Teplota motoru Vento 2,0

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Uživatelský avatar
romaxi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Planá u Mar.Lázní
Kontaktovat uživatele:

Teplota motoru Vento 2,0

Příspěvek od romaxi »

Zdravím všechny a prosím o radu, mám Vento 2.0 8v a teplota motoru se mi nezahřeje víc než na 60-70 stupňů, nechal jsem vyměnit termostat a pořád to samé, pouze ve výkonu se zahřeje o trochu víc, ale po ubrání zpátky okolo 60-70max.nevím jestli je to normální díky moc.

Uživatelský avatar
vento
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: LiBereC
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vento »

možná čidlo,ale mě to dělá taky jestli je jinak vše v pořádku(startuje,topí,nevaří..)tak bych se v tom radši nevrtal a nechal to jak to je :wink:

Uživatelský avatar
machal
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 327
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Re: Teplota motoru

Příspěvek od machal »

romaxi píše:Zdravím všechny a prosím o radu, mám Vento 2.0 8v a teplota motoru se mi nezahřeje víc než na 60-70 stupňů, nechal jsem vyměnit termostat a pořád to samé, pouze ve výkonu se zahřeje o trochu víc, ale po ubrání zpátky okolo 60-70max.nevím jestli je to normální díky moc.
ono je těch termostatů vícero....každý otvírá při trochu jiné teplotě :wink:
:velo:
GOLF II 1.9 td (AAZ) ropoň :minzdr:
GOLF IV VAROŠ 1,9 Tdi silverline
ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
romaxi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Planá u Mar.Lázní
Kontaktovat uživatele:

Teplota motoru

Příspěvek od romaxi »

Všechno je jinak v pohodě, topí, když nechám motor běžet na místě, teplota stoupne na 90 a zapnou se vrtule, tak to asi nechám jak to je a díky moc.

Uživatelský avatar
romaxi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Planá u Mar.Lázní
Kontaktovat uživatele:

Re: Teplota motoru

Příspěvek od romaxi »

machal píše:
romaxi píše:Zdravím všechny a prosím o radu, mám Vento 2.0 8v a teplota motoru se mi nezahřeje víc než na 60-70 stupňů, nechal jsem vyměnit termostat a pořád to samé, pouze ve výkonu se zahřeje o trochu víc, ale po ubrání zpátky okolo 60-70max.nevím jestli je to normální díky moc.
ono je těch termostatů vícero....každý otvírá při trochu jiné teplotě :wink:
dával jsem tam termostat 87 bod sepnutí.

Uživatelský avatar
Stepix
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1726
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: C.Budejovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stepix »

me to dela na 1,4 taky, zkousel jsem vsechno! a nic :(

Uživatelský avatar
Negative
Řidič
Řidič
Příspěvky: 114
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno rules

Příspěvek od Negative »

hmmm ja ma 1.8 a me teplota snad nikdy este nestoupla pres 75 stupnu,nemam s tim zadnej púroblem ze by se neco sralo tak s tim ani nic nedelam

Uživatelský avatar
romaxi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Planá u Mar.Lázní
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od romaxi »

taky už to asi nebudu řešit, spotřeba je dobrá topí to taky dobřetak snad až se oteplí tak to bude ok. díky čus.

Uživatelský avatar
Stepix
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1726
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: C.Budejovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stepix »

snad problem vsech benzinu :?: dosti lidi mi o tom rikalo :?

Uživatelský avatar
Negative
Řidič
Řidič
Příspěvky: 114
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno rules

Příspěvek od Negative »

2Stepix
jojo to mas pravdu

Uživatelský avatar
charllie
Závodník
Závodník
Příspěvky: 525
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: skoro BRNO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od charllie »

Tak to ohřej na těch 70 co ti to vyleze a pak sahni na chladič a poznas kdy ti otvírá termostat.Mam ten stejnej motor a bez problemu.Vyleze na devadesát a nehne se a to tam mám velkou saharu

Uživatelský avatar
Radim205D
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim205D »

Nevim ted jiste ale v knizce "jak na to" je myslim popsano kolik ohmu pri urcite teplote ma cidlo mit. V knizce o BMW to je na 100%

Pokud je cidlo vadne, tak to muze mit vliv i na chod motoru ponevadz vstrikovani si podle nej urcuje davkovani pri studenych startech.

Uživatelský avatar
Stepix
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1726
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: C.Budejovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stepix »

Radim205D píše:Nevim ted jiste ale v knizce "jak na to" je myslim popsano kolik ohmu pri urcite teplote ma cidlo mit. V knizce o BMW to je na 100%

Pokud je cidlo vadne, tak to muze mit vliv i na chod motoru ponevadz vstrikovani si podle nej urcuje davkovani pri studenych startech.
tak proto mi to zere... jenze v prodejne mi rekli, ze jsou tam cca 3, tak ktere z nich?

Uživatelský avatar
Radim205D
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim205D »

Nevim jak je to u tveho motoru ale melo by to být ve vode pobliz hlavy, ty cidla byvaj vetsinou 4vyvodove a zakontrovane takovou silnou pojistkou ve tvaru "U" Resil jsem presne tohle na felicii 1.6. Diky velke odchylce mereni markantne stoupla spotreba a spatne ukazoval merak na pristrojovce.

Uživatelský avatar
Stepix
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1726
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: C.Budejovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stepix »

Radim205D píše:Nevim jak je to u tveho motoru ale melo by to být ve vode pobliz hlavy, ty cidla byvaj vetsinou 4vyvodove a zakontrovane takovou silnou pojistkou ve tvaru "U" Resil jsem presne tohle na felicii 1.6. Diky velke odchylce mereni markantne stoupla spotreba a spatne ukazoval merak na pristrojovce.
presne muj problem, pokud se nemylim, tak feldacky 1,6 byly vweckovy, ja mam sice 1,4ku, ale to by melo byt stejne reseny ne? takze cidlo u hlavy... cenovky si nahodou nepamatujes? me rikali neco kolem tri kil

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“