Volnoběh 1.6 55kw

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
petr9182
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 07.03.2010 22:11

Volnoběh 1.6 55kw

Příspěvek od petr9182 »

Zdravím odborníky, protože jsem při pročítání nenašel podobný problém napíšu zde.
Motor nechce držet volnoběh různě pokulhává až zdechne.
Vyčištěna klapka + zákl. nastavení.
Zkoušel jsem i jinou klapku pořád stejný.
Paměť závad čistá. Nakonec jsem odpojil lambdu a motor se zklidnil a drží kolem 650 otáček což jak jsem se dočetl je normální, tak jsem sehnal druhou lambdu a je to zase stejný už nevím po čem jít. V měřených hodnotách se lambda pohybuje normálně v rozmezí 0.9 - 0.3.
Už nevím co s tím. Nemáte nějaký nápad ?
PS. Volnoběh nedrží až po zahřátí, ale snímač teploty ukazuje ve vagu podle palubovky stejně.

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Volnoběh 1.6 55kw

Příspěvek od KOŠŤÁL »

co teplota nasávanýho vzduchu? co nějaký podtlaky?
Obrázek

Uživatelský avatar
stluka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 25.05.2009 19:51

Re: Volnoběh 1.6 55kw

Příspěvek od stluka »

Mě tohle dělaly na Golfu II starý svíčky, ale nevím..

petr9182
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 07.03.2010 22:11

Re: Volnoběh 1.6 55kw

Příspěvek od petr9182 »

Teplota nasávanýho vzduchu přibližně sedí, podtlaky a svíčky nevím jestli by měli vliv i když svíčky jsou nové, ale zkoušel jsem tam vrazit i nějaké starší a pořád to samý.
Jediné co jsem vypozoroval , tak je odpojení lambdy a motor běží krásně. Už jsem kontroloval i výfuk jestli to někde nepřisává a lambda by špatně vyhodnocovala, ale nic už prostě nevím na co se zaměřit :(

Uživatelský avatar
stluka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 25.05.2009 19:51

Re: Volnoběh 1.6 55kw

Příspěvek od stluka »

Lambda se by se měla dát proměřit voltmetrem, mrkni do knížky "Jak na to" nebo pohledej tady na fóru.

petr9182
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 07.03.2010 22:11

Re: Volnoběh 1.6 55kw

Příspěvek od petr9182 »

Na napětí na lambdě jsem se díval přes vag v měřených hodnotách , tam to celkem chodí tak jak má.
Spíše by mě zajímalo nemáte někdo zkušenost jak moc velká netěsnost výfuku by mohla lambdu ovlivnit , protože to začlo kulhat kolem 0.4 volt na lambdě a kdyby tam byla netěsnost tak by lamda vyhodnocovala moc kyslíku v plynech a tím pádem by obohacovala více motor a reálná směs by byla daleko bohatší. Ale je to jen úvaha nevím jak moc velká netěsnost to ovlivní.
Jinak pohledem to není nikde očernělé ale nějaký lepič to svařoval no nevím jen úvaha.

Uživatelský avatar
raduzzz
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 13.12.2008 09:26
Bydliště: u Hostýnských vrchů

Re: Volnoběh 1.6 55kw

Příspěvek od raduzzz »

pokud máš před lámbádou prosotor kudyma to uchází, tak je to problém. Lambdu vyzkoušej pomocí stříkačky s benzínem, do prostoru sání třeba klapkou foukneš torchu toho benzínu a sleduješ napětí na lambádě, mělo by vyskočit přes pracovní hodnoty (přes 1V), pak se zase ustálit v tozmezí prac. hodnot (0,1V-1V) lambáda napětí se neustále musí měnit, pokud vše funguje jak jsem psal, tak je lambáda OK :!:
Pásovec 81 kW

VGer
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 22.06.2014 12:27

Re: Volnoběh 1.6 55kw

Příspěvek od VGer »

zdravím,chtěl bych se optat,zda je problém vyřešen v tomto tématu?

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“