Palec rozdělovače

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jalyson
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kopřivnice

Palec rozdělovače

Příspěvek od Jalyson »

Zdravím vwšechny, mám hloupý dotaz. Jak se na golfu sundává palec rozdělovače. Myslel jsem že je to stejné jak u škodovky, normálně nasazeno, ale drží to jak přibité a nechci nic ulomit. A zatím vždy na golfu platilo, že když něco nejde sundat snadno, tak to dělám špatně :-) Jo motor 1.8 ABS 66kW jednobod.

Uživatelský avatar
bRG
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1346
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bRG »

je to tak jak pises je tam jenom nasazenej,musis ho proste stahnout ale jde to fakt blbe.Ja ho zlomil kdyz sem ho sundaval.

Uživatelský avatar
Me2d
Profík
Profík
Příspěvky: 1173
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Me2d »

Mam ten samej motor a šlo to celkem snadno ale ne mě dělalto něakej mechnik a měl v ruce akorat šroubovak ti m to trochu přizved a pak sundal ale jestli tam něco zmačkl navic ti neřeknu ... podle mě by to mělo byt jen nasazeno ale je to na těsno ...ruko do ohně za to nedám :wink:

Uživatelský avatar
Jalyson
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kopřivnice

Příspěvek od Jalyson »

Nu co se dá dělat, použiju metodu řízeného násilí. Snad se nezlomí nic jiného než palec, kdyby náhodou to nevydrželo. :wink:

Uživatelský avatar
Tomigo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 166
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Česká Skalice

Příspěvek od Tomigo »

Jalyson píše:Nu co se dá dělat, použiju metodu řízeného násilí. Snad se nezlomí nic jiného než palec, kdyby náhodou to nevydrželo. :wink:
Napiš pak prosím jak jsi dopadl. Já se na to chystám taky v nejbližší době. Dík :wink:
Ráj na 6: VW CLUB
Obrázek

Uživatelský avatar
cert
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cert »

Já jsem palec (a víčko) rozdělovače měníl asi před 3 týdny. Samo, že tam taky držel jako přibitej. Tak jsem si zakryl zbytek rozdělovače a HZ kleštěma jsem ho zmáčkl jakoby kolem hřídelky rozdělovače až praskl. Pak už to docela šlo - asi to ve fabrice zapoměli při montáži máznout. Lehounce jsem namázl hřídelku, dal nový palec atd. a pohoda.

Uživatelský avatar
Johanes21
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Johanes21 »

Presne tak.Mne to islo tiez tazko.Ked ho chces menit tak sa nemas coho bat.Nasilu ho vybrat hoci aj praskne

Uživatelský avatar
jhn
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ml. Boleslav

Příspěvek od jhn »

musíš zabrat :)
ICQ: 236-929-455, e-mail: jhn.s@post.cz

Uživatelský avatar
Entrp
Řidič
Řidič
Příspěvky: 129
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zilina,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Entrp »

Ja som v poslednej dobe robil s palcom az az (divna veta :lol: ) a nemal som ziadny problem. Ako S120, vycvaknut tie dva uchyty, ten pri motore isiel horsie, lebo je tam asi 1cm miesta a palec som proste vytiahol. Bez nasilia. :wink:

Uživatelský avatar
cert
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cert »

Entrp: měls holt kliku :)

Uživatelský avatar
Jalyson
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kopřivnice

Příspěvek od Jalyson »

Víčko rozdělovače jde jedna báseň. To jsem si nacvičil když mi nestartoval motor :( Ale další level což je palec mne čeká o víkendu, tak jsem se raději zeptal než do toho půjdu hrubou silou. Jemně to nešlo 8O

Uživatelský avatar
kocifus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: terchova

Příspěvek od kocifus »

ak sa mozem spytat, ako sa spraval motor, ked ste menili palec rozdelovaca?

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Příspěvek od vwCharlie »

on je tam někdy připečený,takže může jít lehko nebo ztuha.Je jenom nasazený.Když ho sundáš,tak nezapomeň nastříkat silikonem nebo konkorem tu hřídelku a ten filc v ní.V nejhorší se ti rozletí,když ho budeš tahat kleštěma

Uživatelský avatar
Sangala13
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 21.09.2014 21:58

Re: Palec rozdělovače

Příspěvek od Sangala13 »

Aký je dôvod výmeni Palca rozdelovača ?? Motor ABS 1.8 keď držím motor na volnobehu v 2000otáčkach tak padnu po chvíli na 1800otáčok a to ja ked idem na 5-ťke až mi zhasne motor dakedy zadusý ho ako keby... :?: :?:

Ďakujem za Radu ak niekto bude vedieť čo to može byť
ťažko sa riešia takéto veci s otáčkami neviem či to bude dakde vedieť tu an fore

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“