Pevná přepážka.

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: T4, Kubmaty

Odpovědět
murjel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 19.11.2008 11:57

Pevná přepážka.

Příspěvek od murjel »

Zdravím všechny v tomto fóru.
Pánové, jsem plně invalidní starší osoba a k pohybu auto potřebuji. Koupila jsem ojetý VW Trabsportér T4 a nyní mám problém. Byla v něm namontována pevná přepážka kvůli odpočtu DPH původním majitelem. Já ji tam nechci, protože moji bafušákové musí mít hlasový kontakt s osádkou vozidla. Na kontrole VIN kódu mi technik po seřvání a nadávkách, že nemám pevnou přepážku alespoň položenu v autě vzdau napsal do toho jejich papíru, že vozidlo nesplňuje předpoklady pro provoz na silnici. A teď nevím co s tím, abych mohla auto přehlásit. Vůbec jsem netušila, že by pevná přepážka a její demontáž mohla mít vliv na provoz na silnici, ale asi to vliv má, nebo jsem úplně hloupá osoba a jenom se ze mne někdo snaží hlupáka udělat. To ale řešit nebudu. Mohl by mi někdo z Vás pomoci, abych dostala nějaký papír na to, že to auto i bez té pevné přepážky může na silnici a aby mi to na registraci pak přehlásili a nedělali problémy? Fakt nevím co s tím. Děkuji za ochotu pomoci, pokud je potřeba zaplatit nějaký poplatek, zaplatím bez řečí, v tomhle problém nemám. Je mi jasné, že za všechno se platí.

Uživatelský avatar
Doubi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Pevná přepážka.

Příspěvek od Doubi »

No máš to tedy pojmenováné jako N1 neboli lehké užitkové vozidlo s možností odpočtu dph a potřebuješ označení M1 jako osobák..Jsou dvě možnosti 1.nechat to otipovat jako M1 na to bude potřeba získat nějaký souhlas nebo vyjádření importera vw do čr. 2.sehnat někde příčku alespon drátěnou aby se vlk nažral a koza zustala celá protože buděš mít příčku-neměl by pak už být žadný problém na STK a budeš mít kontak s nakladovím prostorem..Začni tím že zavoláš na importera a uvidíš jak se k tomu postaví pokud by to byl velký problém volil bych tu druhou možnost..

Uživatelský avatar
tdiracing
Profík
Profík
Příspěvky: 1084
Registrován: 01.10.2008 11:09
Bydliště: Slaný

Re: Pevná přepážka.

Příspěvek od tdiracing »

jak již tu bylo několikrát psáno importer to zamítne,tak nerad co nevíš přesně,jde to předělat pouze formou přestavby vozidla na úřadě registru vozidel kde je vozidlo registrováno.
http://www.transporterclub.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.transportercentrum.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Specializovaný servis na vozy VW Transporter,Caravelle,Multivan

murjel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 19.11.2008 11:57

Re: Pevná přepážka.

Příspěvek od murjel »

Telefonátem na importéra jsem zahájila dnešní den a hned poté začala hledat rady jinde, protože velevážený importér na Radlické mi sdělil, že když si požádám o homologační papír, tak to bude trvat minimálně 1/2 roku, anžto není ani jedna ruka, která by se v současné době tomuto papírování věnovala, protože všichni pracují na nějakých homologačních databázích, které budou mít přístupné úředníci dopravních inspektorátů, abychom je pořád neotravovali o vydávání nějakých potvrzení a homologačních osvědčení. Doporučil mi počkat 14 dnů, pak to prý bude všechno jednodušší, ale ruku do ohně za to nehodlá dát. Pravdu mají obě odpovědi, já se potřebuji zbavit žluté SPZ a převést to na bílou SPZ, protože ta přepážka je pro mne fakt k ničemu, i když přiznávám, že by se dala zpeněžit. Nepotřebuji náklaďák, ale osobní auto a nikdy by mne nenapadlo, že jedna přepážka dokáže být takovým velkým problémem. Děkuji za odpovědi.

Uživatelský avatar
jason2211
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 10.09.2008 21:09
Bydliště: Praha 5

Re: Pevná přepážka.

Příspěvek od jason2211 »

vzal bych to cestou nejmenšího odporu. Hodil bych do kufru "nějakou" přepážku, jak požadoval technik na STK, udělal STK a následně doma přepážku zase vyndal - dělám to stejně.

Uživatelský avatar
pavel74
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 15.10.2008 22:31
Bydliště: Řevnice

Re: Pevná přepážka.

Příspěvek od pavel74 »

zdravim. Mám taky auto N1 a protože jsem řešil s minulým autem totožný problem, půjčil jsem si mříž, na TK to prošlo, mříž jsem pak vrátil, vlk se nažral a koza zůstala celá. Doporučuju stejný postup. Je to nejlevnější a v klidu

Uživatelský avatar
CHLOUBIK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 374
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín

Re: Pevná přepážka.

Příspěvek od CHLOUBIK »

Přesně tak taky sem jí měl v Passatovy a jen na stk sem ji tam dával a pak ji hned zase vyndal...

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“