Transporter T5 svítí airbag řidiče

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: T4, Kubmaty

Odpovědět
Kozatej
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 242
Registrován: 10.06.2011 00:12
Kontaktovat uživatele:

Transporter T5 svítí airbag řidiče

Příspěvek od Kozatej »

Ahoj prosím o radu, kdo už řešil tenhle problém. Koupil jsem T5 a na budících svítí kontrolka airbagu, diagnostika píše vysoký odpor v airbagu řidiče, chyba jde normálně smazat, kontrolka zhasla. po ujetí asi 5km se kontrolka zase rozsvítila. Znova jsem auto napíchnuté neměl, řešil někdo podobný problém? transporter má ASR.

Díky David

Honza640
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 19.07.2016 21:35
Bydliště: Praha

Re: Transporter T5 svítí airbag řidiče

Příspěvek od Honza640 »

To bude na 99% kroužek pod volantem, máš v něm zlomený nebo nalomený kabel a když dojde k přerušení, tak vyskočí chyba, když jí na diagnostice smažeš, tak je do dalšího přerušení vše ok (k tomu může dojít při nějakým otřesu, drncnutí nebo když je řízení v plným rejdu..). Dřív nebo později tě ale čeká výměna nebo oprava.. lepší už to nebude.
Touran 1.6 MPI 75kw rv.2008
Sharan 1.9 TDI PD 85kw rv.2000

Kozatej
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 242
Registrován: 10.06.2011 00:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Transporter T5 svítí airbag řidiče

Příspěvek od Kozatej »

Znám tyhle opravy z passatu b5 a b5,5 to bude asi to samý teda, takže sundat volant, kouknout na číslo kroužku a sehnat jiný. Nebo máš zkušenosti s opravou tohodle?

Honza640
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 19.07.2016 21:35
Bydliště: Praha

Re: Transporter T5 svítí airbag řidiče

Příspěvek od Honza640 »

Jak píšeš, bude to plus mínus všude stejný.. já mám zkušenost se Sharanem.. Mám i ESP a za nový kroužek si řekli skoro 10k, takže jsem vzal starý kroužek, pásek asi o 1cm zkrátil a znovu napájel na konektor. Kdybych to napájel špatně nebo něco časem povolilo, tak se hned rozsvítí kontrolka, takže z hlediska bezpečnosti jsem se toho nebál.. mám to už asi rok a vše ok..

Pro doplnění: samozřejmě, že vždy když jsem sundaval volant a odpojoval airbag a kroužek, tak jsem nejdřív odpojil baterku od auta!!
Touran 1.6 MPI 75kw rv.2008
Sharan 1.9 TDI PD 85kw rv.2000

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“