Vybijanie baterie

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: T4, Kubmaty

Branolo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 17.12.2008 10:08
Bydliště: Žilina

Re: Vybijanie baterie

Příspěvek od Branolo »

Myslim, ze som to po dlhom sledovani zistil. S najvacsou pravdepodobnostou to vybijanie baterie u mna sposobuje dotahovanie zadnych dveri. Nemam to este potvrdene v servise, ale chystam sa tam a dufam, ze sa to tam podari odhalit. :D
Mali ste niekto s tym dotahovanim dveri problem?
Diky moc.
Braňo.

Uživatelský avatar
Maldonado
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 05.08.2008 09:55
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybijanie baterie

Příspěvek od Maldonado »

Ahoj,

neví někdo co je vše zapojené na druhou baterii? Když odpojim tu hlavní baterii, tak snad nic nejde, ani vnitřní osvětlení, ani nez. topení. Možná zástrčky to jsem ještě nezkoušel.

(Mam repasované nez. topení, tak je možné že ho připojili na tu hlavní, nebo možná jenom ty hodinky, tak že by to něšlo sepnout ale to se mi zdá nepravděpodobný, asi oboje)

Uživatelský avatar
Kubmaty
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 442
Registrován: 05.12.2007 15:42
Bydliště: Tábor City
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybijanie baterie

Příspěvek od Kubmaty »

JA mam na Multaku na druhou baterii zapojene nezavisle topeni a zasuvky na 12V co vedou dozadu a zarivku nad stolkem...
VW Caravelle T4 111kW long, projekt ZWO
VW Caravelle T4 75kW long
VW Transporter T3 syncro s uzaverkou
VW Golf Country syncro 66kW

Uživatelský avatar
Maldonado
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 05.08.2008 09:55
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybijanie baterie

Příspěvek od Maldonado »

zarivku jsem zkousel a ta tam taky neni pripojena (u mě) :(
jeste teda zkusim ty zasuvky.

Zkoušim to teda tak, že baterii hlavni mam odpojenou... (momentalne v nabijecce :)

Uživatelský avatar
Kubmaty
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 442
Registrován: 05.12.2007 15:42
Bydliště: Tábor City
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybijanie baterie

Příspěvek od Kubmaty »

Koukni se pod sedacku kde mas baterku a jestli tam mas nejake pojistky jestli nejsou k.o.
Zarivka ti jde kdyz zapojis hlavni baterii???
VW Caravelle T4 111kW long, projekt ZWO
VW Caravelle T4 75kW long
VW Transporter T3 syncro s uzaverkou
VW Golf Country syncro 66kW

Uživatelský avatar
Maldonado
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 05.08.2008 09:55
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybijanie baterie

Příspěvek od Maldonado »

zarivka nejde (z vedlejsi bat.), zastrcky jdou (jako asi jediny teda)

coz neni moc efektivni vyuziti kdyz ty zastrcky skoro nepouzivam :) neda se to nejak propojit s hlavni bat.? Připadně nez. topení by se muselo natáhnout až pod tu sedačku?

Dušan offroad
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 25.10.2008 23:32
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybijanie baterie

Příspěvek od Dušan offroad »

Mám sice starší T4 2,4d ale druhá baterka je u mně napojená čistě na nezávislý topení. Když sem vyndal tu motorovou tak nic jinýho nefungovalo. Vybíjení baterky už sem měl taky, a dokonce se to stávalo za jízdy kdy sem normálně jel s vlekem cca 100 km pak zastavil a už nenatočil, nebo se mi to jednou stalo při popojíždění po městě, a po tom bylo třeba 3 měsíce klid. Nakonec po radě kamaráda co dělá do baterek sem koupil jinou a je pokoj. Vysvětlení bylo že pokud je baterka horší (olověná) tak se částečně sesypou dolu a v určitý moment se můžou propjit články a tím pádem se vyskratovat, pak sní třeba jen pohneš a ona se začne jevit jen jako vybytá ale v pořádku.
http://www.samoopravnaaut.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.strechyplana.cz/offroad" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Maldonado
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 05.08.2008 09:55
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybijanie baterie

Příspěvek od Maldonado »

to je asi mozny.


Kazdopadne bych si predstavoval vyuzití druhý baterky tak, že když se prvni např. vybije, tak to nastartuje z tý druhý. Ale takhle hi-tech to asi nikdo netunil bych řek ... :)

Dušan offroad
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 25.10.2008 23:32
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybijanie baterie

Příspěvek od Dušan offroad »

Se ti zkusim schválně kouknout do manuálu, protože sem tam někde viděl obrázek že to de, ale asi spíš tím že natáhneš startovací kabely, ale zkusim se večer kouknout.
http://www.samoopravnaaut.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.strechyplana.cz/offroad" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Kubmaty
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 442
Registrován: 05.12.2007 15:42
Bydliště: Tábor City
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybijanie baterie

Příspěvek od Kubmaty »

Druha baterie neni na start ale prevazne spis pro bufik lednicy a pridavne zarizeni, dobiji se ti pres relatko cca 10sekund po nastartovani nebo tak nejak. Kdyby jsi ji chtel pouzit jako zalozni musel by jsi k ni natahnout mnohem silnejsi kabely nez tam jsou ted. To vybijeni baterky zkus treba radio nebo jestli nemas sepnute nejake rele. Nebo kontakty na alternatoru a baterce...
VW Caravelle T4 111kW long, projekt ZWO
VW Caravelle T4 75kW long
VW Transporter T3 syncro s uzaverkou
VW Golf Country syncro 66kW

Branolo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 17.12.2008 10:08
Bydliště: Žilina

Re: Vybijanie baterie

Příspěvek od Branolo »

Drak_MULTIVAN píše:
Ahoj tak to jsem mel uplne stejne auto jezdilo mesic a vse ok a najednou baterka mrtva... nastartoval jsem to pres kabely a pak celou dobu vse ok... a po case opet...
dal jsem baterku novou 100A a chodi to a od te doby jiz tri mes. nic... tak nevim... vybijeni mi nevysvetlil nikdo ani vw... vzdy se to vybilo jen tak...
Ahoj, tak ako po dalsom mesiaci? Vybijanie sa este od vymeny baterie neprejavilo? Ja som vcera tiez vymenil baterku, tak som zvedavy, ako to dopadne...
Braňo.

thicky
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 05.01.2009 13:22

Re: Vybijanie baterie

Příspěvek od thicky »

Ahoj, před 2 měsíci jsem taky vyměnil baterku, a taky zatím ok.

tomvi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 16.06.2010 11:05

Re: Vybijanie baterie

Příspěvek od tomvi »

Ahoj, cetl jsem cele vlakno, a pochopil jsem z nej, mozna spatne, ze se vam povedlo v zaruce vyreklamovat baterii ktera to nevydrzela?
Za 3 tydny mi konci zaruka a startovaci baterka je K.O. druhou baterii bohuzel nemam. Snazim se to reklamovat, zrovna dnes jsem to odvezl, ale predem me upozornili ze se na to zaruka nevztahuje... tak ted nevim, vztahuje nebo ne?!

Mam T5 Multivan 4 Motion 127kW

diky za info
tomas

WADER
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 17.06.2008 20:05
Bydliště: Karviná

Re: Vybijanie baterie

Příspěvek od WADER »

Vybijení baterky taky zpusobuje vadná řídíci jednotka komfortu !Do pul hodiny po uzamčení auta se maji všechny říd.jednotky vypnout a jak to nějaká neudělá,tak to potom papa z baterky štávu a pak je problém ...

tomvi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 16.06.2010 11:05

Re: Vybijanie baterie

Příspěvek od tomvi »

Ahoj,
me se ta baterka povedla vyreklamovat. Bylo to sice par dnu pred ukoncenim zaruky ale co, udelal jsem tam kraval, zacal vyhrozovat stiznosti u Importera, a slo to jak po masle :-)

tomas

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“