dotaz-spotřeba 1.8 benzin

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Uživatelský avatar
jajgt1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Klíčany
Kontaktovat uživatele:

dotaz-spotřeba 1.8 benzin

Příspěvek od jajgt1 »

Chystám se koupit G3 v kombiku ,nějakou starší 1.8 v benzínu /1.8gt/,nemáte ho někdo ?kolik to papá ve skutečnosti?/oproti tabulkám od výrobce/ :roll:

Uživatelský avatar
vento
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: LiBereC
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vento »

10 :?

Uživatelský avatar
cert
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: dotaz-spotřeba 1.8 benzin

Příspěvek od cert »

jajgt1 píše:Chystám se koupit G3 v kombiku ,nějakou starší 1.8 v benzínu /1.8gt/,nemáte ho někdo ?kolik to papá ve skutečnosti?/oproti tabulkám od výrobce/ :roll:


Mám Varianta 1,8 66kW (je to Rolling Stones pro Švýcarsko, takže tam nějaká výbava je - teda mimo klimky a palubáku u GT - zmiňuju to kvůli váze auta). Couračky po městě do cca 5 km v létě +/- 9 l/100km, v zimě tak o litr víc. Dálka v létě po okreskách (do cca 100 km/h) +/- 6,5 l/100km. Dálnice (130 - 150 km/h) max. 7,5 l/100km. Jezdím normálním stylem - nejsem brzda, ale zbytečně autí netrápím.
Jinak, pokud bych dneska kupoval kombíka GIII, tak tutově TDI a nejlíp 81kW.

Master
Pilot
Pilot
Příspěvky: 734
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: dotaz-spotřeba 1.8 benzin

Příspěvek od Master »

jajgt1 píše:Chystám se koupit G3 v kombiku ,nějakou starší 1.8 v benzínu /1.8gt/,nemáte ho někdo ?kolik to papá ve skutečnosti?/oproti tabulkám od výrobce/ :roll:
Minimum je 6.5 velice opatrnym stylem, normalni jizda 7.5 az 8, k 9 je svizna jizda... Mesto nevim, nikdy jsem ve meste nenajel tolik km abych to dokazal posoudit a MFA nemam... K tomuto motoru se ale vylozene hodi LPG, pak to zere o cca 0.5-1l vic nez benzinu...

Uživatelský avatar
vento
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: LiBereC
Kontaktovat uživatele:

Re: dotaz-spotřeba 1.8 benzin

Příspěvek od vento »

Master píše:
jajgt1 píše:Chystám se koupit G3 v kombiku ,nějakou starší 1.8 v benzínu /1.8gt/,nemáte ho někdo ?kolik to papá ve skutečnosti?/oproti tabulkám od výrobce/ :roll:
Minimum je 6.5 velice opatrnym stylem, normalni jizda 7.5 az 8, k 9 je svizna jizda... Mesto nevim, nikdy jsem ve meste nenajel tolik km abych to dokazal posoudit a MFA nemam... K tomuto motoru se ale vylozene hodi LPG, pak to zere o cca 0.5-1l vic nez benzinu...
plyn tam mam a jezdim za 12(plynu)ale taky jsem jezdil v zimě 13(bena)proto ten plyn

Uživatelský avatar
jajgt1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Klíčany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jajgt1 »

díky za rychlou odpověď v tématu ,TDI je super věc ,ale můj rozpočet má své meze,o plynu taky uvažuju .Když už je řeč o plynu za kolik se to dá pořídit?/třeba i ofiko -neofiko/ :roll:teď jsem jednoho ropáka prodal tak bych chvilku zkusil něco voňavějšího.

Uživatelský avatar
vento
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: LiBereC
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vento »

jajgt1 píše:díky za rychlou odpověď v tématu ,TDI je super věc ,ale můj rozpočet má své meze,o plynu taky uvažuju .Když už je řeč o plynu za kolik se to dá pořídit?/třeba i ofiko -neofiko/ :roll:teď jsem jednoho ropáka prodal tak bych chvilku zkusil něco voňavějšího.
ofiko 16990,- neofiko počítám polovinu.Dělaj to i na splátky(cena v LBC)jinde možná dráž nebo levněji

Uživatelský avatar
Suny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 268
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Suny »

vento píše:ofiko 16990,- neofiko počítám polovinu.Dělaj to i na splátky(cena v LBC)jinde možná dráž nebo levněji
Nee, rozdíl mezi ofiko/neofiko je max. 2 tisice (materiál a práce je stejná - nedoporučuju nic lepenýho z toho co dvůr dá! - ve svý podstatě se liší pouze v razítku, emisích a přihlášení(oznámení) na úřadě - na 1.8 je schálená hromadná představba). Nevím ale mě by to za ty případný starosti nestálo.

Master
Pilot
Pilot
Příspěvky: 734
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Master »

vento píše:
jajgt1 píše:díky za rychlou odpověď v tématu ,TDI je super věc ,ale můj rozpočet má své meze,o plynu taky uvažuju .Když už je řeč o plynu za kolik se to dá pořídit?/třeba i ofiko -neofiko/ :roll:teď jsem jednoho ropáka prodal tak bych chvilku zkusil něco voňavějšího.
ofiko 16990,- neofiko počítám polovinu.Dělaj to i na splátky(cena v LBC)jinde možná dráž nebo levněji
Nehledal bych vylozene nejnizsi cenu, protoze sprasena montaz Te pak bude stat hodne nervu casu a penez. Pokud tomu teda neholdujes a nedodelas si to pak sam... Na tento motor staci rizeny podtlak, lepsi jsou holandske systemy, z italskych treba BRC, nicmene i cesky Lovtec jezdi dobre... Hlavne je k tomu dostatek nahradnich diku a podpora ceske firmy. Nekteri(v zajmu usetreni penez) montujou podtlak bez lambda rizeni, coz take funguje, ale vic skodi motoru, katalyzatoru a pri spravnem nastaveni je o neco vyssi je take spotreba

Uživatelský avatar
vento
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: LiBereC
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vento »

Master píše:
vento píše: ofiko 16990,- neofiko počítám polovinu.Dělaj to i na splátky(cena v LBC)jinde možná dráž nebo levněji
Nehledal bych vylozene nejnizsi cenu, protoze sprasena montaz Te pak bude stat hodne nervu casu a penez. Pokud tomu teda neholdujes a nedodelas si to pak sam... Na tento motor staci rizeny podtlak, lepsi jsou holandske systemy, z italskych treba BRC, nicmene i cesky Lovtec jezdi dobre... Hlavne je k tomu dostatek nahradnich diku a podpora ceske firmy. Nekteri(v zajmu usetreni penez) montujou podtlak bez lambda rizeni, coz take funguje, ale vic skodi motoru, katalyzatoru a pri spravnem nastaveni je o neco vyssi je take spotreba
osobne mam lovtec(po 4 letech pouzivani zadny problem nepocitam pravidelnou udrzbu ktera stala do dnešniho dne 1500,- :) ) zminene holandske systemy nejblizsi servis =praha , :?
(co se tyce italskych vyrobku co se tyče automobilu :roll: )
tu cenu jsem bral od firmy s 10 letou zkusenosti s osobne overenou kvalitou.
samozrejme souhlasim z Mastrem kdyz budes chtit neofiko nekde neco vysapnutyho a nechas to delat nejakyho smudlu tak nadelas vic skody jak užitku

Uživatelský avatar
herak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ziar nad Hronom

Příspěvek od herak »

par dni dozadu som tu videl 1,9 TDi za 80 litrov. to by si snad mohol potisnut, nie???

Návštěvník

Re: dotaz-spotřeba 1.8 benzin

Příspěvek od Návštěvník »

jajgt1 píše:Chystám se koupit G3 v kombiku ,nějakou starší 1.8 v benzínu /1.8gt/,nemáte ho někdo ?kolik to papá ve skutečnosti?/oproti tabulkám od výrobce/ :roll:
10, s klimou i víc, mel jsem 1,8 66 KW a najeto 150 000, krasny auto, ale skoro me sezralo, tak jsem ho radsi prodal :)

Uživatelský avatar
jajgt1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Klíčany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jajgt1 »

to je pěkný ,taky asi pojedu pro 1.8 s klimou ,TDíčko je ještě nad moje finanční možnosti :roll:

Master
Pilot
Pilot
Příspěvky: 734
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Master »

jajgt1 píše:to je pěkný ,taky asi pojedu pro 1.8 s klimou ,TDíčko je ještě nad moje finanční možnosti :roll:
Jestli chces benzin a nepujdes do LPG, doporucil bych spis 1.6/100k Min to zere a lip to jede :-)

Uživatelský avatar
jajgt1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Klíčany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jajgt1 »

Taky jsem o ní uvažoval ,jenže na to docela spěchám a v německu jsem na 1.6 nenarazil samé 1.8 /55kw a 66kw/,myslim dle mejch finančních možností :evil: a o plynu uvažuju

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“