předehřev motoru

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: T4, Kubmaty

Odpovědět
Uživatelský avatar
multiblack
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 06.07.2008 21:07
Bydliště: Košetice,Pelhřimovsko

předehřev motoru

Příspěvek od multiblack »

tak se nám ochladilo a dnes ráno byli 2stupně a já hloubal jestli předehřev maká. Jak to zjistím??? Po nastartování jsem měl ruku u toho malého výfuku před levým kolem chvilku z toho šel proud vzduchu ale byl chladný tak si myslím že bude někde chyba. Co mi kdo doporučíte???

Uživatelský avatar
adampolo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc

Re: předehřev motoru

Příspěvek od adampolo »

když se spustí tak mě to trvá tak minutu než začne foukat teplý vzduch z výfuku.První se rozběhne ten ventilátor,pak by mělo začít pod autem cvakat podávací čerpadlo na naftu.Jestli ti necvaká tak muže mít jen špatný kontakt.když na něj dáš proud tak by mělo jednou cvaknout.Impulzy jdou do něj od předehřevu přerušované.

Uživatelský avatar
multiblack
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 06.07.2008 21:07
Bydliště: Košetice,Pelhřimovsko

Re: předehřev motoru

Příspěvek od multiblack »

prosím tě musí být motor nastartovaný aby to fungovalo nebo stačí mít zapnutý klíček v zapalování?? Jde mi o to jestli to cvakání uslyším při nastartovaném motoru.

Uživatelský avatar
T4
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Decin
Kontaktovat uživatele:

Re: předehřev motoru

Příspěvek od T4 »

multiblack píše:prosím tě musí být motor nastartovaný aby to fungovalo nebo stačí mít zapnutý klíček v zapalování?? Jde mi o to jestli to cvakání uslyším při nastartovaném motoru.
musí se točit motor (tedy jestli je to origo z fabriky bez úprav)
Obrázek

Uživatelský avatar
tdiracing
Profík
Profík
Příspěvky: 1084
Registrován: 01.10.2008 11:09
Bydliště: Slaný

Re: předehřev motoru

Příspěvek od tdiracing »

těch chyb může být více,natové čerpadlo se rozeběhne pokud se předehřev motoru rozeběhne naplno,mám to předělané na nezávyslé topení a ovládám si to ručně a je to lepší než automat.doporučuji, mám to již několik let a sem spokojen,předělali mi to v Transporter centru ve Slaném
http://www.transporterclub.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.transportercentrum.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Specializovaný servis na vozy VW Transporter,Caravelle,Multivan

martin t4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 16.08.2008 14:12
Bydliště: Praha-východ

Re: předehřev motoru

Příspěvek od martin t4 »

tdiracing píše:těch chyb může být více,naftové čerpadlo se rozeběhne pokud se předehřev motoru rozeběhne naplno,mám to předělané na nezávislé topení a ovládám si to ručně a je to lepší než automat.doporučuji, mám to již několik let a sem spokojen,předělali mi to v Transporter centru ve Slaném

poengineering
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 13.01.2008 16:58
Bydliště: Chvalčov

Re: předehřev motoru

Příspěvek od poengineering »

to: tdiracing prosím tě, koupil jsem si z netu rádoby nezávislé topení, vyšel z toho předehřev. Když ho dodělám zapojím zapíná se něčím nedo se řídí sám. Nemám s předehřevem či nez. topením moc zkušností. a popř. co by se muselo změnit a přidat aby to fungovalo jako nezávislí topení. díky

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“