Cvaká při jízdě - VR6/Syncro

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Uživatelský avatar
frantisek939
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 337
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina

Cvaká při jízdě - VR6/Syncro

Příspěvek od frantisek939 »

Ahoj, prosím o radu.
Od minulého pátku mám VR6/Syncro rv 95. Předchozí majitel se o něj ke konci nestaral a skoro rok stál v bazaru - prvních 100km=výměna všech kotoučů a destiček, jsou skoro pryč tlumiče, ale ty na zimu měnit nebudu :-) Auto bylo na zdviži - všechny manžety jsou OK. Po první zátěži -cca 6OOkm po dálnici v kuse se začalo ozývat divné "cvakání" a postupně se zhoršovalo. Reaguje na rychlost jízdy a na tah motoru. Moje dávná zkušenost z VW Scirocco a z Golf 2 mi říká že poloosa - nemáte někdo tip na co se zaměřit. Potřebuju teď jezdit - i za cenu větší investice a není kdy hledat chybu. Díky za každou radu.
František.

Uživatelský avatar
fastr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fastr »

Cvakat muže homokinetický kloub a to že manžety nejsou poškozené ještě neznamená že jsou ok.Já mám tuto skušenost.

Uživatelský avatar
frantisek939
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 337
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od frantisek939 »

fastr píše:Cvakat muže homokinetický kloub a to že manžety nejsou poškozené ještě neznamená že jsou ok.Já mám tuto skušenost.
Proto se ptam zkusenych :-) v tydnu si udelam chvilku a vlezu pod to - tak at vim za co tahat a s cim tocit. Dik za tip. F.

Uživatelský avatar
phobos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 102
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od phobos »

no me kdyz cvakal kloub tak jen pri zaberu pri rejdu jinak ne pak mi prasknul a bylo vymalovano

Uživatelský avatar
vento
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: LiBereC
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vento »

napadla me takova prkotina-mas tam dost oleje :?: jinak asi ten kloub ale me to delalo taky jen pri rejdu a zaberu jak pise phobos

Uživatelský avatar
frantisek939
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 337
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od frantisek939 »

vento píše:napadla me takova prkotina-mas tam dost oleje :?: jinak asi ten kloub ale me to delalo taky jen pri rejdu a zaberu jak pise phobos
Cvakani se nemeni s otackami motoru, ale s rychlosti jizdy. Kdyz auto zabere, cvakani zmizi. Kdyz jezdim "osmicky" na parkovisti, cvaka porad stejne - s rejdem se to nemeni. Chjo:-(

Uživatelský avatar
syncro
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od syncro »

koukni se na kardan. Já na něm mám nabodovanej jakoby štítek z plechu myslím že je to jako závaží /vyvážení/ a škrtalo mi to o krycí plechy od výfuku.

Uživatelský avatar
frantisek939
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 337
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od frantisek939 »

syncro píše:koukni se na kardan. Já na něm mám nabodovanej jakoby štítek z plechu myslím že je to jako závaží /vyvážení/ a škrtalo mi to o krycí plechy od výfuku.
Asi to tak bude, ten zvuk je slyset jen v kabine - venku ne. Ale presto - nenasel by se nekdo ochotny a sikovny s dilnou a trochou casu. A nejlepe kdyz uz nejake syncro videl :-) - domluvime, zajedu - skoukne a ja dobre zaplatim ;-)) Uz mi jeden golf od kardanu chytil, nechci to opakovat.

Uživatelský avatar
pikachuxxx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 452
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od pikachuxxx »

ja to udelam. vyresim. staci se domluvit. rovnou ti to zkouknu cele.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“