škrtící klapka na 1,4ce

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Uživatelský avatar
Stepix
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1726
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: C.Budejovice
Kontaktovat uživatele:

škrtící klapka na 1,4ce

Příspěvek od Stepix »

Uz delsi dobu mam vysokou spotrebu, metodou pokusu a omylu se snazim vyradit veci, ktere by ji mohli ovlivnit :? Od nove lambdasondy, noveho vyfuku, cidel atd... (ted si reknete magor - ale me nejde pripojit na VAG :cry: ) takze mi nic jinyho nezbejva.

Sundal jsem ten mechanizmus vstrikovani (cely to hlinikovy fifo, vypada to jak karburator) mno, chtel jsem procistit skrtici klapku, jooo a koukam kolem klapky fuga jako bejk viz. obrazek. Vsichni mi potvrdili, ze tamtudy to saje falesnej luft na volnobeh a blbne to lambdu, ta pak davkuje vic... coz by logicky mohla byt pricina vyssiho volnobehu a vysoke spotreby. Heh, ale co s tou klapkou? nova stoji 14litru a to radsi poslu golfa do sveta, at nerad. Mate nekdo zkusenost? nemate doma nahodou nekdo ten mechanizmus, nebo rovnou motor 1,4? :(
Přílohy
aaaaaaa.JPG
aaaaaaa.JPG (6.81 KiB) Zobrazeno 924 x

Uživatelský avatar
Stepix
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1726
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: C.Budejovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stepix »

k obrázku - šedivé je blok, hnědé je klapka a žlutý prstenec je jakoby opotřebení klapky, prostě vidim skrz, je to malickaty, tak 0,25mm mozna jeste min, ale melo by to byt uplne tesny :!:

Uživatelský avatar
JaSk
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1598
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JaSk »

Mam ten samej problém, ta klapka se dá jedině vyměnit :(
Potřebuješ radu s počítačem nebo mobilem? Zeptej se!

Uživatelský avatar
Stepix
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1726
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: C.Budejovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stepix »

JaSk píše:Mam ten samej problém, ta klapka se dá jedině vyměnit :(
za ty prachy? to polovina soucasny ceny myho auta :evil:

Uživatelský avatar
JaSk
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1598
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JaSk »

V tom je ten problém, chtěj za ní 12 000 ...jenže jinak než vyměnit to nejde, protože je tam mimojiný v háji ten servomotorek....Celý se to prej dá sehnat i za 6 000, ale asi nezbude nic jiného, než shleédnout vrakoviště :( :(
Potřebuješ radu s počítačem nebo mobilem? Zeptej se!

Uživatelský avatar
Stepix
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1726
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: C.Budejovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stepix »

JaSk píše:V tom je ten problém, chtěj za ní 12 000 ...jenže jinak než vyměnit to nejde, protože je tam mimojiný v háji ten servomotorek....Celý se to prej dá sehnat i za 6 000, ale asi nezbude nic jiného, než shleédnout vrakoviště :( :(
presne tak, vrakoviste, jesto mozna pomuze pikachuxxx, nebo nejaka spriznena duse tady :(

Uživatelský avatar
Dave.g3
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severni morava , Golf III
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dave.g3 »

tak asi budu mi taky podobnej problem.. mam spotrebu neco kolem 11l/100km a mozna i vic:( takze bud klapka nebo celej jinej motor.. stejnak o tom uz delsi dobu uvazu mam 1.8 55kw a je to jak slimak..... :cry:

Uživatelský avatar
Phate
Profík
Profík
Příspěvky: 1109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kyjov-Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phate »

U GIII 1.8 55kw je normalni mechanicka klapka ne? Tam by to nemelo byt tak hrozny.
Tiguan Highline 2.0 TDi - 110KW - DSG7 - Tungsten
GOlf III, 2.8 VR6.

Uživatelský avatar
Phate
Profík
Profík
Příspěvky: 1109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kyjov-Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phate »

Kdyztak na 1.8 55kw AAM mam kdyztak jednu v rezerve tak kdyby byla potreba tak muzu nabidnout
Tiguan Highline 2.0 TDi - 110KW - DSG7 - Tungsten
GOlf III, 2.8 VR6.

Uživatelský avatar
JaSk
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1598
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JaSk »

Podle slov servisáka tam je elektromechanická
Potřebuješ radu s počítačem nebo mobilem? Zeptej se!

Uživatelský avatar
fleer
Člen klubu
Příspěvky: 2556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fleer »

nechci ted nikoho balamutit, ale ta mezera by tam bejt měla mám takovej dojem. Když by to bylo na fets, tak se ta klapka bude dost špatně pohybovat. Navíc na volnoběh je stejnak malinko pootevřená. Jo a co se týče klapek, tak jich maj dost na http://www.autocora.cz" target="_blank , jen netušim jestli maj i na G3
Jetta MkI - prodej, Mitsu Pajero wagon, Alhambra Mk1 prodej,Polo 6N2 prodej, Passat 35i variant, Caddy mk4, Golf MkV variant

ex- VW Golf Mk2,VW Golf Mk3 Variant, Passat B5 variant

Uživatelský avatar
Stepix
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1726
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: C.Budejovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stepix »

fleer píše:nechci ted nikoho balamutit, ale ta mezera by tam bejt měla mám takovej dojem. Když by to bylo na fets, tak se ta klapka bude dost špatně pohybovat. Navíc na volnoběh je stejnak malinko pootevřená. Jo a co se týče klapek, tak jich maj dost na http://www.autocora.cz" target="_blank , jen netušim jestli maj i na G3
na volnobeh je uplne zavrena a v ni jsou dve mini dirky, ktere obstaravaji prutok, rekli mi to i ve vw :(

Uživatelský avatar
mara7518
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1263
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od mara7518 »

tak ted sem z toho magor,sice nemam to sami co vi,ale na monojetronic je klapka a je malinko na krivo a ta skviraokolo klapky tam je taky,vstriky mam celekem dva tak sem je porovnaval a oba byli stejny,co se dir tyce...??????

Uživatelský avatar
Stepix
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1726
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: C.Budejovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stepix »

mara7518 píše:tak ted sem z toho magor,sice nemam to sami co vi,ale na monojetronic je klapka a je malinko na krivo a ta skviraokolo klapky tam je taky,vstriky mam celekem dva tak sem je porovnaval a oba byli stejny,co se dir tyce...??????
ano je naklonena, jsou v ni dve mini dirky na volnobeh, jinak ta skvira by tam prej bejt nemela...

Uživatelský avatar
ptazz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 356
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ptazz »

No já si myslim že s tou klapkou zbytečně blázníte,já osobně bych jí hnedle neměnil,maximálně zkusit pujčit od někoho,ale myslim že tim to stejně nebude,ale jinak co jí zkusit pořádně vypucovat než jí měnit,myslim aby pořádně dosedla.

To Stepix: Proč ti to nejde napíchnout na VAG?

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“