Hallův snímač ??? (Golf III 1.8)

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hans00
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.02.2006 21:02

Hallův snímač ??? (Golf III 1.8)

Příspěvek od Hans00 »

Prosím lidičky mám problém, motor občas škube, někdy chcípne, sem tam kolísají otáčky.... a někdy jede úplně normálně. Nechal jsem to kamarádem napíchnout a zahlásilo to Hallův snímač, snímač otáček...
Mám Golf Variant 1.8 benzín 66 kW, rok 1995 a tam je hall v rozdělovači. Kamarád, můj dvorní mechanik se na to mrknul, a vyřkl, že by se snad dal vyměnit samotný hall. (údajně měl u jiných aut problém s plastem na rozdělovači... musel se měnit celý rozdělovač, ...ale to je vedlejší) Jelikož nemám jinou možnost, než věřit diagnostice že to je Hall, please, nemáte někdo někdy jeden volnej???? Případně jak uvažoval kámo mekááánik, nelze tam dát třeba snímač z 1.6 Felicie??? (Jsem v těhle el. detailech analfabet, tak prosím o schovívavost, jestli jsem napsal nějakej nesmysl) uvítám každou RADU a POMOC, či ZKUŠENOSTI. Samozřejmě projevy závady "vyžrala" moje drahá polovička i s dětma... jako ostatně vždy.... (už je to asi po páté co se nám s autem něco stane a vždycky ženě s prckama.... je to pech)

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Hallův snímač ??? (Golf III 1.8)

Příspěvek od KOŠŤÁL »

jestli se nepletu,tak samotnej snímač se měnit nedá,resp. není samostatně v nabídce.A za druhý,diagnostika ti napíše hallův snímač vždycky když motor neběží(takže i když mu nic není a je plně funkční)
Zaměřil bych se na podtlaky,škrtící klapku,svíčky...
Obrázek

Uživatelský avatar
Hans00
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Hallův snímač ??? (Golf III 1.8)

Příspěvek od Hans00 »

právě že automechanik mi řekl, že se měnit dá a v nabídce ho mají, jak ho našel...
http://eshop.autokelly.cz/catalog.aspx# ... |SD=0|ST=0|" onclick="window.open(this.href);return false;
jsem v tom analfabet, tak nevím...????? (je to ta stránka pokud se nepletu....a pamatuju si co jsem u něj v servisu na noťasu viděl)

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Hallův snímač ??? (Golf III 1.8)

Příspěvek od KOŠŤÁL »

tohle ale není hall z rozdělovače
Obrázek

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Hallův snímač ??? (Golf III 1.8)

Příspěvek od KOŠŤÁL »

http://eshop.autokelly.cz/catalog.aspx# ... |SD=0|ST=0|" onclick="window.open(this.href);return false;

spíš tohle
Obrázek

Uživatelský avatar
Hans00
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Hallův snímač ??? (Golf III 1.8)

Příspěvek od Hans00 »

ale to máš pravdu.... když tak koukám na ten tvar to bude ono!!!! .... tak mi řekni, co to tady v Havířově máme za mechaniky.... ten co to kontroloval a ukázal mi ten snímač (můj předchozí odkaz) platí údajně za machra!!!
V základních věcech se trochu vyznám, ale ten rozdíl mezi těma snímačema mi docfakl až teď ..hold podrobnosti... jsem samouk teoretik a učím se jen pozorováním :D

Uživatelský avatar
hanzhou
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5258
Registrován: 19.11.2008 21:46
Bydliště: Litomeřicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Hallův snímač ??? (Golf III 1.8)

Příspěvek od hanzhou »

Mam pro tebe dve zpravy
Prvni je...skontroluj civku zapalovani, jestli neni popraskana. Protoze pokud ti to poskubava pri plnym kotly tak je to prave timhle. Pak si skontrolujk vsechny podtlakove hadicky taky
Druha zprava zni...mam doma celej rozdelovac

Kdyztak SZ ;)

VÝROBA POLEPŮ BUDIKŮ A DALŠÍCH GRAFICKYCH PŘEDMĚTŮ na zakázku
ZDE (pro nedostatek casu pozastaven)
==============================
HARLEQUIN & VR6

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Hallův snímač ??? (Golf III 1.8)

Příspěvek od PlusOne »

hanzhou píše:Mam pro tebe dve zpravy
Prvni je...skontroluj civku zapalovani, jestli neni popraskana. Protoze pokud ti to poskubava pri plnym kotly tak je to prave timhle. Pak si skontrolujk vsechny podtlakove hadicky taky
Druha zprava zni...mam doma celej rozdelovac

Kdyztak SZ ;)

Třetí zpráva zní - téma je rok starý ;-)

Navíc bude přesunuto....
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Joker Transporter
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 29.08.2015 14:37

Re: Hallův snímač ??? (Golf III 1.8)

Příspěvek od Joker Transporter »

Ahoj,
Mám stejnej problém.. Diagnostika mě ukazuje Hallův snímač, ale na motoru se dá těžko poznat, že nejede tak jak má. Chtěl bych tu závadu vyřešit , ale nevím co udělat a vyměnit aniž bych zbytečně vyhazoval peníze. Diky za každou radu!
Joker 1.8 lpg 55 kw

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“