1.6 55kW - Točí, nestartuje - VYŘEŠENO, OPRAVENO!!!

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Uživatelský avatar
Yancee
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 13.06.2010 17:18
Bydliště: Reichenberg
Kontaktovat uživatele:

1.6 55kW - Točí, nestartuje - VYŘEŠENO, OPRAVENO!!!

Příspěvek od Yancee »

Zdravim, mám takovej problém s mým golfem. Mám ho rok, kupoval jsem ho před zimou a tou bravůrně prošel bez závad, zimní straty byly excelentní, ale letos mu dala zima nějak zabrat. Nejdřív z ničehož nic začala uprostřed jízdy blikat a pípat kontrolka oleje. Dal jsem auto do servisu a vyměnili mi palivový filtr, řemen, gufero. Závada přestala, po tom najednou začali být starty delší než kdy předtím, musel jsem to vážně nechal dýl natáčet, ale vždy to chtylo. Pak jsem nechal auto asi dva dny stát a chtěl jsem vyjet a nemohl jsem to za boha natočit, ale po nějaké chvíli to naštěstí naskočilo. Ale když jsem třeba zastavil na křižovatce, tak byli strašně nízké otáčky na volnoběh, ale nikdy to samovolně nechcíplo. Když jsem pak auto po jízdě vypnul a po několika hodinách zase nastartoval, tak naskočilo jako dřív, ihned a pěkně, ale jakmile auto stojí déle než den, tak nejde startovat. Vše jsem přikládal mrazům, ale pak bylo obleva asi 5-10°C, chtěl jsem jet a auto nic, od tý doby ho nemůžu za boha nstartovat. Svíčky jsem zkusil vyměnit, ale nejsem žádnej odborník, zmohl jsem se akorát na vyčištění klapky, ale to taky nepomohlo. Praxe vypadá asi tak, že nabiju baterii, vše zapojím, sednu do auta, zkusím nastartovat a nic. Pouze je jen slyšet jak auto startuje, ale nenaskočí motor, jen startér, nic víc. Ve chvíli kdy auto nestartuje začne blikat (bez pípání) kontorlka mazání. Vážně už nevím čím by to mohlo být. Byl bych moc rád za nějaké rady. Díky

VYŘEŠENO, OPRAVENO!!!
Naposledy upravil(a) Yancee dne 13.01.2011 22:47, celkem upraveno 2 x.
----------------------------------------
VW Golf & Audi A4 von Reichenberg
----------------------------------------

Brody
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 09.08.2010 11:44
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 55kW AEA - Nechce naskočit, prosím poraďte

Příspěvek od Brody »

Nevím, ale starty se tu řeší každou chvíli. Tak bych napřed pohledal.
K dotazu: napřed bych zkouknul jestli jde do válců vůbec nějakej benzín. Nech protočit motor, jako když startuješ, potom vyndej svíčku a koukni jestli je mokrá. Pokud je mokrá, tak do válců palivo jde a zaměřil se na elektriku. Pokud je suchá, tak bych hledal někde na palivovém systému.
A nebo to pak bude nějaká chujovina
Ale jak píšu, řeší se to tu často tak to tu prubni pohledat :wink:
http://s13.bitefight.cz/user/bite/105892" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Yancee
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 13.06.2010 17:18
Bydliště: Reichenberg
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 55kW AEA - Točí, nestartuje+identifiakce neznámé věci

Příspěvek od Yancee »

Svíčka jiskru nehází, středovej kabel z rozdělovače vedenej od cívky sice jiskru hází, ale uplně minimální a to jen když s tim šermuju a přikládám kolem něčeho kovovýho v autě. Rozdělovač vypadá v cajku pinďik v něm normálně pruží. Takže si myslim, že je nemocná cívka, objednal jsem novou, tak doufám, že to bude v ní. Pokud by jste měli nějaké nápady či zkušenosti, tak mi zkuste poraďit.

Ale dole pod rozdělovačem je díra a na ní napůl ulomenej nějakej zažloutlej plastovej výčnělek. Dám sem pak klidně fotku, ale nevíte někdo co by to mohlo bejt? Průměr díry je cca 1,5cm. Díky
----------------------------------------
VW Golf & Audi A4 von Reichenberg
----------------------------------------

Uživatelský avatar
TOMSA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4296
Registrován: 30.07.2009 18:23
Bydliště: Milovice(Kromeriz)

Re: 1.6 55kW AEA - Nechce naskočit, prosím poraďte

Příspěvek od TOMSA »

napichni to na diagnostiku a je to... :wink:
22.-25.8.2018 -14.VW Golf meeting Podroužek 2019
S MK3,to je jak s ženskou,"Když ji miluješ,není co řešit"
FUCK NEW CARS,I AM RIDING OLD SCHOOL !!!

Uživatelský avatar
Yancee
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 13.06.2010 17:18
Bydliště: Reichenberg
Kontaktovat uživatele:

1.6 55kW

Příspěvek od Yancee »

Tady je vyfocen ten nezámý otvor, který bych rád identifikoval
Přílohy
Umístění...
Umístění...
Detail...
Detail...
----------------------------------------
VW Golf & Audi A4 von Reichenberg
----------------------------------------

Uživatelský avatar
TOMSA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4296
Registrován: 30.07.2009 18:23
Bydliště: Milovice(Kromeriz)

Re: 1.6 55kW

Příspěvek od TOMSA »

Yancee píše:Tady je vyfocen ten nezámý otvor, který bych rád identifikoval
tam má být jen taková plastová krytka...
22.-25.8.2018 -14.VW Golf meeting Podroužek 2019
S MK3,to je jak s ženskou,"Když ji miluješ,není co řešit"
FUCK NEW CARS,I AM RIDING OLD SCHOOL !!!

Uživatelský avatar
Yancee
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 13.06.2010 17:18
Bydliště: Reichenberg
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 55kW - Točí, nestartuje - VYŘEŠENO, OPRAVENO!!!

Příspěvek od Yancee »

Tak auto je opraveno :) Objednal jsem novou zapalovací cívku, protože jsem tomu přikládal největší pravděpodobnost a byla to trefa do černého. Auto stálo snad víc jak tejden. Skoro každej den jsem na něm zkoušel vyhledat závadu a opravit, po všech zkoumaní jsem usoudil, že zkusím dát novou zapalovací cívku. Bohužel PPL mi jí doručilo až v osm večer, ale moje nadrženost opravit si auto mi nedala a vydal jsem se na dvůr. Svítilnu jsem měl v puse a montoval, potom když jsem vše dal do auta, tak jsem si před otočením klíčku nepřál nic jinýho než aby to prostě naskočilo a ejhle... na to, že to stálo takovou dobu bez pohybu v nízkejch teplotách, tak to okamžitě nastartovalo a já jsem byl štěstím bez sebe. Ponaučení tedy z toho plyne, že pokud budete mít podobné trable, zkuste zkontrolovat cívku :wink:
----------------------------------------
VW Golf & Audi A4 von Reichenberg
----------------------------------------

Uživatelský avatar
TOMSA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4296
Registrován: 30.07.2009 18:23
Bydliště: Milovice(Kromeriz)

Re: 1.6 55kW - Točí, nestartuje - VYŘEŠENO, OPRAVENO!!!

Příspěvek od TOMSA »

Yancee píše:Tak auto je opraveno :) Objednal jsem novou zapalovací cívku, protože jsem tomu přikládal největší pravděpodobnost a byla to trefa do černého. Auto stálo snad víc jak tejden. Skoro každej den jsem na něm zkoušel vyhledat závadu a opravit, po všech zkoumaní jsem usoudil, že zkusím dát novou zapalovací cívku. Bohužel PPL mi jí doručilo až v osm večer, ale moje nadrženost opravit si auto mi nedala a vydal jsem se na dvůr. Svítilnu jsem měl v puse a montoval, potom když jsem vše dal do auta, tak jsem si před otočením klíčku nepřál nic jinýho než aby to prostě naskočilo a ejhle... na to, že to stálo takovou dobu bez pohybu v nízkejch teplotách, tak to okamžitě nastartovalo a já jsem byl štěstím bez sebe. Ponaučení tedy z toho plyne, že pokud budete mít podobné trable, zkuste zkontrolovat cívku :wink:
tak to sme na tom stejně....mě to stojí od silvestra,ale není čas se do toho pustit...ale určo to bude taky cívka...do ní šťáva jde ale nic...
22.-25.8.2018 -14.VW Golf meeting Podroužek 2019
S MK3,to je jak s ženskou,"Když ji miluješ,není co řešit"
FUCK NEW CARS,I AM RIDING OLD SCHOOL !!!

VWmathes
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 15.05.2008 13:38
Bydliště: VWarnsdorf..
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 55kW - Točí, nestartuje - VYŘEŠENO, OPRAVENO!!!

Příspěvek od VWmathes »

Tak se pridavam k tematu :( dneska jsem rano vezl rodice cca 35km od bydliste natankuju a jedu po cca 10ti km auto chciplo :( ale vklidu jsem nastartoval a jel... no dovezu je tam .. to to jeste opakovane chciplo:( zpet uz jsem nedojel :( kdyz uz to chytlo tak to po 20ti metrech chciplo :( hruza je ze auto je nekolik desitek kilometru od bydliste a shanejte neco..... myslel jsem si nejdriv ze to je vodnaty benzin... tak jsem dolil nekolik litru ale porad nic... sehnal jsem kamarada vymenil zapalovaci civku a zase nic:( a nakonec tam podle vseho nejde ani kapka benzinu :( cerpadlo huci a nasava,ale nic:( jinak je tam pridelavane immo ale ten vypina jen cerpadlo a zapalovani... a cerpadlo se normalne sepne a zahuci... nevim v cem hledat problem nejaka cidla apod? je to 1.6 55kw ABU
VW Bora Variant Special 1.9 TDI 74kw Seat Ibiza GT TDi EVO1 81kw AFN VW Touran 2.0 TDI 125kw HIGHLINE plna polni Golf mk2 1.6 Td

Uživatelský avatar
Yancee
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 13.06.2010 17:18
Bydliště: Reichenberg
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 55kW - Točí, nestartuje - VYŘEŠENO, OPRAVENO!!!

Příspěvek od Yancee »

Nevim jestli by to mělo takovej razantní vliv, ale zkus vyměnit palivovej filtr. Myslim si, že by tam vůbec neměl vadit ten na felicie, ono je to vlastně to samé (jde o to, že je levnější).

Kód: Vybrat vše

http://www.autobyznys.cz/detail22382/palivova-soustava%3C/br%3E/filtr-paliva-favorit/felicia-1-3/1-6-jc-premium-6u0201511d
Jinak pokud to nepomůže, tak si myslim, že to bude nějak zákeřně dělat to čerpadlo. Ještě zkus odpojit lambdu a uvidíš no...
----------------------------------------
VW Golf & Audi A4 von Reichenberg
----------------------------------------

VWmathes
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 15.05.2008 13:38
Bydliště: VWarnsdorf..
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 55kW - Točí, nestartuje - VYŘEŠENO, OPRAVENO!!!

Příspěvek od VWmathes »

Yancee píše:Nevim jestli by to mělo takovej razantní vliv, ale zkus vyměnit palivovej filtr. Myslim si, že by tam vůbec neměl vadit ten na felicie, ono je to vlastně to samé (jde o to, že je levnější).

Kód: Vybrat vše

http://www.autobyznys.cz/detail22382/palivova-soustava%3C/br%3E/filtr-paliva-favorit/felicia-1-3/1-6-jc-premium-6u0201511d
Jinak pokud to nepomůže, tak si myslim, že to bude nějak zákeřně dělat to čerpadlo. Ještě zkus odpojit lambdu a uvidíš no...

Vyreseno cepadlo po smrti.. zajimavy je ze jsem ho vytahl zapojil a nechal ho protocit obracene a fungovalo normalne potom uz,ale stejne sehnal jsem jiny a uz v pohode :)
VW Bora Variant Special 1.9 TDI 74kw Seat Ibiza GT TDi EVO1 81kw AFN VW Touran 2.0 TDI 125kw HIGHLINE plna polni Golf mk2 1.6 Td

Uživatelský avatar
jancator
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 30.03.2012 21:19

Re: 1.6 55kW - Točí, nestartuje - VYŘEŠENO, OPRAVENO!!!

Příspěvek od jancator »

1.6 aea

Nestartuje - starter toci motor nenaskoci, bylo to tak ze na start nenaskocil ale pri pusteni z kopce se pres kvalt podari nahodit.
Motor ma take tendenci samovolne zhasinat.
Paradoxne naposledy po stani 2 mesice v mrazu v lednu naskocil na prvni natoceni, po zahrati motoru ale zustal viset, uz nenaskocil.


-
Svicky hazi jiskru, krome 3/ zrejme zavada na kabelu.
Svicky se zdaji byt po nataceni suche.


Je nejak mozne, ze by napr palivove cerpadlo nebezelo pri startovani ale nejakym zpusobem se rozbehlo pri roztlaceni?

Anebo v cem by jeste mohla byt zavada?

Auto ma 307tis, technicka jeste 1/2 roku ale do velkych investic se mi uz nechce, ale pokud je to nejaka blbost, tak bych to rad jeste rozbehl.

Diki

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“