydliště: Praha 5

Re: Ceckove gumy

Příspěvek od jason2211 »

Obyč pneu ti moc nevydrží, mě vydrželi na Vitu necelých 30tis.km a byly KO.

Uživatelský avatar
MKTech
Pilot
Pilot
Příspěvky: 855
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slavkov

Re: Ceckove gumy

Příspěvek od MKTech »

Ono asi taky záleží na jakou verzi to dáváte pokud na Dělníka kde vozíte materiál je to jasné jedině zátěžové. Na Multivana bych se nebál dát klasiku jelikož je tam mám a žádný problém. Např. A6 4.2 quatro je váhově na steno z T4 a předepsané C pneu nemá.
Diagnostika -AUDI-VW-SKODA-SEAT,Dojezdy oken přes DO,Palubní PC dojezd na zbylé palivo,Air CRASH Data,Tachometry KM+Pin,Chiptuning Motorů.Montáž Climatronicu,Palubních PC, Tempomatů,Navigací

Uživatelský avatar
Tlustoch
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: krnovsko tel:777237375

Re: Ceckove gumy

Příspěvek od Tlustoch »

Určitě céčkové, obyč mizí před očima.

Uživatelský avatar
lada t5
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 220
Registrován: 23.09.2008 22:06
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceckove gumy

Příspěvek od lada t5 »

Při nehodě to odskáčeš, do zahraníčí už bych to vůbec neriskoval.

pajaital
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 27.02.2008 00:00
Bydliště: Pardubice

Re: Ceckove gumy

Příspěvek od pajaital »

Vahove to mas treba na transportera OK. Vem si kolik vazi treba kombikova opel omega ve vybave. Taky sem jedny gumy odjezdil bez C. Vydrzely malinko mene, to by bylo OK. Ale predstava, ze si toho nemeckej polis vsimne pri kontrole.....tak uz jezdim jen na C gumach. Krom toho dneska na webu jsou za lepsi ceny. Mimo jine, radsi bych resil siri tech gum. Ted jsem prezul z 195 na 205 a je to znat na spotrebe!

radim77
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 18.09.2008 07:43

Re: Ceckove gumy

Příspěvek od radim77 »

pajaital píše:Vahove to mas treba na transportera OK. Vem si kolik vazi treba kombikova opel omega ve vybave. Taky sem jedny gumy odjezdil bez C. Vydrzely malinko mene, to by bylo OK. Ale predstava, ze si toho nemeckej polis vsimne pri kontrole.....tak uz jezdim jen na C gumach. Krom toho dneska na webu jsou za lepsi ceny. Mimo jine, radsi bych resil siri tech gum. Ted jsem prezul z 195 na 205 a je to znat na spotrebe!
Zere to vic na 205? a o kolik?

Uživatelský avatar
MKTech
Pilot
Pilot
Příspěvky: 855
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slavkov

Re: Ceckove gumy

Příspěvek od MKTech »

I stím sjížděním je to nějaké zajímavé na obyč pneu najedu zhruba 40tis Km a to nejsou nové vzorek cca 5mm. Možná díky Syncru že nedostává předek na pr**l. Ale s obyč pneu nikdy žádný problém neby jak V CZ tak v Rakousku, Slovinsku Chorvatsku. Pochybuju že někdo ví jaké tam pneu mají být v malém TP to není psáno. A vozidlo je v TP jako Osobní.
Diagnostika -AUDI-VW-SKODA-SEAT,Dojezdy oken přes DO,Palubní PC dojezd na zbylé palivo,Air CRASH Data,Tachometry KM+Pin,Chiptuning Motorů.Montáž Climatronicu,Palubních PC, Tempomatů,Navigací

Uživatelský avatar
lada t5
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 220
Registrován: 23.09.2008 22:06
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceckove gumy

Příspěvek od lada t5 »

Myslím, že jsi měl spíš kliku. Němečtí i rakouští policajti to vědí zatraceně dobře, a představa že buděš mít zrovna tam nehodu - ani raději nedomýšlet. Správně bys neměl ani projít STK.

Uživatelský avatar
Doubi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Ceckove gumy

Příspěvek od Doubi »

No myslím, že nemáš tak uplně pravdu pročti si tohle téma na Busforu a dočteš se tam, že někteří mají v TP i to, že tam mohou být gumy na osobák jen s vyšším indexem nosnosti..Jinak jsem to ted zrovna řešil protože jsem sehnal 17"kola a chci je nechat zapsat do TP a proto sem si nechal vystavit tipovej list k těmhle kolum na Caravelle 2.5TDi 75KW a tam je napsáno, že na to mají přijít gumy 235/45/17 97 a je to vlastně kopie TUV takže ne vždycky musí být C..Je jasný že pokud na to dá někdo gumy z Octavky tak se ojede nebo zničí rychle, ale od 97 dál bych se toho nebál..

Uživatelský avatar
lada t5
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 220
Registrován: 23.09.2008 22:06
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceckove gumy

Příspěvek od lada t5 »

Hele, třeba asi jo. Ale já se na to dívám takhle - tyhle auta jsou dost velký, hodně se tam vejde a hodně to i uveze. Nikdy nevíš, kolik budeš potřebovat odvézt. Např. Mulťák T5 váží prázdný skoro 2500 Kg. Je 7mi místný - představa 7mi 90ti kilových lidí + nějaká ta taška.............. Já raději sázím na Cečka. To je můj názor.

Uživatelský avatar
Doubi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Ceckove gumy

Příspěvek od Doubi »

Jo jásné chápu co jsi myslel a nechtěl jsem na tebe nebo tvůj názor jakkoliv utočit to NÉ.!!Ona T5 je fakt od dost težší než T4 takže v tvém případě bych šel asi stejnou cestou..

Uživatelský avatar
boldor
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 29.09.2008 15:53
Bydliště: Zásmuky
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceckove gumy

Příspěvek od boldor »

Taky pridam sve zkusenosti:
-nececkova guma pravdepodobne vydrzi, vyrobci pocitaji s pretezovanim
-na auto bych ale jinou nez povolenou gumu nedaval, v Rakousku uz jsem boural
-na Multivanu 111kW mam primo v technicaku 225/55-16 99V a ta se asi ani v cecku nedela

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“