nezavisle topeni fouka jen studeny vzduch

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: T4, Kubmaty

Odpovědět
apip
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 05.05.2008 22:25

nezavisle topeni fouka jen studeny vzduch

Příspěvek od apip »

ahoj, mam T5 s origo namontovanym vodnim topenim webasto thermo top c. Zacala zima a ja zjistil ze po zapnuti na vyhrivani,porad fouka jen studeny vzduch. nevite nekdo co s tim??? na diagnostice neni nikde zadna zavada. proste kdys to zapnu na vytapeni, funguje to stejne jako kdybych tam zapnul vetrani. a pritom na climatroniku je napsano HI. vse probiha jak ma...klepani v motoru,rozbeh ventilatoru, ale jenom studeny vzduch:-(( ps: nevite jestli se to da nejak upravit, aby to foukalo po celem voze, a ne jen na predni sklo??? dik moc za pomoc.

Uživatelský avatar
lada t5
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 220
Registrován: 23.09.2008 22:06
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: nezavisle topeni fouka jen studeny vzduch

Příspěvek od lada t5 »

No jo, klepání nafta pumpy, rozběh ventilátoru - ale co pak? Začne hučet, kouřit z výfuku a rozběhne se ? Hučí?

apip
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 05.05.2008 22:25

Re: nezavisle topeni fouka jen studeny vzduch

Příspěvek od apip »

no to nevim jestli se kouri z vyfuku...moc nevim jak to ma fungovat. ma se kourit normalne ze zadniho vyfuku, nebo to ma vyfuk jeste jinde??? skocim to vyzkouset:-)

Uživatelský avatar
lada t5
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 220
Registrován: 23.09.2008 22:06
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: nezavisle topeni fouka jen studeny vzduch

Příspěvek od lada t5 »

Je to zhruba mezi řidičovýma a spolujezdcovýma nohama (samozřejmě zvenku) Pusť to a cca 10 min poslouchej, mělo by to začít hučet po cca 3 min, po cca 5ti min by to mělo začít topit.

apip
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 05.05.2008 22:25

Re: nezavisle topeni fouka jen studeny vzduch

Příspěvek od apip »

tak jsem to ted znova zkousel. zapnu to topeni...chvilku nic jen slabe zvuky zpod auta, jakoby cerpadlo, potom to zacne delat takove vetsi rany, zacne to hucet, a kourit se na strane ridece zpod auta, potom se zpusti ventilator v aute a fouka to na predni sklo. potom asi tak po 7 minutach uz se tak moc nekourilo zpod auta,ale porad to hucelo a foukalo na prdni sklo. cca po 12 minutach stale fouka ne uplne ledovy, ale porad spise studeny nez teply vzduch. a to je -1c??? nemelo by to foukat opravdu teply vzduch?? cetl jsm ze v -10c to rozmrazi a vyhreje kabinu tak za 20minut???

Uživatelský avatar
lada t5
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 220
Registrován: 23.09.2008 22:06
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: nezavisle topeni fouka jen studeny vzduch

Příspěvek od lada t5 »

Hm, takhle jak to popisuješ to vypadá, že bufík běhá normálně, v pohodě. Akorát ti to netopí - a to by možná mohlo být temostatem, který je stále otevřený, nezavírá. Bufík ti tedy neohřívá jen malý okruh, ale všechnu vodu.
Prosím tě, to je jen můj názor, třeba to není pravda - abys v pondělí nekoupil termostat, třeba zbytečně, a pak mi neposlal fakturu.......... :mrgreen: :D

apip
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 05.05.2008 22:25

Re: nezavisle topeni fouka jen studeny vzduch

Příspěvek od apip »

tak jsem byl ve 2 servisech webasto v ostrave. v prvnim..strasny pristup...nic nevi... nemaji cas, v druhem vypadaji v pohode. tam mi rekli ze to vypada na vod. pumpu. ze se topeni rozebehne, ale po chvilce se vypne, protoze je voda asii moc zahrata, a necirkuluje. tak ja nevim??? ma to cerpadlo nejakou pojistku?? kde??? mozna jestli by nemohla byt jen ko pojistka.... za cerpadlo chteji 4000kc

Uživatelský avatar
lada t5
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 220
Registrován: 23.09.2008 22:06
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: nezavisle topeni fouka jen studeny vzduch

Příspěvek od lada t5 »

No, to teda nevim.........ono se ti to vypíná? To jsi nepsal, psal jsi že ti to běželo 12 min! Podle mě - kdyby nechodila ta el. pumpa, bufík se ani nezapne. Máš tam na palubce tlačítko na to topení zbytkovým teplem? Na tom si krásně otestuješ, jestli ti ta el. pumpa chodí, nebo ne.

apip
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 05.05.2008 22:25

Re: nezavisle topeni fouka jen studeny vzduch

Příspěvek od apip »

jojo, to lacitko tam mam...akorat nevim jak poznam ze ta pumpa jede?? to zbytkove teplo pouziva vodni pumpu od nez.topeni??? jedu pryc tak to vyzkousim a napisu co to dela. dik

Uživatelský avatar
lada t5
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 220
Registrován: 23.09.2008 22:06
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: nezavisle topeni fouka jen studeny vzduch

Příspěvek od lada t5 »

Nezávislé topení nemá svoji extra pumpu, pokud tam máš to zbytkové teplo - je tam el pumpa kterou používá i to nezávislé. Pokud ti to tedy po nějaký čas topí na to zbytkové, chodí ti i ta el pumpa.

apip
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 05.05.2008 22:25

Re: nezavisle topeni fouka jen studeny vzduch

Příspěvek od apip »

aha, no ja myslel ze jo...nasel jsem ho tady http://www.eshop-rychle.cz/autosip/esho ... -TOP-E-C-P
nemohl bych ti zavolat, a zkonzultovat to po telefonu...mozna by to bylo rychlejsi 8) . to zbytkove teplo normalne jede.

Uživatelský avatar
lada t5
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 220
Registrován: 23.09.2008 22:06
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: nezavisle topeni fouka jen studeny vzduch

Příspěvek od lada t5 »

Zavolat mi samozřejmě můžeš, pouze se však obávám, že ti nebudu schopen říct více, než jsem napsal.............

Uživatelský avatar
menge1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 05.08.2008 13:24
Kontaktovat uživatele:

Re: nezavisle topeni fouka jen studeny vzduch

Příspěvek od menge1 »

panové, co se týče te vodní pumpy tak je to přesně tato http://www.eshop-rychle.cz/autosip/esho ... -pumpa-12V
a takto to vlastně vypadá, viz obrázek.
vodní pumpu spíná klimatronic.
Přestavba na nezávislé topení možná, za použití dálky T91.
Přílohy
477804369.jpg
477804369_1.jpg

apip
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 05.05.2008 22:25

Re: nezavisle topeni fouka jen studeny vzduch

Příspěvek od apip »

tak uz mi to konecne funguje. byla v haji vodni pumpa...3700,- i s praci. nevite nahodou ktere 2 draty u hodin spojit aby se rozbehlo topeni??? chci si ho predelat na ovladani pres mobil. je to jednoducha stavebnice,ke ktere se prilozi nejaky stary mobil a kdyz ho prozvonim, tak se sepne relatko na ktere by mely byt pripojene ty draty od hodin aby se rozebehlo topeni. doba po kterou to bude sepnute se nastavuje na tom tistaku prepinacem. vcera jsem si takhle jednoduse zapojil ovladani k otvirani brany u domu...je to pohodicka...zadny dalsi ovladac,jen mobil:-)

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“