T4 - T5

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: T4, Kubmaty

Odpovědět
míca
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 13.09.2008 08:48

T4 - T5

Příspěvek od míca »

Mohl by mi někdo napsat jaké má zkušenosti s VW T4 nebo VW T5. Uvažuji o koupi a tak scháním nějaké info ohledně spolehlivosti , jízdních vlastností, cenu náhradních dílů, jaké kw by to mělo mít ať to do kopce trochu jede, apd. Hodně lidí mi říká, že si mám radši pořídit T4, že je spolehlivější a není tak poruchová než T5 . Vozidlo uvažuji pro normální ježdění, ne na podnikání. Děkuji za radu.

Uživatelský avatar
Kubmaty
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 442
Registrován: 05.12.2007 15:42
Bydliště: Tábor City
Kontaktovat uživatele:

Re: T4 - T5

Příspěvek od Kubmaty »

Kup T4 ku :-)
Na T5 jsem slysel od par lidi uz kritiku ale vzdy to mohli byt jen problemove kusy :-)
VW Caravelle T4 111kW long, projekt ZWO
VW Caravelle T4 75kW long
VW Transporter T3 syncro s uzaverkou
VW Golf Country syncro 66kW

Honza J
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 17.08.2008 20:47
Bydliště: Brno

Re: T4 - T5

Příspěvek od Honza J »

Já osobně kdyby začaly znova vyrábět T4 tak neváham a koupím si ji záse. :D Mám T4 od nového auta a jsem s něm velice spokojený. A taky jsem slyšel,že T5 nejsou nic moc prý to není tak spolehliví.

Uživatelský avatar
michalbc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Reichenberg

Re: T4 - T5

Příspěvek od michalbc »

spis problem T5 vidim v tom ze pokud by melo slouzit jinak nez jako rodine nebo spaci auto tak na to jsou ty dily jeste dost drahy.
navic co sem slysel tak ten 2,5tdi pekne zere, daleko vic nez 2,5tdi v T4

kdyz bych sel do transportera tak do posledniho roku co se T4 jeste delala.
ovsem pri nakupu to chce vzit nekoho kdo to auto dokonale zna a pozna i treba jen detail co nesedi, uz sem videl par pripadu kdy bylo auto slatany, jsou i lidi co se tim zabyvaj, koupej bud nemecky taxi nebo delnika a udelaj z nej fešáka v plny vybave s pomoci kradenejch dilu.

Uživatelský avatar
hocik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 14.01.2008 20:20
Bydliště: Koprrrr

Re: T4 - T5

Příspěvek od hocik »

Caravella nová od března,ted najeto 18000 km,průměr 10,5 - 11 litrů.Motor 2,5 Tdi.
Lupík,golf IV,A2,206CC,VW LT.
a služební VW Caravelle.
golf IV prodán.....Lupik taky :-(((

Uživatelský avatar
multistenleyvan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 17.03.2008 16:57
Bydliště: Liberec

Re: T4 - T5

Příspěvek od multistenleyvan »

Jednoznačně T4!!!!!

Uživatelský avatar
hocik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 14.01.2008 20:20
Bydliště: Koprrrr

Re: T4 - T5

Příspěvek od hocik »

Neber to jen podle spotřeby,zase má své plusy,řadící páka na přístr.desce a jiné.
Lupík,golf IV,A2,206CC,VW LT.
a služební VW Caravelle.
golf IV prodán.....Lupik taky :-(((

Uživatelský avatar
jason2211
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 10.09.2008 21:09
Bydliště: Praha 5

Re: T4 - T5

Příspěvek od jason2211 »

zdravím. Mám od nového T5 2,5 TDI 96kW r.v. 2006 najeto cca 110.tis km. zatím jen měním olej a nějaký ten filtr :) brzd destičky i kotouče stále originál - prostě to nějak všechno víc drží. Spotřeba 8 -9litr a to po dálnicích celkem letí
Před T5 jsem měl VITO 112 CDI do 100.tis 4x nové brzd. destičky, vždy včetně kotoučů (první výměnu mi dělali v servisu MB a cena 20.tis Kč) a další opravy tak za 80.tis Kč. Spotřeba 10-11litrů (verze 122koníků) - jen na naftě na 100.tis km to udělá 40.tis Kč plus pro T5. Vito končilo ve 270.tis odcházel motor a po celé karoserii koroze po 5letech :(
T4 jsou jistě spolehlivé také díky 14-leté výrobě kdy opravdu vychytali všechny "mouchy"
Uvidíme jestli se toho dočkáme u T5 :D

Uživatelský avatar
lada t5
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 220
Registrován: 23.09.2008 22:06
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: T4 - T5

Příspěvek od lada t5 »

Mám VW T5 Multivan, 128 KW, r.v. 2003. Koupil jsem ho jako rok a půl starého, najeto necelých 80 000. Nyní má 167 000 Km. Dělal jsem toto: nejdříve vodní pumpu - tekla
volnoběžku ke kompresoru na klima
nedávno komplet převodovka - vysypala se ložiska, při té příležitosti nová spolka, setrvák,
jako poslední prasklé sběrné výfukové potrubí - parohy
čekají mě brzdy - kope kotouč
Píšu to jen tak z "voleje", jestli jsem něco zapomněl vyjmenovat, tak mi to promiňte :lol: :D :!:
P.S. a zlobí 2 servomorky na klimatroniku..... :P :lol: :roll:

Uživatelský avatar
michalbc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Reichenberg

Re: T4 - T5

Příspěvek od michalbc »

zas je take otazkou kolik toho casu v tom aute clovek stravi, jestli s tim taha podval nebo rozvazi baliky neco jako fedex pripadne jezdi dalky po dalnici treba praha-viden.
ale opakuju to co sem psal, pokud to auto ma clovek jen jako rodinne auto, tak klidne T5, pokud to auto ma byt spotrebni vec tak bych se osobne sklanel k T4, na ND je toho mraky a ceny tech ND jsou rekl bych 3-5X mensi nez na T5, krom toho historie T4 je tak dlouha ze uz na tom alespon jednou nejakej mechanik neco delal TZV, bud se s tim nemusi primo do VW nebo na tom aspon i ten vidlackej mechanik nic nezmrvi.

Uživatelský avatar
lada t5
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 220
Registrován: 23.09.2008 22:06
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: T4 - T5

Příspěvek od lada t5 »

No, ale takovéhle auto si člověk kupuje na ježdění. Pro mě to třeba je rodinné auto, ale 1x měsíčně s ním jezdím cca 750 Km tam a zpět do Itálie, odkud vezu cca 800 Kg zboží. Jelikož dělám do veteránů, čas od času je tahám na plaťáku, podle potřeby, po ČR nebo i do zahraničí. Kouli mám origo z výroby, tudíž předpokládám, že ve fabrice počítali s tím, že občas za autem bude viset povolených 2500 Kg. Mělo by to na to být počítané, dimenzované. Pokud ne, tak udělali soudruzi z NSR někde chybu............. :oops: :roll:

Uživatelský avatar
karlosVW
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 16.03.2008 20:45
Bydliště: Liberec / Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: T4 - T5

Příspěvek od karlosVW »

já jsem se vydal cestou T4...pak koupě new T5 (rv2004,128kW) a pak zase T4 150PS....
T5tku bych si v současné době už nekoupil,jelikož stále přetrvávají problémy s elektronikou,převodovky,brzdy,výfukové svody...
T5tka,pokud by jsi jí opravdu chtěl,tak spíš s motorem 96kW kde ty problémy nejsou tak časté.T5 není auto jen pro rodinné ježdění ale spíš na podnikání,kde ti to auto samo na sebe vydělá a to z důvodu dražších náhradních dílů a údržby.
Mě osobně to auto dokázalo sežrat i 8l oleje na výměnu po 30tkm intervalu a o problémech s elektronikou a spojkou a vyšší spotřebou ani nemluvim...
Před rokem jsem si koupil ojetou T4...jednu z těch posledních (rv2002),150PS motor a zatím během těch 70tkm co jsem s ní už najezdil jsem nemusel řešit žádný problém a krom běžné údržby a věcí co musíš servisovat,jsem neměl jediné výdaje navíc.Navíc ceny dílů jsou už velmi dostupné (i origo díly)...spotřeba se mi pohybuje mezi 6,3-10,5 na dálku při dlouhodobé jízdě rychlostí 90-180km/h nebo po městě kolem 7,8l/100km...a ten lahodný měkký zvuk pětiválce TDi oproti PD v T5 :)

Můj závěr je ten,že radši koupit T4ku než T5....a pokud chceš auto nové...tak snad zvolit jinou značku...bohužel.
AutoHIFIcentrum Liberec - největší nabídka autorádií v České republice pod jednou střechou
http://www.ahcl.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; , http://www.soundshop.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

VWT5 4motion,VW G3,VWT1 Nautilus

míca
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 13.09.2008 08:48

Re: T4 - T5

Příspěvek od míca »

Děkuji všem za rady, koupím T4, vybírám Caravellu a ještě se rozmýšlím kolikati KW motor si koupit. A pak doufám ,že T4 bude sloužit a budu spokojený uživatel. Ještě jednou děkuji všem. :D

Uživatelský avatar
tdiracing
Profík
Profík
Příspěvky: 1084
Registrován: 01.10.2008 11:09
Bydliště: Slaný

Re: T4 - T5

Příspěvek od tdiracing »

T5 sem prodal a vrátil se k t4,mám 4x4 a s vlekem nepřesáhnu spotřebu 9 litru po městě dálky 8 litru a najezdil sem na ni 200 000 km a žádnej problém,jen provozní věci,brzdové destičky,kotouče,rozvody,2x tyčky řízení a jednou spodní čep jinak nic,jo byla závada přelámali se mi kabely v řidičovejch dveřích,to je tak vše na co si vzpomínám
http://www.transporterclub.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.transportercentrum.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Specializovaný servis na vozy VW Transporter,Caravelle,Multivan

kalif
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 17.12.2008 18:00

Re: T4 - T5

Příspěvek od kalif »

lada t5 píše:Mám VW T5 Multivan, 128 KW, r.v. 2003. Koupil jsem ho jako rok a půl starého, najeto necelých 80 000. Nyní má 167 000 Km. Dělal jsem toto: nejdříve vodní pumpu - tekla
volnoběžku ke kompresoru na klima
nedávno komplet převodovka - vysypala se ložiska, při té příležitosti nová spolka, setrvák,
jako poslední prasklé sběrné výfukové potrubí - parohy
čekají mě brzdy - kope kotouč
Píšu to jen tak z "voleje", jestli jsem něco zapomněl vyjmenovat, tak mi to promiňte :lol: :D :!:
P.S. a zlobí 2 servomorky na klimatroniku..... :P :lol: :roll:

Ahoj, mám mj. asi podobný problém s topením - pravá přední strana topí normálně a levá musí být na max. Taky se mi zdá, že každá strana fouká jinou silou. Objevilo se mi to asi před měsícem (typicky, když začalo trochu víc mrznout) současně s problémem s ohříváním motoru - někde tady jsem dnes dal svůj dotaz k tomu. Takže k věci - jak jsi prosím ten problem vyřešil a za kolik? Ceny asi budou dnes jiné, ale jen abych věděl s čím mám přibližně počítat. Motorizaci máme stejnou. Díky

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“