Budíky T4 - UŽ TO FUNGUJE

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: T4, Kubmaty

Odpovědět
barvas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 27.03.2008 07:11

Budíky T4 - UŽ TO FUNGUJE

Příspěvek od barvas »

Zdravím, koupím přístrojovku na T4 1,9d r.v. 91. Jednak mi bliká kontrolka vody a už jsem přesvědčenej že to není žádným čidle a pak mi špatně ukazuje palivoměr s teploměrem - mám plnou nádrž a palivoměr ukazuje něco mezi půlkou a třičtvrtě, teploměr je pod 70C, když palivoměr ukazuje plnou tak teploměr je nad 70C, chodí to prostě spolu, čím to je? Dík
Naposledy upravil(a) barvas dne 27.05.2008 09:44, celkem upraveno 1 x.

barvas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 27.03.2008 07:11

Re: Budíky T4

Příspěvek od barvas »

barvas píše:Zdravím, potřebuji opravit nebo koupit přístrojovku na T4 1,9d r.v. 91. Jednak mi bliká kontrolka vody a už jsem přesvědčenej že to není žádným čidle a pak mi špatně ukazuje palivoměr s teploměrem - mám plnou nádrž a palivoměr ukazuje něco mezi půlkou a třičtvrtě, teploměr je pod 70C, když palivoměr ukazuje plnou tak teploměr je nad 70C, chodí to prostě spolu, čím to je? Dík

APAPI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 26.04.2008 18:54

Re: Budíky T4

Příspěvek od APAPI »

barvas píše:Zdravím, koupím přístrojovku na T4 1,9d r.v. 91. Jednak mi bliká kontrolka vody a už jsem přesvědčenej že to není žádným čidle a pak mi špatně ukazuje palivoměr s teploměrem - mám plnou nádrž a palivoměr ukazuje něco mezi půlkou a třičtvrtě, teploměr je pod 70C, když palivoměr ukazuje plnou tak teploměr je nad 70C, chodí to prostě spolu, čím to je? Dík

Mám transportéra 1,9 Td a ten samý problém s budíky,teda až na tu kontrolku vody.
Budíky jsem několikrát rozebral a proměřil tištěný spoj, ale nic jsem nenašel.Také mne to vrtá hlavou ale zatím jsem se k ničemu rozumnému nedopátral.

barvas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 27.03.2008 07:11

Re: Budíky T4

Příspěvek od barvas »

Tak to je taky dobré, je nás víc. V knížce "Jak na to" popisují že má být v přístrojovce stabilizátor napětí, má to srážet proud na nějakých 10V tak ještě číhnu na tohle.

APAPI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 26.04.2008 18:54

Re: Budíky T4

Příspěvek od APAPI »

barvas píše:Tak to je taky dobré, je nás víc. V knížce "Jak na to" popisují že má být v přístrojovce stabilizátor napětí, má to srážet proud na nějakých 10V tak ještě číhnu na tohle.
No pravda je ,že když jsem rozebral tu přístrojovku tak na pravé straně byla přišroubovaná taková černá kostička která je vsunuta do kontaktů na tom tišťáku.Mně se zdála volná, tak jsem ji přihnul nožičky.Asi týden mi pak vše chodilo naprosto perfektně, ale pak to začlo znova.Od té doby jsem to ještě neřešil, ale budu muset.

Uživatelský avatar
adampolo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc

Re: Budíky T4

Příspěvek od adampolo »

Jestli někdo potřebuje budíky na T4 diesel 91-96 tak jedny mám plně funkční,mají jen jeden malilinkatéj problém najeto 670000 :) .

barvas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 27.03.2008 07:11

Re: Budíky T4

Příspěvek od barvas »

adampolo píše:Jestli někdo potřebuje budíky na T4 diesel 91-96 tak jedny mám plně funkční,mají jen jeden malilinkatéj problém najeto 670000 :) .
Kolik za ně?

barvas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 27.03.2008 07:11

Re: Budíky T4

Příspěvek od barvas »

Tak jsem přístrojovku rozebral, vyndal budíky, zahýbal ručičkama ( u palivoměru a teploměru jsou zezadu takové "štelovátka", tak jsem ručičky nastavil tak 1mm nad doraz), přeměřil regulátor napětí v přístrojovce (dává asi 9,8V takže OK), složil a ono to funguje. Ani nevím co jsem tam udělal tak zásadního že je to spravený.

APAPI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 26.04.2008 18:54

Re: Budíky T4

Příspěvek od APAPI »

barvas píše:Tak jsem přístrojovku rozebral, vyndal budíky, zahýbal ručičkama ( u palivoměru a teploměru jsou zezadu takové "štelovátka", tak jsem ručičky nastavil tak 1mm nad doraz), přeměřil regulátor napětí v přístrojovce (dává asi 9,8V takže OK), složil a ono to funguje. Ani nevím co jsem tam udělal tak zásadního že je to spravený.
Díky za napád,vyzkouším to taky, hned jak se k tomu dostanu a dám vědět.

barvas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 27.03.2008 07:11

Re: Budíky T4 - UŽ TO FUNGUJE

Příspěvek od barvas »

Zkus to, rozebrání přístrojovky je jednodušší než jsem si myslel a ten budík na kterém je palivoměr s teploměrem je tam jenom nasunutý a otáčkoměr zrovna tak, stačí je jenom vytáhnout.

Uživatelský avatar
adampolo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc

Re: Budíky T4 - UŽ TO FUNGUJE

Příspěvek od adampolo »

kdy někdo chtěl ty moje ,tak je dám za 1000 a něco udělám i se stavem km.třeba 70t najeto :).

APAPI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 26.04.2008 18:54

Re: Budíky T4 - UŽ TO FUNGUJE

Příspěvek od APAPI »

adampolo píše:kdy někdo chtěl ty moje ,tak je dám za 1000 a něco udělám i se stavem km.třeba 70t najeto :).
Já bych ty tvoje bral, ale na mém autě není otáčkoměr, ale hodiny, takže nevím kam ten otáčkoměr zapojit.

Uživatelský avatar
adampolo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc

Re: Budíky T4 - UŽ TO FUNGUJE

Příspěvek od adampolo »

mám budíky s hodinami.ale můžeš tam dát i s otáčkoměrem,je tam už udělaná příprava.

APAPI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 26.04.2008 18:54

Re: Budíky T4 - UŽ TO FUNGUJE

Příspěvek od APAPI »

adampolo píše:mám budíky s hodinami.ale můžeš tam dát i s otáčkoměrem,je tam už udělaná příprava.
Samo, radši bych s otáčkoměrem, ale nevím, co to bude dělat, když tam mám hodiny.
Odkud jde signál do otáčkoměru ? Nebo tam nainstaluji přístrojovku a otáčkoměr bude fungovat?
To znamená, že tam mám již čidlo otáčkoměru a dráty k přístrojovce?
Ty s hodinama bych bral hned, pokud je vse OK.

Jinak můžeš na apapi@seznam.cz

Uživatelský avatar
adampolo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc

Re: Budíky T4 - UŽ TO FUNGUJE

Příspěvek od adampolo »

T4 bere impuls otáček z altiku a už je to tam připravené až do budíku.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“