Co vse je vymeneno? (T5 - Transporter, Caravele, Multivan)

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: T4, Kubmaty

makalm
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 16.08.2008 13:54
Bydliště: Rokytnice u Přerova

Re: Co vse je vymeneno? (T5 - Transporter, Caravele, Multivan)

Příspěvek od makalm »

Dnes jsem to sběrné potrubí vyhodil z auta ven a bylo prasklé na přírubě k turbu.Muselo ven i turbo.Potrubí je z ocel. plechu.Svařili jsme to na CO2 a uvidím co to vydrží.Dost mě překvapilo ,že ten svár z výroby nic moc,přitom turbo je upevněno k motoru na fest a sběrné potrubí taky.Je tam malá harmonika s přírubou bez těsnění přišroubovaná 4ks šroubů k přírubě na turbu.
Co jsem se díval do ETKY tak novější modely to mají trochu jinak (těsnění a nějaký distanční kroužek).Kdo to měl prasklé tak napište kde,jestli také u turba nebo někde jinde.

zabehla
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 24.10.2008 17:24

Re: Co vse je vymeneno? (T5 - Transporter, Caravele, Multivan)

Příspěvek od zabehla »

Taky jsem měl stejný problém, ale nechtělo se mi dávat 15tis, protože jsme měnil najednou turbo i vodní pumpu tak to by byl docela velký ranec. Nechal jsem si to potrubí svařit stálo mě to asi 1200kč je třeba to dát někomu kdo to opravdu umí a ten si musí udělat přípravek aby se to při vaření nezkroutilo. Moc jsem tomu nevěřil a myslel jsem pokud praskne znovu koupím nový, ale najel jsme 30tis a potrubí je pořád OK.
Prasklé potrubí se mi projevilo mírným cvrlikáním ve vyšších otáčkách a hlavně pronikání kouře do auto při stání.
VW Multivan 128kW, 2004

Uživatelský avatar
lada t5
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 220
Registrován: 23.09.2008 22:06
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Co vse je vymeneno? (T5 - Transporter, Caravele, Multivan)

Příspěvek od lada t5 »

Koukám, že dost lidí měnilo i turbo. Tato radost mě zatím míjí - co se stalo s turbem? Co odešlo, jak se to projevilo?

zabehla
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 24.10.2008 17:24

Re: Co vse je vymeneno? (T5 - Transporter, Caravele, Multivan)

Příspěvek od zabehla »

Turbo nejdříve vynechávalo, ale vždy po vypnutí a zapnutí motoru opět fungovalo normálně.
Pak se začalo z auto více kouřit ( bílí kouř ) nakonec jsem byl jak parní lokomotiva.
Celkovém proces se mohl odehrát během 500km co jsem si já teda něčeho všiml od počátečního vynechávání turba.
Nakonec bylo celý výfukový potrubí plný oleje. Vyhodnocení prý zadřený turbo.
Repasovaného turbu jsem nevěřil tak jsem koupil nový. Taky jsme na to spěchal.
VW Multivan 128kW, 2004

pac
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 12.08.2009 08:37

Re: Co vse je vymeneno? (T5 - Transporter, Caravele, Multivan)

Příspěvek od pac »

T5 Carravelle 12/06 2.5TDI 4motion dlouhý rozvor
120000km výměna ložisek mezi kardany 4motionu (použité raději ložiska z qauttro - audi, jsou prý kvalitnější),jde to rozebrat. Autorizovaný VW servis mění celé i s kardanama = ranec :-)

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“