Zhodnoťte kúpu T5-ky

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: T4, Kubmaty

Odpovědět
glemo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 25.06.2008 09:43

Zhodnoťte kúpu T5-ky

Příspěvek od glemo »

Zdravím páni.Tak sa mi dostal do rúk VW Transporter a chcel by som od Vás zhodnotenie výhodnosti/nevýhodnosti kúpy.Jedná sa o Transporter T5 2,5 TDI 96KW,r.v.2004,8miestný,klíma,....Vozidlo bolo používané v koncerne VW výlučne na prepravu manažérov.Je v perfektnom stave zvonka aj zvnútra.Foto dodám neskôr.Nemá namontované ani ťažné zariadenie.Najazdené má 174 tis.Všetko podložené servisnou knižkou.Zaujímalo by ma čo si myslíte o kúpe takéhoto auta.Mám očakávať nejaké problémy?Ak áno aké.Treba po kúpe meniť rozvody?Dávať doň olej 0W-30 longlive ako predpisuje výrobca alebo treba do staršieho motora dať niečo iné.Ospravedlňujem sa za blbé otázky ale momentálne som len v štádiu naberania skúseností a týmto modelom.Za akékoľvek informácie vopred ďakujem.

Uživatelský avatar
Bombas
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 305
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava - Kravaře - Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhodnoťte kúpu T5-ky

Příspěvek od Bombas »

No, dnes každý druhý prodejce vypráví pohádku o tom,že to auto vozilo jen managery.... :lol:
Tohle bylo normální výstavní a ukázkové auto se kterým jezdili všichni zaměstnanci a potenciální zákazníci,ale když by ti to takhle řekli,tak asi by jej neprodali, proto ta pohádka s managery. A pokud by vozili managery v "dodávce" tak by firma asi na tom moc dobře nebyla :lol: Ti zmiňovaní manageři, si vozí pr**le v min. nových passatech :wink:
A taky proč by to mělo mít tažné? Potenciální zákazník si chce vyzkoušet auto,né vozík....
A servisku si mohli vyplňovat od stolu, přece je to jejich fir.auto a mají své razítka.... 8)
Asi bych byl obezřetný a koupil auto buď u firmy, která se zabývá něčím jiným, než prodejem aut, nebo bych ho nechal prohlídnout v jiném servise, který nespadá do jejich poboček...
Dnes nemůžeš věřit nikomu :!:

glemo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 25.06.2008 09:43

Re: Zhodnoťte kúpu T5-ky

Příspěvek od glemo »

Ano samozrejme vo všetkom čo hovoríš máš samozrejme pravdu a klamať sa dá na všetkom ale predajca je človek dobre známy.A keď vidím auto ktoré má na tachometri 170 tis pričom vypadá takmer ako nové memám dôvod sa nazdávať, že auto je v inom stave :D ako mi ho opisuje predajca.A to že sa tam vozili len ľudia(aj v manažéri sa delia na určité skupiny a tie nižšie sa transpíkom kľudne voziť môžu aj keď pri pohľade na výbavu sa v ňom môže voziť aj povedzme výrobný riaditeľ...) a podotýkam čistý ľudia tak o tom niet absolútne pochýb.Od tohto príspevku som očakával iné ako pochybovačné kecy o dôveryhodnosti a serióznosti predajcu. Chcel som skôr vedieť technické veci,slabiny auta,na čo si dať pozor a podobne.Napríklad ma zaujíma či na týchto motoroch odchádzajú váhy v takom množstve ako pri 1,9 TDi,ako sú na tom turbá a čerpadlá,....Nekupujem prvé auto takže tak trochu viem na čo si mám dávať pri kúpe pozor a auto bolo samozrejme v servise prehliadnuté.Kritizovať a vyracať to vie každý.Odborníkom je ale málokto.Bohužiaľ. :!: :?:

Uživatelský avatar
Bombas
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 305
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava - Kravaře - Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhodnoťte kúpu T5-ky

Příspěvek od Bombas »

No, když si myslíš, že tu jen kecám o kravinách, tak sorry....
A když je to tvůj dobrý známý, tak si to auto ani nemusel prohlížet v servise, přece by ti nelhal,né? :lol: A váha a ostatní věci se v něm serou,jako u jiných TDI, mají stejné motory :wink: a řekl bych že i ty hliníkové nápravy....

glemo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 25.06.2008 09:43

Re: Zhodnoťte kúpu T5-ky

Příspěvek od glemo »

Iba pre objasnenie.Nepovedal som, že kecáš len ma ten názor nezaujíma pretože ho nemôžeš aplikovať na každé jedno auto rovnako.Pravdu samozrejme máš a poznám pár ľudí čo kúpili auto ktoré nebolo v takom stave a s takými kilometrami ako im predajca tvrdil.A to že to auto predáva známy neznamená, že ho netreba dať skontrolovať napr.druhému známemu :) do servisu.Chybka sa dá prehliadnúť.Rozhodoval som sa medzi T5-kou,Vivarom a alternatívne Huynday H1(ten ale fungel).Zatiaľ mám dojem, že som sa rozhodol správne.Toť vsio.Ozaj kolko by stála manžeta na Astru G(Manuál)?Dík

Uživatelský avatar
Bombas
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 305
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava - Kravaře - Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhodnoťte kúpu T5-ky

Příspěvek od Bombas »

No, tak to myslím taky, že ses rozhodl správně. Mezi Oplem a Hyundaiem a T5 je sakra rozdíl...minimálně v kvalitě provedení 8)
Manžeta na Astru G stojí 450kč

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“