Brzdy

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: T4, Kubmaty

Butan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 204
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CZ Liberecky Kraj
Kontaktovat uživatele:

Brzdy

Příspěvek od Butan »

Ahoj mám problém při jízdě do zadu a následné zabrždění rozsvítí se mi kontrolka Opotřebení brzdového obložení přitom jsou nové kotouče a desky jak vzadu tak i v předu už se to i mazalo přes vag a opět se to rozsvítilo nikdo si neví rady a jen kroutí hlavou :roll:
Díky za rady a nápady :cryT4 2001 111kw
Naposledy upravil(a) Butan dne 16.12.2008 19:22, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
marsoun
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lanškrounsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od marsoun »

Butan píše:Ahoj mám problém při jízdě do zadu a následné zabrždění rozsvítí se mi kontrolka Opotřebení brzdového obložení přitom jsou nové kotouče a desky jak vzadu tak i v předu už se to i mazalo přes vag a opět se to rozsvítilo nikdo si neví rady a jen kroutí hlavou :roll:
Díky za rady a nápady :cry:
Taky jsem stim bojoval,mě to dělal vyhnilej konektor u destiček, vem to někde na rampu odpoj
desky a propoj konektory na autě,když to po zapnutí klíčku nebude svítit tak je problém v deskach,
měřákem proměř desky a uvidíš.V opačném případě to je na delší hledání,ale podle toho co píšeš bude problém u desek,jak to hrkne s brzdičem,tak se to někde ukostří,nebo přeuší obvod.
8-) VW T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj GANG!!! 8-)
;-) http://www.facebook.com/groups/320289608002601/" onclick="window.open(this.href);return false; ;-)

Butan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 204
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CZ Liberecky Kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od Butan »

a ještě když šlápnu na brzdovej pedál a pustím ho tak to jako by nasaje vzduch nebo tak něco podobný zvuk jako vzduchová sedačka u naklaďáku :mrgreen: nevím jak to popsat :mrgreen:

Uživatelský avatar
lada t5
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 220
Registrován: 23.09.2008 22:06
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od lada t5 »

To syčení dělá posilovač, to je v pořádku. S tou kontrolkou - kapaliny máš dost? Nejsi někde okolo minima?

Butan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 204
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CZ Liberecky Kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od Butan »

lada t5 píše:To syčení dělá posilovač, to je v pořádku. S tou kontrolkou - kapaliny máš dost? Nejsi někde okolo minima?
Kapaliny je dostatek taky se měnila to svícen kontrolky začalo dělat až po výměně destiček a kotoučů :roll: ,ale je zajímavé že když se to píchne na vag tak to nevykazuje žádnou chybu :158:
jak už jsem psal rozsvítí se jen když jedu na spátečku a zabrzdím :cry:

Uživatelský avatar
marsoun
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lanškrounsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od marsoun »

Butan píše:
lada t5 píše:To syčení dělá posilovač, to je v pořádku. S tou kontrolkou - kapaliny máš dost? Nejsi někde okolo minima?
Kapaliny je dostatek taky se měnila to svícen kontrolky začalo dělat až po výměně destiček a kotoučů :roll: ,ale je zajímavé že když se to píchne na vag tak to nevykazuje žádnou chybu :158:
jak už jsem psal rozsvítí se jen když jedu na spátečku a zabrzdím :cry:
bych to viděl na vadnou kontrolou na desce... jak brzdíč hrkne zpět,tak...
8-) VW T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj GANG!!! 8-)
;-) http://www.facebook.com/groups/320289608002601/" onclick="window.open(this.href);return false; ;-)

Butan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 204
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CZ Liberecky Kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od Butan »

Takže myslíš vyměnit destičky na předku :?:

Uživatelský avatar
Doubi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Brzdy

Příspěvek od Doubi »

Sice nevím jestli myslíš T4 nebo T5, ale pokud budu psát o T4 tak sjeté brzdové destičky se ti myslím ani neukládají do závad v paměti ř.j. takže VAG nic nevypíše..A to, že se ti to stává jen když couváš opravdu vypadá na špatnej kontak na destičce..Ještě nevím jeslti máš bzrdy komplet nové, ale pokud ne tak zadek má samozřejmě taky kontrolku je to jedno přední kolo a přes uhlopříčku zadní tj. např:levé přední a pravé zadní..No zkus to proklemovat jak je psáno nahoře..Na 90%to bude ono..!!Pokud jsi ještě staré destičky nezahodil tak si z nich ustřihni ten štekr spájej kabely k sobě a bude to ok.. :wink: Jen si to pak musíš hlídat kolik máš materiálu, ale to bych jako problém neviděl..dřív to neměl nikdo a taky se jezdilo..

Uživatelský avatar
marsoun
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lanškrounsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od marsoun »

Butan píše:Takže myslíš vyměnit destičky na předku :?:
maš desky jen na předku?
vag ti je k ničemu.
zalez pod auto a vylučovací metodou to vyresis.
Naposledy upravil(a) marsoun dne 16.12.2008 19:17, celkem upraveno 1 x.
8-) VW T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj GANG!!! 8-)
;-) http://www.facebook.com/groups/320289608002601/" onclick="window.open(this.href);return false; ;-)

Butan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 204
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CZ Liberecky Kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od Butan »

Doubi píše:Sice nevím jestli myslíš T4 nebo T5, ale pokud budu psát o T4 tak sjeté brzdové destičky se ti myslím ani neukládají do závad v paměti ř.j. takže VAG nic nevypíše..A to, že se ti to stává jen když couváš opravdu vypadá na špatnej kontak na destičce..Ještě nevím jeslti máš bzrdy komplet nové, ale pokud ne tak zadek má samozřejmě taky kontrolku je to jedno přední kolo a přes uhlopříčku zadní tj. např:levé přední a pravé zadní..No zkus to proklemovat jak je psáno nahoře..Na 90%to bude ono..!!Pokud jsi ještě staré destičky nezahodil tak si z nich ustřihni ten štekr spájej kabely k sobě a bude to ok.. :wink: Jen si to pak musíš hlídat kolik máš materiálu, ale to bych jako problém neviděl..dřív to neměl nikdo a taky se jezdilo..
sory jsem zapoměl mluvím o T4 2001 111kw brzdy jsou dělaný komplet zadek i předek + kapalina

Uživatelský avatar
marsoun
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lanškrounsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od marsoun »

Butan píše:
Doubi píše:Sice nevím jestli myslíš T4 nebo T5, ale pokud budu psát o T4 tak sjeté brzdové destičky se ti myslím ani neukládají do závad v paměti ř.j. takže VAG nic nevypíše..A to, že se ti to stává jen když couváš opravdu vypadá na špatnej kontak na destičce..Ještě nevím jeslti máš bzrdy komplet nové, ale pokud ne tak zadek má samozřejmě taky kontrolku je to jedno přední kolo a přes uhlopříčku zadní tj. např:levé přední a pravé zadní..No zkus to proklemovat jak je psáno nahoře..Na 90%to bude ono..!!Pokud jsi ještě staré destičky nezahodil tak si z nich ustřihni ten štekr spájej kabely k sobě a bude to ok.. :wink: Jen si to pak musíš hlídat kolik máš materiálu, ale to bych jako problém neviděl..dřív to neměl nikdo a taky se jezdilo..
sory jsem zapoměl mluvím o T4 2001 111kw brzdy jsou dělaný komplet zadek i předek + kapalina
mám to samé,kapalina by řvala na pc"STOP brzdy do servisu" dělají to desky.
8-) VW T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj GANG!!! 8-)
;-) http://www.facebook.com/groups/320289608002601/" onclick="window.open(this.href);return false; ;-)

Butan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 204
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CZ Liberecky Kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od Butan »

Tak díky za rady :wink:
není tu ještě někdo z Liberecka kdo by mi stím pomohl a dal pár rad (nějaké vychytávky nápady na vylepšení atd.) :wink:

Uživatelský avatar
tdiracing
Profík
Profík
Příspěvky: 1084
Registrován: 01.10.2008 11:09
Bydliště: Slaný

Re: Brzdy

Příspěvek od tdiracing »

lada t5 píše:To syčení dělá posilovač, to je v pořádku. S tou kontrolkou - kapaliny máš dost? Nejsi někde okolo minima?
tak to moc v pořádku není,posilovač nasává vzduch,za delší dobu to nebude těsnit vůbec a přestane to brzdit,co se týká brzd,tak se to hlídání dá vyřadit uplně
http://www.transporterclub.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.transportercentrum.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Specializovaný servis na vozy VW Transporter,Caravelle,Multivan

Butan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 204
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CZ Liberecky Kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od Butan »

tdiracing píše:
lada t5 píše:To syčení dělá posilovač, to je v pořádku. S tou kontrolkou - kapaliny máš dost? Nejsi někde okolo minima?
tak to moc v pořádku není,posilovač nasává vzduch,za delší dobu to nebude těsnit vůbec a přestane to brzdit,co se týká brzd,tak se to hlídání dá vyřadit uplně
Ahoj a co stím tedy :roll: vyměnit nebo se to dá i přetěsnit :cry:

Uživatelský avatar
tdiracing
Profík
Profík
Příspěvky: 1084
Registrován: 01.10.2008 11:09
Bydliště: Slaný

Re: Brzdy

Příspěvek od tdiracing »

musí se vyměnit posilovač,najdi si servis co se specializuje na transportery
http://www.transporterclub.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.transportercentrum.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Specializovaný servis na vozy VW Transporter,Caravelle,Multivan

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“