nefukční ventilátor chladiče na T4 multivan

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: T4, Kubmaty

Odpovědět
ra334
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 17.05.2008 17:38
Bydliště: Bystřička
Kontaktovat uživatele:

nefukční ventilátor chladiče na T4 multivan

Příspěvek od ra334 »

potřebuju poradit , přestala mě fungovat klimatizace při volnoběhu - to už se tu sice řešilo někde u passata B5 ale já jsem přišel na důvod. Je to tím že je nefunkční ventilátor chladiče, ten by měl jednak zapnout když se auto přehřeje a nebo právě když zapnu klimatizaei a to se něděje. klima teda zapne pak se přetlakuje protože ji neuchladí chladič bez průtoku vzduchu a pak se zase vypne- to se opakuje . Za jizdy je klima plně funkční. multivana jsem měl napíchnutého ale žádnou chybu to nehlásí. má někdo nějaký návrh na co se podívat ??

ra334
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 17.05.2008 17:38
Bydliště: Bystřička
Kontaktovat uživatele:

Re: nefukční ventilátor chladiče na T4 multivan

Příspěvek od ra334 »

jsem asi tak v polovině záhady a zjistil jsem že nejdou ventilátory :-), jako takové samotné
šťáva do nich jde ale netočí se návrhy? připomínky?

ra334
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 17.05.2008 17:38
Bydliště: Bystřička
Kontaktovat uživatele:

Re: nefukční ventilátor chladiče na T4 multivan

Příspěvek od ra334 »

takže už vím proč se ventilátory netočily. dokončil jsem demontáž a zjistil jsem že odešly oba dva motory ventilátorů. Vzhledem k tomu že mám automatický climatronic tak se ventilátory před chladičema spouštějí velmi často tím pádem měly motory už něco natočeno když jsem je rozebral tak jsem se nestačil divit, soudruzi z francie opravdu dokonale zajistili přístup do motorů a tak je prakticky výměna uhlíků nemožná i když se mě podařilo do motoru celkem slušně dostat a dal by se dát zase zpátky dohromady tak to co se odehrálo uvnitř motoru přesně u komutátoru bylo stejně neopravitelné dokládám vše fotodokumentací a objednávám nové motory
P1030047.jpg
P1030050.jpg
P1030052.jpg
P1030053.jpg

Uživatelský avatar
Kubmaty
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 442
Registrován: 05.12.2007 15:42
Bydliště: Tábor City
Kontaktovat uživatele:

Re: nefukční ventilátor chladiče na T4 multivan

Příspěvek od Kubmaty »

Pekne to projelo :-) Kdyby jsi chtel mam tu oba motory...
VW Caravelle T4 111kW long, projekt ZWO
VW Caravelle T4 75kW long
VW Transporter T3 syncro s uzaverkou
VW Golf Country syncro 66kW

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“