predehrev motoru T4 2,5 75kW

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: T4, Kubmaty

Odpovědět
duufff
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 03.11.2009 20:48

predehrev motoru T4 2,5 75kW

Příspěvek od duufff »

Hoj mam dotaz. Jak ma spravne fungovat predehrev motoru? Jde mi hlavne o to kdy ma sepnout a kdy vypnout. Jestli jsem to dobre pochopil tak sepnout by mel pokazdy po nastartovani motoru jestlize je venkovni teplota nizsi nez +5st.C a vypnout kdyz je teplota motoru 70st.C nezavisle na tom jestli je cidlo venkovni teploty porad seple(teplota pod +5st., nebo rozpojene-v pripade ze se kolem cidla treba oteply nebo cokoliv je to tak? Jde mi o to jestli se ridici jednotka diva na stav teplotniho cidla jen hned po nastartovani aby bud sepla nebo nesepla predehrev, nebo jestli zavisi na tomhle cidle zavisi i vypnuti predehrevu. Logicky si myslim ze je to tak jak sem popsal ale resim ted problem.
Kdyz sem tam mel cidlo tak se predehrev obcas sepnul, obcas ne, kazdopadne ted sem cidlo vyndal a kontatky premostil dratem, takze podle "moji" logiky by ted mel predehrev sepnout pokazdy po nastartovani. Jenze... po premosteni sem to 3x zkousel v garazi a vzdycky to fungovalo. Pak sem odjizdel z prace domu, opet normalne nastartoval a nic. Tak sem chcipnul motor, nastartoval znova a predehrev se rozjel. A druhy problem nastal pri prijezdu domu. Teplota motoru se behem jizdy ustalila na bezny teplote (teda alespon podle rucicky teplomeru) takze bych cekal ze kdyz chcipnu motor predehrev uz nepojede. Jenze ejhle...chcipnu motor a predehrev porad bezel...sice myslim ze slabejc nez na zacatku kdyz ohrejval studenej motor ale bezel, vypnul se po cca 15-20vterinech. Takze kdyz shrnu muj problem ne ze by mi predehrev vubec nefachal, ale je to takovy pochybny v tom smyslu ze se mi nezda ze spina a vypina tak jak ma. Muze mi nekdo poradit jak by to melo byt spravne, pripadne v cem by mohl byt problem???? Diky moc za kazdou radu...

Uživatelský avatar
MASO
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 09.03.2008 01:11

Re: predehrev motoru T4 2,5 75kW

Příspěvek od MASO »

Čus,
proč jednou jde a jednou nevim, ale že běží i po chcípnutí je dobře. Musí doběhnout a vyvětrat se.
Mně například nejde vůbec a ani nevíš jak mě to čílí.
T4 Multivan 111 KW[/color]
tel. 608023088, Praha 10

míca
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 13.09.2008 08:48

Re: predehrev motoru T4 2,5 75kW

Příspěvek od míca »

Já měl problém, že se mi bufík rozjel a po chvilce se vypnul a zase se rozjel, nebo mi nechtěl naskočit a po 1/2 hodině se rozjel. Vyměnil jsem přídavnou baterii od bufiku a po té bylo vše v normálu.

duufff
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 03.11.2009 20:48

Re: predehrev motoru T4 2,5 75kW

Příspěvek od duufff »

Hoj myslime oba teplovodni predehrev? Jenom me mate jak pises bufik. Ja mam ted prave problem s pridavnou baterkou je vymlacena, ale myslel sem ze predehrev bezi na motorovou baterku nebo se pletu? Jestli jo tak by se to tim mozna vysvetlovalo.

Tomas.Dubec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 01.10.2010 20:53
Bydliště: Heřmanuv Mestec

Re: predehrev motoru T4 2,5 75kW

Příspěvek od Tomas.Dubec »

Ahoj,mam predehrev motoru a kdyz ho pustim aby najel tak akorad je slyset rele pod sedackou jak svakne a nic se nedeje....na displeji sviti teplota 50C a po chvilce pada na cca 8C anic se nedeje.Nevim co s tim a ani nevim kde ho hledat v motoru a jak mam zjisti jake nezavisle topeni mam diky

Hutka Tomáš
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 17.01.2010 21:06

Re: predehrev motoru T4 2,5 75kW

Příspěvek od Hutka Tomáš »

cau kluci mam T4 a za chudu me bezi nezavisle topeni i kdyz neni zapnute dela to jen v zime jak mrzne jinak ne je to normalni dik Tom

Uživatelský avatar
MASO
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 09.03.2008 01:11

Re: predehrev motoru T4 2,5 75kW

Příspěvek od MASO »

No pokud myslíš to topení, který máš schovaný v levym podběhu před kolem, tak to je dobře a buď rád. To je pomocný topení a pomáhá to ohřívat vodu v motoru.
T4 Multivan 111 KW[/color]
tel. 608023088, Praha 10

naroudne
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 03.02.2010 14:56

Re: predehrev motoru T4 2,5 75kW

Příspěvek od naroudne »

Já se taky přidávám do klubu marodného předehřívání motoru.. T4 65kW AJT. Když jsem auto koupil tak asi měsíc fungoval a potom konec. Když fungoval, tak po vypnutí klíčkem ještě chvilku dochlazoval cca 20 sec. a potom se vypnul.
Možná se pletu, ale někde tady jsem četl, že možnou nefunkčnost může spůsobovat nějaké čidlo, které nahlásí nedostatek nafty (hladový oko) a to dohřev odpojí. Jestli se to potom dá odblokovat spátky přez kabel to nevím..
Inu moc jsem Vám nepomohl chlapci, mrznu taky.. Snad má někdo lepší radu. B

naroudne
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 03.02.2010 14:56

Re: predehrev motoru T4 2,5 75kW

Příspěvek od naroudne »

Ta jsem ještě bádal, a na transporterclubu.cz tomu, zdá se, rozumějí víc než já.. :)

http://www.transporterclub.cz/forum/vie ... 4&start=90" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: predehrev motoru T4 2,5 75kW

Příspěvek od smolda »

Ale chlapi, vždyť to tady všechno máte, jen se nestydět zajít na radu k sousedům do sekce SAG. Jedná se sice jen o Eberspachery, ale princip funkce je stejný, ať se jedná o Ebera a nebo Webasto:

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=27441" onclick="window.open(this.href);return false;

Pod písmenem T jako topení si najdete všechno co budete potřebovat.

Edit: Pokud budete shánět DO pro nezávislé topení, ať stávající a nebo nově předělávané z příhřevu, kontaktujte clubáka s nickem Carel. Mám od něj GSM pager a funguje skqele a byl za velmi rozumnou cenu.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“