Koupě nového MULTIVANU HIGHLINE DSG - prosím o rady a názory

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: T4, Kubmaty

Odpovědět
MDN
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 385
Registrován: 11.08.2010 22:29

Koupě nového MULTIVANU HIGHLINE DSG - prosím o rady a názory

Příspěvek od MDN »

Ahoj všichni.

Poprosil bych Vás o komentáře a postřehy při koupi Multivanu. Zaujalo mě ještě Viano, ale kvalita zpracování mě přijde oproti Multivanu ne moc na úrovni, i když je levnější a nabízí větší možnosti dovybavení (Viano bych bral jedině ve verzi Marco Polo, ale to už asi ve firmě jako pracovní auto neobhájím) Ale například kvalita posuvu sedaček a šuplíky pod zadní lavicí jsou v mercedesu oproti VW fakt strašné...

Auto bude sloužit jako pojízdná kancelář s občasnou přepravou skupiny cca 5-6 lidí s kufříky s notebooky. Co se jízdy týče, tak okresky 90-100kmh, dálnice tempomat 130kmh. Pohodová jízda na spotřebu. Občas někde spočinout na přespání..... znáte to :D Takže motor jsem zvolil 2.0TDI 103kW - jízdu s tímto motorem si představuji jak se superbem se stejným motorem, 4mi lidmi a nějakou tou bagáží (Když pojedu v Multivanu sám) a samozřejmě automat. 4x4 nechci.

Mám asi celkem jasno i ve výbavě :
Bílá barva
- Kůže "Alcantara" antracit / antracit / šedý odstín
- Rozhraní MEDIA-IN k připojení externích audio zdrojů s kabelem k připojení iPodu a výstup AUX-IN
- Sound system "Dynaudio"
- Multifunkční kožený volant pro obsluhu mobilního telefonu a rádia.
- Otvírání zadních výklopných dveří zevnitř s vnitřní páčkou (elektrické odjišťování) + dětská pojistka
- Parkpilot vpředu a vzadu
- Paket "Světla a výhled": automatický spínač světlometů, vnitřní zpětné zrcátko s automatickou clonou, dešťový senzor pro stěrače předního skla a funkci "Coming Home"/"Leaving Home".
- Druhá baterie s dělicím relé
- Vnější zrcátka elektricky sklopná, nastavitelná a vyhřívaná
- Bi-Xenonové světlomety s LED diodovým denním svícením + ostřikovače světlometů s vyhřívanými tryskami a indikátorem stavu kapaliny v ostřikovačích
- Nasávání čistého vzduchu přes filtr s aktivním uhlím
- Kontrola poklesu tlaku vzduchu v pneumatikách
- Dekorační prvky z kořenového dřeva
- Otočná sedadla řidiče a spolujezdce s loketními a bederními opěrkami (nejsou výškově nastavitelná).
- Bederní opěrka řidiče a spolujezdce elektricky nastavitelná
- Paket pro přenocování ve voze, záclonky, potah na 2. řadu sedadel, 3 plastové šuplíky pro trojlavicí a odpadkový koš v prostoru pro cestující
- Akustický paket: čelní sklo se speciální povrchovou úpravou, dveře v kabině + 0,1 mm, boční okna + 1,7 mm, zatmavení oken Privacy, dešťový senzor, zpětné zrcátko s automatickou clonou. Redukce hluku uvnitř až o 6 dB(A)
- Rádio "RCD 310" s CD a MP přehrávačem (2-DIN), 8 reproduktorů, zdířka AUX-IN, digitální příjem rádia

Navigaci nechci od VW, ale objednal jsem si rádio kvůli ovládání na volantu a externímu USB, které by pak bylo kompatibilní s novým autorádiem. Také úplně nechápu ta příplatková okna pro zadní část vozu. Jestli jsou vzádu nějaká ona a dá se tam větrat, nebo jak to je :)

Díky moc, MDN

koto99
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 268
Registrován: 03.07.2009 23:37
Bydliště: Bratislava

Re: Koupě nového MULTIVANU HIGHLINE DSG - prosím o rady a ná

Příspěvek od koto99 »

Multivan je ťažší ako Superb, takže ja osobne odporúčam 132kW - tento motor mám ja + DSG + 4x4. S touto kombináciou sa už dá celkom svižne behať, ale aj tak to na Superb so 103kW určite nestačí. Hlavne je to cítiť v kopcoch. Keď už porovnávaš s Viano, tak Multivan má jednu nevýhodu, ktorú som si ja neuvedom - je vysoký. S lyžinami má okolo 190 cm a to máš problém v garážach, hlavne v tých zlomoch a ak ho máš LR, tak o to viac. Inak som veľmi spokojný aj čo sa týka hlučnosti. Je určite tichší ako Viano.
VW Touareg R5 TDI, automat, vankúše, koža, drevo..........Jeep Grand Cherokee 2,7CRD, AUDI A4 1,8T Cabriolet, VW Multivan 2,0 BiTurbo DSG 4Motion

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“