Transporter-Vrchni čepy vyměna

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: T4, Kubmaty

Odpovědět
Uživatelský avatar
Stipl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severni morava
Kontaktovat uživatele:

Transporter-Vrchni čepy vyměna

Příspěvek od Stipl »

Zdravim lidi potřebuju poradit jak vyměnit svisle čepy.Mam na mysli ty vrchni spodni je mi jasne ale jak na vrchni. Parkrat sem je vyměnil stylem kladivo-uder a auta se vracela po dvou měsichc s vymlacenym čepem. nevite jestli jsou na to nějake připravky od VW?jak byste věděli dik moc za info

Uživatelský avatar
Kubmaty
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 442
Registrován: 05.12.2007 15:42
Bydliště: Tábor City
Kontaktovat uživatele:

Re: Transporter-Vrchni čepy vyměna

Příspěvek od Kubmaty »

Zkousel jsi misto kladiva Lis? :-)
VW Caravelle T4 111kW long, projekt ZWO
VW Caravelle T4 75kW long
VW Transporter T3 syncro s uzaverkou
VW Golf Country syncro 66kW

Uživatelský avatar
Stipl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severni morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Transporter-Vrchni čepy vyměna

Příspěvek od Stipl »

Viš co to je za srandu vymontovat to vrchni rameno a dat to pod lis.minule sme jeden čep nemohli vymlatit ani kladivem a jak sme ho lisovali tak se nam dojebal lis.Až někde při 30 tunach ten čep povolil.tak hledam nějaky jiny navod.ale dik za radu.

Uživatelský avatar
Kubmaty
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 442
Registrován: 05.12.2007 15:42
Bydliště: Tábor City
Kontaktovat uživatele:

Re: Transporter-Vrchni čepy vyměna

Příspěvek od Kubmaty »

Vim co je to za pakarnu, neboj :-)
Ale nakonec vsechno jde, nekde jsem i cetl na nemeckych strankach jak to delaji rychleji ale nevim uz kde :-(
VW Caravelle T4 111kW long, projekt ZWO
VW Caravelle T4 75kW long
VW Transporter T3 syncro s uzaverkou
VW Golf Country syncro 66kW

Uživatelský avatar
Stipl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severni morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Transporter-Vrchni čepy vyměna

Příspěvek od Stipl »

Mě jen zajima jestli nejsou na to stahovaky a podobne pičarny.S tou demontaži toho ramene to je na dvě věci většinou se tam ty šruby utrhnou nebo ojedou.Strašna sranda potom.A na Sanitnich vozidlech ty čepy to je pořad.ty sanitky oni nešetřej a to se měni nonstop.

JardaL
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 18.07.2008 20:07
Bydliště: Slaný

Re: Transporter-Vrchni čepy vyměna

Příspěvek od JardaL »

Asi myslíš tyhle stránky:

http://213.239.212.66/wiki/Traggelenke_(Wechsel)

Pokud se to nezobrazí, tak dopiš poslední závorku za slovo Wechsel, nějak to blbne :lol:

Taky jsem je v létě dělal, ale podle tohoto návodu to prostě nešlo. Jeden den jsem do toho mlátil celé odpoledne kladivem a nic. Ráno jsme si půjčili autogen, pořádně zakryli plechama hadice a manžetu, ohřáli to oko do červena a po 5 ranách čep spadl na zem.

Pokud to budeš ohřívat tím autogenem, tak rozřízni manžetu na čepu. U prvního čepu jsme to neudělali a ozvala se obrovská rána :158: .
VW T5 Caravelle V6 3,2i 4Motion 173kW Long - interiér Multivan

Uživatelský avatar
George
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1468
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Transporter-Vrchni čepy vyměna

Příspěvek od George »

JardaL píše:Asi myslíš tyhle stránky:

http://213.239.212.66/wiki/Traggelenke_(Wechsel)

Pokud se to nezobrazí, tak dopiš poslední závorku za slovo Wechsel, nějak to blbne :lol:

Taky jsem je v létě dělal, ale podle tohoto návodu to prostě nešlo. Jeden den jsem do toho mlátil celé odpoledne kladivem a nic. Ráno jsme si půjčili autogen, pořádně zakryli plechama hadice a manžetu, ohřáli to oko do červena a po 5 ranách čep spadl na zem.

Pokud to budeš ohřívat tím autogenem, tak rozřízni manžetu na čepu. U prvního čepu jsme to neudělali a ozvala se obrovská rána :158: .
To je dobrá bomba, co? :lol: :lol: když sme to dělali poprve tak sem skočil k zemi :mrgreen: :mrgreen: Jinak jedno doporučení. Ohřát autogenem, vyklepnout starej a rychle naklepnout novej namraženej a chladit to oko mokrym hadrem, protože jinak se ten novej čep taky rozpálí a je to v tahu, pujde taky rychle kakat.
Chceš kvalitní služby autoservisu? Kontaktuj mě:)
http://www.autoservis-vilnesa.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Stipl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severni morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Transporter-Vrchni čepy vyměna

Příspěvek od Stipl »

My sme na na Transporteru taky lisovali čep a PŘI 30 tunach někde se ozvala velka rana a čep vypadl.Ale pecka nadherna. :D

Uživatelský avatar
TomasT4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Transporter-Vrchni čepy vyměna

Příspěvek od TomasT4 »

Zdarec chlapi ja sem ty čepy menil v letě a jediny zpusob jak je dostat ven je autogen.a hlavne nedávejte čepy od Febi ja sem to udělal a ted je budu měnit znovu ale těd dam originaly z vw a nebo TRW.

Uživatelský avatar
Stipl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severni morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Transporter-Vrchni čepy vyměna

Příspěvek od Stipl »

Tak to je možna ty chyba.Tys mi na to kapl možna. Doted sme davali čepy od Febi a myslim ještě Starline nebo Moog.Tedkom vyzkušam originaly.Nedavali sme originaly protože byly dlouhe čekaci doby než je u nas originalni servis sehnal.uvidime jak to dopadne. :lol:

Uživatelský avatar
Jarda T4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 06.01.2008 22:39
Bydliště: Mor.Budejovice

Re: Transporter-Vrchni čepy vyměna

Příspěvek od Jarda T4 »

Chlapi je na to stahovák dělal jsem to asi na čtyřech transporterech a bez problemu.
Vylisuji a nalisuji a je hotovo. Nafotim stahovák a dám ho sem.

besturbo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 22.02.2010 21:04

Re: Transporter-Vrchni čepy vyměna

Příspěvek od besturbo »

Zdar. ten stahovák by byl potřeba. Koupil jsem Transp. 2003 v super stavu po prvním majiteli,fakt naprosto netknutý,ale ten podvozek se musí udělat, tak se na to chystám hned jak bude teplo. Pak bych to chtěl trošku ponížit a dát na to nějaká kola? Máte kluci nějakou radu pro optimální rozměr? Myslel jsem třeba kola ze Superba nebo pasat? Dík za Radu... a tip na díly. besťák

Uživatelský avatar
MKTech
Pilot
Pilot
Příspěvky: 855
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slavkov

Re: Transporter-Vrchni čepy vyměna

Příspěvek od MKTech »

Jedině stahovákem bez demontáže ramena nezapomenout na segrovku která čep drží nahoře perfektně vyčistit vyfoukat namazat. Nenahřívat autogenem pokud se to přežene změní se struktura materiálu a oko praskne jsou to kované věci.
http://www.t4-wiki.de/wiki/Traggelenke_(Wechsel)
Diagnostika -AUDI-VW-SKODA-SEAT,Dojezdy oken přes DO,Palubní PC dojezd na zbylé palivo,Air CRASH Data,Tachometry KM+Pin,Chiptuning Motorů.Montáž Climatronicu,Palubních PC, Tempomatů,Navigací

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“