Sportovní katalyzátor VW Golf III

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Uživatelský avatar
Somal1sH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 469
Registrován: 03.07.2013 13:05

Re: Sportovní katalyzátor VW Golf III

Příspěvek od Somal1sH »

TAK už mi uhnil už i střeďák takež teĎ nastává dilema jak ten vejfuk postavit postavit ho na serii a pak kuchat a dlabat a převařova nebo koupit místo střeĎák utřeba nějakej ten rezonátor a pak trubku nebo střeĎák trubku nějaký nápady?:D
Obrázek

Uživatelský avatar
TheNeal
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1683
Registrován: 28.12.2012 12:31
Bydliště: Ústí nad Labem/Hradec Králové

Re: Sportovní katalyzátor VW Golf III

Příspěvek od TheNeal »

Njelepší by bylo nechat si udělat celej novej nerez vejfuk na zakázku, ale to je asi mimo finanční možnosti, co? :D Takže bych asi někde našel sérii a kuchal no...

A ten VR6 kat by podle mě neměl bejt problém, teda nevim, jak ho tam přiděláš, jestli nebude nutno vařit, ale fungovat by měl. Vlastik ho má na 16v mam pocit.

Uživatelský avatar
Somal1sH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 469
Registrován: 03.07.2013 13:05

Re: Sportovní katalyzátor VW Golf III

Příspěvek od Somal1sH »

TheNeal píše:Njelepší by bylo nechat si udělat celej novej nerez vejfuk na zakázku, ale to je asi mimo finanční možnosti, co? :D Takže bych asi někde našel sérii a kuchal no...

A ten VR6 kat by podle mě neměl bejt problém, teda nevim, jak ho tam přiděláš, jestli nebude nutno vařit, ale fungovat by měl. Vlastik ho má na 16v mam pocit.
co sem sháněl na netu a tady tak VR6 vejfuk má o pul centáku širší potrubí takže byse asi vařit muselo..ale jakoby mě napadlo dát místo střeĎáku rezonátor a pak už jen trubku neb onějkou hezkou koncovku klidně i vr6 koncovku ale tu sem nikden eviděl na bazarech k prodeji za silidní peníz......btw s ti výfukem... dkyž si seženu matroš a narýsuju to tak mi to kámoš svaří ale neche semi to měřit a rýsovat a když už tak to udělám asi až najaře :D ale to nevím jakoby jak byto mělo být sposkládaný:/
Obrázek

Uživatelský avatar
TheNeal
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1683
Registrován: 28.12.2012 12:31
Bydliště: Ústí nad Labem/Hradec Králové

Re: Sportovní katalyzátor VW Golf III

Příspěvek od TheNeal »

Muj hrubej odhad je, že chceš-li vyhazovat nějaký tlumiče, tak bys měl průměr trubek držet stejnej nebo ke konci mírně snížit, aby tam nebyl zas o tolik menší odpor. Jak moc je širší ten VR6 kat, co se průtoku týče, toť otázka. Možná bych se ještě kouk po nějakym sportovnim univerzálnim.

Uživatelský avatar
Somal1sH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 469
Registrován: 03.07.2013 13:05

Re: Sportovní katalyzátor VW Golf III

Příspěvek od Somal1sH »

TheNeal píše:Muj hrubej odhad je, že chceš-li vyhazovat nějaký tlumiče, tak bys měl průměr trubek držet stejnej nebo ke konci mírně snížit, aby tam nebyl zas o tolik menší odpor. Jak moc je širší ten VR6 kat, co se průtoku týče, toť otázka. Možná bych se ještě kouk po nějakym sportovnim univerzálnim.

já právě přemýšlím že nějkej rezonárot při stejný šíčce to tam teĎ je a pak asi ybch sehnal seriovou vr6 koncovku ale našel sem nějaký videa na netu a tam týpek měl jen kat rezonátor a 2 1/4 palcovou trubk ua znělo to neskutečně :) tak envím no jakoyb teĎ bez těch tlumičů to v otáčkách zní měga a hezky si střílí ale chtělo byto nějak usměrnit v těch nižších otáčkách ab to neznělo jak traktor... jinak mi ten zvuk nevadí takže spíš vyřešit jen to...
Obrázek

Uživatelský avatar
TheNeal
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1683
Registrován: 28.12.2012 12:31
Bydliště: Ústí nad Labem/Hradec Králové

Re: Sportovní katalyzátor VW Golf III

Příspěvek od TheNeal »

Hele jestli ti to teď zní jak traktor, tak si počkej na jaro a pak tam s klidem dáš něco normálního a tichýho. Protože věř mi, ale dlouhodobě jezdit s autem, co má místo vejfuku peklostroj - to nedáš. :D

Uživatelský avatar
Somal1sH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 469
Registrován: 03.07.2013 13:05

Re: Sportovní katalyzátor VW Golf III

Příspěvek od Somal1sH »

hele mě to až tak nevadí :D ani tak...ale jo klidně to nějak usměrnit....potože v nízkejch to zní jako traktor a když se dostanu nad 3500ot. tak se rozezpívá a zní uplně nezkutečně takže bych to jen nějak trošku stišil třeba právě v podobě zadního vr6 tlumiče a třeba střeĎáku nějakýho sportovního nebo právě mě napadl rezonátor....tam dát ... místo středovýho... a tím zadním tlumičem že yby se to zklidnilo :) btw kamarád má na 5tce gti r32 rezonátor a zní to taky skvěle
Obrázek

Uživatelský avatar
Somal1sH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 469
Registrován: 03.07.2013 13:05

Re: Sportovní katalyzátor VW Golf III

Příspěvek od Somal1sH »

http://www.youtube.com/watch?v=PYmS5p68zeg" onclick="window.open(this.href);return false;
tohle je skvěláý a podle popisu jen cat nějakej rezonator a jinak "piped" a zníto naprosto skvele
Obrázek

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Sportovní katalyzátor VW Golf III

Příspěvek od 11mAjA11 »

http://www.eko-raj.cz/eshop/117-" onclick="window.open(this.href);return false; tidle by Ti mohli udělat výfuk i na míru možná a nebylo by to tak drahé, nebo se podívej v jejich katalogu co nabízí..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
Somal1sH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 469
Registrován: 03.07.2013 13:05

Re: Sportovní katalyzátor VW Golf III

Příspěvek od Somal1sH »

tak do ekoráje sem volal a výfuk na míru začíná na 500eurech :D tak se chci zeptat jaký průměr má seriová trubka na 8V 2,0 ?
Obrázek

david988
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 09.02.2013 13:49

Re: Sportovní katalyzátor VW Golf III

Příspěvek od david988 »

hle stačí vybrakovat katalyzátor místo středu dej rezonátor a dozadu laďák a je to ale pak ta spotřeba budeš čumět jako já a vše šlo z5 krom laďáku protože když jsem s 1.8 v benálu najel na 30L jen 200km tak jsem se zasek jak svině :D

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“