nejde volnobeh

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Uživatelský avatar
kocifus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: terchova

nejde volnobeh

Příspěvek od kocifus »

by som sa len spytal, ci nevie niekto poradit. motor 1.8 55kw. absolutne mi to nedrzi otacky na volnobeh. niekedy chvilu drzi 900ot/min a potom potom pomalicky klesa na nulu. neviem ci to ma nejaky vplyv, ale den predtym ako mi to zacalo robit, som vyhadzoval katalyzator. :cry:

Uživatelský avatar
Johanes21
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Johanes21 »

Ako vobec nemas katalizator.Lebo to zvykne robit aj lambda sonda.

Uživatelský avatar
Mudrc
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 367
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha/ RC

Příspěvek od Mudrc »

mno mě když to nedrželo otáčky tak jsem měl v prde*i klapku :) ale kouknul bych se na Vag 8)
GIII Joker , 1.6 Kule už ne :-D

Uživatelský avatar
bRG
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1346
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bRG »

jjj u tehlech motoru to dela klapka taky mi to delalo hrozny haluze,po vymene termostatu a tepltoniho cidla se to zmenilo(volnobeh se zmenil) muzes to taky zkusit treba to pomuze a neprijde to draho.Lambde to je jedno protoze by mel mit lambdu v prvnim dile vyfuku nahore u motoru.

Uživatelský avatar
kocifus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: terchova

Příspěvek od kocifus »

kat tam nemam teraz vobec. klapku sme vystriekali s cisticom, ale ta bola cista, neviem ci to ma na svedomi to jednobodove vstrekovanie :wink: teplotne cidlo som daval najkor z felicie, potom som kupoval nove podla typu, nie original, ale nejake febi, moze mat aj to vplyv? lebo napr. teplotu si ukazuje ako sa mu zachce, raz 70 raz 90.
akurat naposledy, ked sme merali so stroboskopom kable, tak nepalia vsetky valce pravidelne

Uživatelský avatar
death
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: plzen/karlovarsko
Kontaktovat uživatele:

to samy :(

Příspěvek od death »

cau,mam uplne ten samej problem s 1.8 66kW. na volnobeh klesaj otacky.. a nekdy to i chcipne,coz je treba na semaforu celkem neprijemny.jinak jezdi suprove,bez problemu. nehrabal sem se v tom,nic sem nedaval pryc ani nepridaval, muzete poradit kde zacit hledat chybu?

Master
Pilot
Pilot
Příspěvky: 734
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: to samy :(

Příspěvek od Master »

Zkuste prekontrolovat
-Na cca 10min odpojit baterku, aby si jednotka smazala pripadne spatne adaptacni hodnoty
-Tesnost sani(guma pod vstrikovanim, hadice k posilovaci brzd atd...)
-Viko+palec rozdelovace, kabely, svicky
-na diagnostice prekontrolovat pamet zavad, v merenych hodnotach teplotni cidlo chl. kvapaliny a vzduchu, potenciometr skrt. klapky a jeji nastavovac

Uživatelský avatar
herak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ziar nad Hronom

Re: to samy :(

Příspěvek od herak »

Master píše:Zkuste prekontrolovat
-Na cca 10min odpojit baterku, aby si jednotka smazala pripadne spatne adaptacni hodnoty
-Tesnost sani(guma pod vstrikovanim, hadice k posilovaci brzd atd...)
-Viko+palec rozdelovace, kabely, svicky
-na diagnostice prekontrolovat pamet zavad, v merenych hodnotach teplotni cidlo chl. kvapaliny a vzduchu, potenciometr skrt. klapky a jeji nastavovac
mal som podobne problemy:
to odpojenie baterky ba mohlo pomoct, ale nechajte ju odpojenu dlhsie, atk pol hodku. ja odporucam predtym poriadne zohriat motor, napriklad urobit to po navrate odniekial. potom baterku nahodit, ale pozor aby ste mali vsetky spotrebice v aute vapnute (vetrak svetla a tak)
nastartovat na 5 minut a (ak to neskape) vapnut, toto zopakovat este 2x a mali by ste mat nastavene spravne hodnoty RJ.
ak to skape, chyba je inde......
klapka na jednobode sa nema preco preco zaserkat, stale ju obmyva benzin...
skusit premerat kable, palec, popripade sa zamerat na viecko a sviecky......
tesnenie pod striekackou u jednobodu zvyknu odchadzat, treba skusit nastartovat a skusit (na volnobehu) striekat zo vsetnych stran napriklad cistic brzd, ak je tam prasklina, mali by na to zareagovat otacky......
no a co pomohlo u mna?
lambda bola na odchode, sem tam lietali otacky ako zblbnute. vymena a otacky drzia ako pribite... :wink:

Uživatelský avatar
death
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: plzen/karlovarsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od death »

dikes kuci

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“