Nehoda v tunelu v Itálii - sháním díly na topení

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: T4, Kubmaty

Odpovědět
longcb
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 23.09.2008 08:16
Bydliště: Cheb

Nehoda v tunelu v Itálii - sháním díly na topení

Příspěvek od longcb »

Zdravím všechny,
tak jsme byli minulý týden v Itálii a v pátek při cestě po italské dálnici u Janova jsme při vjezdu do jednoho tunelu měli nehodu:

Z nějakého kamionu, který samozřejmě ujel spadl klín na podložení kola při parkování, podotýkám že ten klín byl železný a dost velký, ležel těsně za vjezdem do tunelu takže hned na začátku tmavého úseku. Chtěl jsem zrovna předjíždět kamion když jsem ho zahlédl, nedalo se nijak extra reagovat a tak jsme měli štěstí že jsme ten klín přejeli přímo na prostředek auta. ozvala se hnusná rána, auto nadskočilo a za námi to pokračovalo... zastavili jsme v tunelu, museli jsme protože za námi stála další tři auta. Vyskočili jsme z auta, navlékl jsem vestu běžel s trojúhelníkem, po cestě na začátek tunelu jsem potkal svoje rezervní kolo :-( jak se válelo u prostřed pomalého jízdního pruhu, za námi stál jeden osobák s proraženým kolem a dvě dodávky, jedna také proražené kolo a druhá dokonce kolo utržené.... :-(

po označení místa jsem začal prohlížet auto, měli jsme ještě docela štěstí že je Multivan docela vysokej, olejovou vanu mám jen škráblou, dál je to ale trošku horší, klín se pod autem asi trošku roztočil, rozbil topení pod druhou částí kabiny narazil do pravého zadního ramena nápravy a ohul tam jednu část na kterou je přichycená nějaká pružina asi k rozdělovači brzdné síly??? a pak urazil držák rezervy která se pod autem vzpříčila a nadzvedla celé auto a vylítla pod zadním nárazníkem ven... plech který drží rezervu zůstal trčet z nárazníku ven...

půl hodiny se čekalo na italskou policii, viník není známý, takže pojištovna nic nezacvaká protože nemám havarijku, auto naštěstí jede, takže jsme narozdíl od ostatních mohli pokračovat v cestě...

musím těd nechat udělat geometrii, sehnat ty díly topení, a nechat opravit vyboulenou podlahu kufru kde se o ní opřela ta rezerva...
všechno se to stalo ve 110 km/h rychlosti, a naštěstí se při tom nikdo nezranil.

sjednám si havarijku ček nikdy neví!

Jo a kdyby jste někdo měl nějaký ty díly na topení dejte vědět musím to dát do kupy


díky

J.
Přílohy
Na místě: ten plech co kouká z nárazníku je držák rezervního kola
Na místě: ten plech co kouká z nárazníku je držák rezervního kola
Italská dálniční policie
Italská dálniční policie
Topení
Topení
Rameno zadní nápravy
Rameno zadní nápravy
Vyboulená podlaha kufru
Vyboulená podlaha kufru
Zadní nárazník
Zadní nárazník

Uživatelský avatar
Kubmaty
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 442
Registrován: 05.12.2007 15:42
Bydliště: Tábor City
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehoda v tunelu v Itálii - sháním díly na topení

Příspěvek od Kubmaty »

Jeste ze se nikomu nic nestalo...

Dily mam kdyby jsi chtel...
VW Caravelle T4 111kW long, projekt ZWO
VW Caravelle T4 75kW long
VW Transporter T3 syncro s uzaverkou
VW Golf Country syncro 66kW

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“