baterie do T4 2.5 TDi 75 Kw

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: T4, Kubmaty

Odpovědět
Uživatelský avatar
multiblack
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 06.07.2008 21:07
Bydliště: Košetice,Pelhřimovsko

baterie do T4 2.5 TDi 75 Kw

Příspěvek od multiblack »

dnes jsem si nechal změřit baterie v mé T4 a pod sedačkou na topení je zánovní ale na startování pod kapotou už není nic moc a tak bych se chtěl optat jakou baterii doporučíte ,zapoměl jsem se optat na to jakou baterii koupit v případě potřeby ( jakou kapacitu by měla mít -označení) a k tomu jěště jedna věc když baterku vyndám co mi spadne za spotřebiče vím že hodiny ale co rádio?? mám tam originál a nevím zda je potřeba k oživení kod. Je nějaký univerzální či je na každé auto jiný??

barvas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 27.03.2008 07:11

Re: baterie do T4 2.5 TDi 75 Kw

Příspěvek od barvas »

Určitě něco doporučuje výrobce. Ale obecně: Baterie o kapacitě kolem 80 až 100A, záleží hlavně na tom aby se tam vešla rozměrově a měla vývody (plus a mínus) na stejné straně jako ta stará baterie. Baterie se vyrábějí pravé a levé, je na to potřeba dát pozor, jinak by Ti nemuseli vyjít kabely, mohli by být krátké. Čím větší baterie, tím dražší ale čím větší baterie, tím menší starosti při ranním startu když je 15 pod nulou. S dobíjením si nedělej starosti, altík a relé dobíjení si s tím v pohodě poradí.
Odpojení rádia od proudu, pokud je zakódované, může být problém. V tomto případě Ti doporučuji přivést na svorky aku 12V z jiné baterie ještě než to odpojíš, prostě udělat takový "bajpás" (nabízí se ta na topení pod sedadlem) aby rádio bylo po dobu výměny hlavní baterie stále pod proudem. S největší pravděpodobností to v Tvém případě díky druhé baterii pod sedačkou nebude potřeba, bude jistě také zapojena do palubní sítě, už logicky kvůli dobíjení, kdybych byl u Tvého auta tak to poznám nebo to změřím, ale takhle od stolu.....tak si to raději ověř.

Uživatelský avatar
multiblack
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 06.07.2008 21:07
Bydliště: Košetice,Pelhřimovsko

Re: baterie do T4 2.5 TDi 75 Kw

Příspěvek od multiblack »

Barvas díky za dosti vyčerpávající radu

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“