magicar v T5 - dlouhodobě blbne

Ochrana Vašeho auta.

Moderátoři: T4, Kubmaty

Odpovědět
Rakosnik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 27.01.2014 01:57
Bydliště: Olomouc

magicar v T5 - dlouhodobě blbne

Příspěvek od Rakosnik »

Ahoj,
mám dlouhodobé problémy s Magicarem M870AS namontovaným v T5. Přijímá a vykonává povely, ale velice často nejde zpětná komunikace do dálkového ovladače.
Prostě zamknu (odemknu) prvním tlačítkem auto, auto zabliká, otevře/zavře, ale ovladač nepípne, prostě neudělá nic. Na displeji CHYBÍ symbol anténky.
Pak většinou pomůže buď odpojit pojistku vnitřní jednotky Magicaru v autě, nebo jindy pomůže vytáhnout baterku z ovladače.
Většinou ale nepomůže vůbec nic. Pak s tím zase pár dní jezdím a najednou to zase při zamknutí/odemknutí zapípá, na displeji se objeví anténka se signálem a vše zas chvilu funguje jak má. Zase chvilu hlásí i napětí baterek a teplotu. Ale hlavně pípnutím potvrzuje, že něco udělal.

Děje se tak i s úplně novou baterkou v ovladači, dávám tam vždy pouze kvalitní alkalické LR03.

Alarm byl namontován odbornou firnou, doporučenou mi prodejcem p. Tulachem. Byl jsem tam po montáži několikrát, borec to vždycky rozchodil, ale za pár dnů zase stejný problém.
Je ten Magicar opravdu tak nekvalitní, nebo mám smůlu na špatný kus, případně špatnou montáž?

Díky.

Rakosnik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 27.01.2014 01:57
Bydliště: Olomouc

Re: magicar v T5 - dlouhodobě blbne

Příspěvek od Rakosnik »

Nikdo tu nemá zkušenosti s Magicarem? Myslel jsem si, že jsou to velice rozšířené alarmy...

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: magicar v T5 - dlouhodobě blbne

Příspěvek od motorpower »

Problém a komplikovanost je základní vlastnost tohoto alarmu, kup Athos/ jablotron/, nebo Cobru s Patriotem, či jiné od FB a máš klid.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Rakosnik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 27.01.2014 01:57
Bydliště: Olomouc

Re: magicar v T5 - dlouhodobě blbne

Příspěvek od Rakosnik »

Athos od Jablotronu má ale i GSM, což nevyžaduji, ale brutálně to prodražuje cenu - vidím, že se hýbe kolem 9000.
FB je míněno co?
V zásadě nepotřebuju žádné speciální funkce. Stačí, když se to bude dát ovládat na dálku (dosah 200m po parkovišti stačí) a řvát a odepne imobilizer, když do toho někdo vleze.
Ještě by mu to mohlo aspoň zlomit ruky, to by nebylo od věci :D
Funkce jako sledování polohy GPS a přenos přes GSM jsou zbytečné a prodražují to, nemám to ani teď.
Ještě by bylo fajn, kdyby DO hlásilo napadení. Takže dvoucestný ovladač.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: magicar v T5 - dlouhodobě blbne

Příspěvek od michall »

Vím, že je to už 8 let, ale třeba se to bude někomu hodit, řešil jsem u kamaráda. Na jedné desce v klíčence je součástka, pravděpodobně krystal. Sice malá, ale je jen tak ve vzduchu a nejspíš při nárazu se prostě odtrhla od tišťáku. Chovalo se to přesně tak, jak psal Rakosnik - alarm poslouchal, ale chyběla zpětná vazba (síla signálu, teplota, napětí baterky, ...). Součástku jsem připájel zpátky, zajistil lepidlem a vše funguje.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečení“