Problem zdechani motoru

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Uživatelský avatar
hedva
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kroměříž

Problem zdechani motoru

Příspěvek od hedva »

Zdravicko, je to nedavno co se mi nastal problem se zdechanim motoru, stalo se mi to nekolikrat hlavne pri jizde po dalnici kdy najednou prestal jit motor, znovu naskocil a zase zdechl, tak se stalo cca 3x a pak zese vse bezelo v poradku, nanestesti se tento jev zacal opakovat casteji. Nevite cim by to mohlo byt?? Pripadne by me zajimalo jestli by se a tom aute dalo ujet bezpecne jeste nejakych cca 2000Km, sem totiz v zahranici, doma mam hodne znamych kteri by me s touto zavadou jiste pomohli, jen se tam dostat... Predem dik za kazdou pomoc.

Uživatelský avatar
herak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ziar nad Hronom

Příspěvek od herak »

hlavne, ze si napisal o ake auto (motor) ide. ale ked to robi taketo psie kusy, je ta cesta velka loteria !!!!!! :twisted:

Uživatelský avatar
hedva
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od hedva »

Jedna se VW GOLF 3 1.6 benzin 1995, zakladni veci jako rozvody a vymena oleje sou na tom provedeny, jinak nevim co jeste ktomu dodat.

Uživatelský avatar
datam
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od datam »

Palivový filter? :roll:
či doješ domov? tažko povedať. :(

Uživatelský avatar
kornout
Řidič
Řidič
Příspěvky: 98
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rumburk

Příspěvek od kornout »

Mě se to teď stalo taky, během 10km, mi to 3x zdechlo a jednou jsem startoval pěkně dlouho, než to chytlo. Ten samej motor.

Uživatelský avatar
hedva
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od hedva »

kornout píše:Mě se to teď stalo taky, během 10km, mi to 3x zdechlo a jednou jsem startoval pěkně dlouho, než to chytlo. Ten samej motor.
Ano, tak jak rikas se to stalo i me, na krizovatce me to z niceho nic zdechlo a nebylo to tim, ze bych nepridal dost plynu a pak sem musel dlouho startovat nez zase nabehl motor. Tak me napada, ze tento problem se objevil az pote co sem zacal brat benzin pouze u jedine benzinky, mohlo by to teda byt i benzinem, nez poruchou v aute?

Uživatelský avatar
datam
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od datam »

hedva píše:
kornout píše:Mě se to teď stalo taky, během 10km, mi to 3x zdechlo a jednou jsem startoval pěkně dlouho, než to chytlo. Ten samej motor.
Ano, tak jak rikas se to stalo i me, na krizovatce me to z niceho nic zdechlo a nebylo to tim, ze bych nepridal dost plynu a pak sem musel dlouho startovat nez zase nabehl motor. Tak me napada, ze tento problem se objevil az pote co sem zacal brat benzin pouze u jedine benzinky, mohlo by to teda byt i benzinem, nez poruchou v aute?
Tak znova. Kedy si menil palivový filter?

Uživatelský avatar
hedva
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od hedva »

no jeste sem to nemenil, auto mam teprve mesic a nejaky drobny, ale uz mam filtr nachystany a snad se mi to povede vymenit dneska, kdyby to i tak zlobilo, tak se zase ozvu...

Uživatelský avatar
datam
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od datam »

Oki nemáš čo na tom pokazit ked vymeníš filter a keby nepomohlo daj vediet.

Uživatelský avatar
hedva
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od hedva »

Kurna, po dlouhym boji me preci jen zastavila matka, ktera drzi plastovy kryt filtru, je az nad miru zarezla a s omezenym naradim jaky tu mam, se mi ani zaboha nepovedlo ji oddelat, takze k vimene filtru sem sem se vubec nedostal, tak sem musel dat auto do servisu, sem zvedavej ci to tam opravijou nebo ne.

Uživatelský avatar
hedva
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od hedva »

Takze zpet k tematu, jak sem psal vis, musel sem dat auto do servisu, uprimne mam pocit, ze to jede jeste hur nez pred tim, tam mi vymenil ten palivovy filtr plus jeste cistil neco tykajici se privodu vzduchu, bezvysledne, motor mi porad zdecha a to v stale kratsich intervalech.

Uživatelský avatar
datam
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od datam »

Haluz. Najhoršie na tom je to že ti to robí náhodne. Teda aspon tak som to pochopil. Može to byt čokolvek a ked to ide tak je skorej náhoda nájst ten problém. Prejavuje sa to ako studený spoj niekde v kabeláži (palivové čerpadlo, zapalovanie, proste všetko čo má vplyv na chod motora !!! nie na jedo výkon !!! proste to zdochne a bud to jede alebo nie). Osobne by som to dal na diagnostiku.

Uživatelský avatar
hedva
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od hedva »

No ja sem jim to auto prozatim sveril do servisu, sam mam doma sice program na diagnostiku, ale nemam kabel a nevim kde ho tu sehnat, Nini se ta zavada uz projevuje tak, ze kdyz to zdechne, tak na na cca vic jak minutu nenastartuju, ja uz si s tim urcite neporadim, uvidim co oni, takze dik z snahu pomoct, jak se podari to vyresit, tak napisu kde byl problem, pro pripad, ze by to nekomu delalo neco podobnyho.

Uživatelský avatar
pitbull
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od pitbull »

nazdar, je třeba dobře vyčistit plynovou klapku(na konci hadice od vzduch. filtru). Třeba ji vymontovat a na noc nechat naloženou v čistidle. Dobrej mechanik ví v čem, nebo bude mít přímo přípravek ve sprei, pak stačí prostříkat a vytřít do čista hadre. Ještě předtím koukni na cívku(je to mrcha co si dělá co chce) může mít prasklej obal. Pasuje tam cívka z novejch FAVORITŮ, je to taková kostka kolem 2500,-Kč. Kolikrát stačí vyměnit svíčky WV je háklivej.

Uživatelský avatar
hedva
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od hedva »

Uff tak to konecne vypada, ze to snad je v poradku, s tou diagnostioku to byl dobry napad takze diky datume, objevili tam nasledujici chyby: Snimac polohy plynu, snimac polohy ventilu skrtici klapky, plus jeste dve tykajici se skrtici klapky, podle toho ce sem rozumel, tak to procistili projeli diagnostikou znovu a vse bylo ok, od chvile co sem to vyzvedl ze servisu, tak to ani jednou nezdechlo ani neztratilo otacky pri volnobehu.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“