Vybijanie baterie

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: T4, Kubmaty

Branolo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 17.12.2008 10:08
Bydliště: Žilina

Vybijanie baterie

Příspěvek od Branolo »

Som velmi rad, ze som nasiel toto forum...som asi mesiac majitelom VW Multivan T5. No nemam o tom aute vela informacii...nieco som tu uz nasiel, ale mam par otazok, na ktore som nenasiel odpoved. :cry:
1.Zda sa mi, ze po uzamknuti vozidla sa niektore elektricke obvody nevypnu tak ako maju (mozno suvis s bocnymi elektrickymi dverami...alebo nieco ine) a do rana mi uplne vybije baterku. Som si isty, ze nic neostane svietit a predsa sa to niekedy stane. Najhorsie na tom je, ze tento stav sa objavi uplne nahodne.
2.Mam tam bufik Webasto Thermo Top C - viem ze je to mozne rozsirit tak, aby to fungovalo ako nezavisle kurenie - neviete priblizne kolko to stoji?
3.Zrejme sa mi pokazil parkovaci senzor (po starte asi 2 sek. pipa a nasledne blika tlacidlo) - staci kupit jeden, alebo treba celu sadu 4 ks?

Prosim poradte, hlavne ma stve ta vec s baterkou. Inak je to auto ako vino, mam 3 male deti, takze lepsie som si asi nemohol vybrat...
Naposledy upravil(a) Branolo dne 18.12.2008 15:18, celkem upraveno 1 x.
Braňo.

Uživatelský avatar
Drak_MULTIVAN
Řidič
Řidič
Příspěvky: 98
Registrován: 24.06.2008 21:23
Bydliště: OLOMOUC
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybijanie baterie

Příspěvek od Drak_MULTIVAN »

Branolo píše:Som velmi rad, ze som nasiel toto forum...som asi mesiac majitelom VW Multivan T5. No nemam o tom aute vela informacii...nieco som tu uz nasiel, ale mam par otazok, na ktore som nenasiel odpoved. :cry:
1.Zda sa mi, ze po uzamknuti vozidla sa niektore elektricke obvody nevypnu tak ako maju (mozno suvis s bocnymi elektrickymi dverami...alebo nieco ine) a do rana mi uplne vybije baterku. Som si isty, ze nic neostane svietit a predsa sa to niekedy stane. Najhorsie na tom je, ze tento stav sa objavi uplne nahodne.
2.Mam tam bufik Webasto Thermo Top C - viem ze je to mozne rozsirit tak, aby to fungovalo ako nezavisle kurenie - neviete priblizne kolko to stoji?
3.Zrejme sa mi pokazil parkovaci senzor (po starte asi 2 sek. pipa a nasledne blika tlacidlo) - staci kupit jeden, alebo treba celu sadu 4 ks?

Prosim poradte, hlavne ma stve ta vec s baterkou. Inak je to auto ako vino, mam 3 male deti, takze lepsie som si asi nemohol vybrat...
Ahoj tak to jsem mel uplne stejne auto jezdilo mesic a vse ok a najednou baterka mrtva... nastartoval jsem to pres kabely a pak celou dobu vse ok... a po case opet...
dal jsem baterku novou 100A a chodi to a od te doby jiz tri mes. nic... tak nevim... vybijeni mi nevysvetlil nikdo ani vw... vzdy se to vybilo jen tak...

Branolo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 17.12.2008 10:08
Bydliště: Žilina

Re: Vybijanie baterie

Příspěvek od Branolo »

Drak_Multivan dik za odpoved. Ja tam mam BOSCH SILVER 95A...ma 2 roky. Ale co viem, robilo to nahodne aj ked bola nova baterka...Znackovy servis tiez nic nezistil, jedine vymenil baterku.
Braňo.

Uživatelský avatar
lada t5
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 220
Registrován: 23.09.2008 22:06
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybijanie baterie

Příspěvek od lada t5 »

Hodně zlobí právě ty boční elektrické šoupačky.

Branolo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 17.12.2008 10:08
Bydliště: Žilina

Re: Vybijanie baterie

Příspěvek od Branolo »

A da sa to nejako eliminovat? napr. cez zimu ich rucne zatvarat a otvarat...
Mohla by tomu pomoct druha bateria? Ja ju pod sedadlom vodica nemam. Je to problem tam dorobit, alebo staci len kupit a zapojit? Nejake elektricke rozvody tam totiz mam...
Braňo.

Uživatelský avatar
Drak_MULTIVAN
Řidič
Řidič
Příspěvky: 98
Registrován: 24.06.2008 21:23
Bydliště: OLOMOUC
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybijanie baterie

Příspěvek od Drak_MULTIVAN »

Branolo píše:A da sa to nejako eliminovat? napr. cez zimu ich rucne zatvarat a otvarat...
Mohla by tomu pomoct druha bateria? Ja ju pod sedadlom vodica nemam. Je to problem tam dorobit, alebo staci len kupit a zapojit? Nejake elektricke rozvody tam totiz mam...
dodelani druhe baterie jsem resil sehnal jsem si prepinaci rele a schema jsem dal elektrikari a ten mi ma dat info co a jak jeste... tak se uvidi... ale ta druha baterie je jen na spotrebice kdyz tam nemas klicek... nepomuze na start... ale ne otevirani dveri kdyz auto stoji to jde... jinak dvere el mam taky pouzivam je porad stejne a ta nova aku pomohla... a baterka nova problem vyresila taky jsem premyslel co to porad zere vzdy z niceho nic... tak jsem skusil novou bat a ve ok...

Uživatelský avatar
pavel74
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 15.10.2008 22:31
Bydliště: Řevnice

Re: Vybijanie baterie

Příspěvek od pavel74 »

s tou baterkou je to divný. Ale co je divnější. Pokud máš Webasto měl bys mít i druhou baterku pod sedadlem. Ona ta druhá baterka startuje to topení a pokud se vybije nevadí je tam kontrolní čidlo který tu baterii při nízkym napětí odpojí.
Stejně ale startuješ na tu normílní baterii. Jestli tam máš jen jednu, tak se nedivim že je hned vybitá.
Šoupačky jsou hodně poruchové, respektive ten elektromotorek v zavírání. Doporučoval bych ho odpojit a auto zavírat manuálně. Jde to více ztuha ale máš klid. Já jsem káru objednával úmyslně bez el. zavírání protože několik prodejců a techniků mě před tím varovalo.
Čidlo. To asi nebude problém v čidle to bude nějaký problém v elektrice. Doporučil bych auto napíchnout, tam se to dá zjistit spolehlivě. Jinak tam taky zjistíš o tom autě všechno. Skutečný stav km, závady na čemkoliv atd.

Uživatelský avatar
lada t5
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 220
Registrován: 23.09.2008 22:06
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybijanie baterie

Příspěvek od lada t5 »

Možná bych zkusil vyndat pojistky od těch el dveří, jestli se to nezlepší.................

Uživatelský avatar
lada t5
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 220
Registrován: 23.09.2008 22:06
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybijanie baterie

Příspěvek od lada t5 »

pavel74 píše:s tou baterkou je to divný. Ale co je divnější. Pokud máš Webasto měl bys mít i druhou baterku pod sedadlem. Ona ta druhá baterka startuje to topení a pokud se vybije nevadí je tam kontrolní čidlo který tu baterii při nízkym napětí odpojí.
Stejně ale startuješ na tu normílní baterii. Jestli tam máš jen jednu, tak se nedivim že je hned vybitá.
Šoupačky jsou hodně poruchové, respektive ten elektromotorek v zavírání. Doporučoval bych ho odpojit a auto zavírat manuálně. Jde to více ztuha ale máš klid. Já jsem káru objednával úmyslně bez el. zavírání protože několik prodejců a techniků mě před tím varovalo.
Čidlo. To asi nebude problém v čidle to bude nějaký problém v elektrice. Doporučil bych auto napíchnout, tam se to dá zjistit spolehlivě. Jinak tam taky zjistíš o tom autě všechno. Skutečný stav km, závady na čemkoliv atd.
Druhou baterku tam nemá proto, že Webasto má jen jako přihřívač a ne nezávislé topení.

Branolo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 17.12.2008 10:08
Bydliště: Žilina

Re: Vybijanie baterie

Příspěvek od Branolo »

pavel74 píše:s tou baterkou je to divný. Ale co je divnější. Pokud máš Webasto měl bys mít i druhou baterku pod sedadlem. Ona ta druhá baterka startuje to topení a pokud se vybije nevadí je tam kontrolní čidlo který tu baterii při nízkym napětí odpojí.
Stejně ale startuješ na tu normílní baterii. Jestli tam máš jen jednu, tak se nedivim že je hned vybitá.
Šoupačky jsou hodně poruchové, respektive ten elektromotorek v zavírání. Doporučoval bych ho odpojit a auto zavírat manuálně. Jde to více ztuha ale máš klid. Já jsem káru objednával úmyslně bez el. zavírání protože několik prodejců a techniků mě před tím varovalo.
Čidlo. To asi nebude problém v čidle to bude nějaký problém v elektrice. Doporučil bych auto napíchnout, tam se to dá zjistit spolehlivě. Jinak tam taky zjistíš o tom autě všechno. Skutečný stav km, závady na čemkoliv atd.
v tom je najvacsi hacik, ze ten "jav" sa objavi nahodne...napichnute v servise stalo tyzden, ale nic nezistili, nakolko prave vtedy sa to neobjavilo...skusim vybrat tie poistky, alebo tahat dvere rucne...
moze 95A bateria BOSCH odist za 2 roky? Je pravda ze auto nechodilo velmi casto na dlhe cesty, viac po meste. Ale aj tak sa mi zda, ze ju nieco skratuje a tym ju poskodzuje
Braňo.

Uživatelský avatar
lada t5
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 220
Registrován: 23.09.2008 22:06
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybijanie baterie

Příspěvek od lada t5 »

Baterka samozřejmě může odejít i za 2 roky, i když se to zas tak často nestává. Ale Multivani dost trpí na toto samovybíjení - stačí, sby někde zůstalo sepnuté relé a je to. Ale zdaleka nejsi ani první, ani poslední s touto závadou.

jarotko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 17.05.2008 11:46
Bydliště: Slovensko

Re: Vybijanie baterie

Příspěvek od jarotko »

Ja mam dvere manual a baterka sa vybija. Operator na nudzovej hned vedel, ze ide o najsilnejsi diesel. Takze asi je to nejaka chyba vyskytujuca sa len pri tomto motore. Jeden z VW servisov nasiel odber, mam tam niekedy zajst, ale auto tam udajne musi byt dva dni.

Uživatelský avatar
pavel74
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 15.10.2008 22:31
Bydliště: Řevnice

Re: Vybijanie baterie

Příspěvek od pavel74 »

lada t5 píše:
pavel74 píše:s tou baterkou je to divný. Ale co je divnější. Pokud máš Webasto měl bys mít i druhou baterku pod sedadlem. Ona ta druhá baterka startuje to topení a pokud se vybije nevadí je tam kontrolní čidlo který tu baterii při nízkym napětí odpojí.
Stejně ale startuješ na tu normílní baterii. Jestli tam máš jen jednu, tak se nedivim že je hned vybitá.
Šoupačky jsou hodně poruchové, respektive ten elektromotorek v zavírání. Doporučoval bych ho odpojit a auto zavírat manuálně. Jde to více ztuha ale máš klid. Já jsem káru objednával úmyslně bez el. zavírání protože několik prodejců a techniků mě před tím varovalo.
Čidlo. To asi nebude problém v čidle to bude nějaký problém v elektrice. Doporučil bych auto napíchnout, tam se to dá zjistit spolehlivě. Jinak tam taky zjistíš o tom autě všechno. Skutečný stav km, závady na čemkoliv atd.
Druhou baterku tam nemá proto, že Webasto má jen jako přihřívač a ne nezávislé topení.

to ne. Já to mám taky a mám druhou bateriipod sedadlem.
viz katalog VW,,,,,,,,,,,,, Vodní přídavné topení se spínacími hodinami, druhá baterie s dělicím relé (75 Ah/420 A)
pro TDI motory

Uživatelský avatar
majak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Vybijanie baterie

Příspěvek od majak »


thicky
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 05.01.2009 13:22

Re: Vybijanie baterie

Příspěvek od thicky »

Tak asi čtvrt roku jsem na tom stejně. Mám T5, Multivan 128 KW (2004). Ráno přijdu do garáže a baterka si ani neškrtne a druhý den je vše v pohodě. V servisu Auto Jarov se tvářili, že o podobném problému neslyšeli. Zítra mi má dorazit nová baterka, jsem zvědavý, jestli to pomůže.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“