Kontrolka dobíjené T4

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: T4, Kubmaty

Odpovědět
Dušan offroad
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 25.10.2008 23:32
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Kontrolka dobíjené T4

Příspěvek od Dušan offroad »

Mám takovej problém. Na Multivan T4 2,4d mi pěkně blbne kontrolka dobíjení. Chvilku svítí pak problikává, chvíli je v pořádku pak zase začne mžourat, pak blikat. Někdy to reaguje na plyn (změna blikání nebo zhasne) někdy ne a přitom dobíjí na 14,3V. Vyměnil jsem regulátor na altíku, prošel a očistil sem kontakty včetně svorkovnic v motorovim prostoru a prošel a očistil ukostření motoru. Pak sem zkusil vyměnit budíky a pořád je to stejný. Neví někdo čim by to mohlo ještě bejt? Zkoušel sem i všechny pojistky. Ještě když mi svítila kontrolka tak aby to začalo dobíjet tak sem ho musel vytočit nad 2000 ot. když zhasne tak začne dobíjet normálně při volnoběhu.(otáčkoměr funguje bez problémů - kdysi když mi odešly uhlíky tak přesně kopíroval výpadky rozsvícení kontrolky)
http://www.samoopravnaaut.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.strechyplana.cz/offroad" onclick="window.open(this.href);return false;

bilik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 27.06.2016 21:59

Re: Kontrolka dobíjené T4

Příspěvek od bilik »

Tohle jsem měl taky, stále jsem na to nepřišel. Mělo to ještě jeden efekt, kontrolka se rozsvítila vždy při vypnutí nezávislého topení. Systém ale stále plně dobíjel.
Dnes se to posunulo dál. občas dobíjení úplně vypadne, ale stačí sáhnout do kabelů vpravo dole pod palubko a dobíjení zase naskočí. Netušíte, kde může být problém? měl jsem dojem, že alternátor je k baterii připojen napřímo.
Alespoň jsem nenašel žádné schéma, kde by byl mezi alternátorem a baterii jakýkoliv prostředník.
Díky za jakékoliv nápady

bilik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 27.06.2016 21:59

Re: Kontrolka dobíjené T4

Příspěvek od bilik »

Asi zjednoduším dotaz. Existuje nějaké schéma, jak je veden signál L/D+ z alternátoru?
Možná se pletu ale toto bych rád zkontroloval.
Díky

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“