škrtící klapka

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kolombo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.02.2006 21:02

škrtící klapka

Příspěvek od Kolombo »

Zdravím, moc bych poprosil o pomoc se škrtící klapkou. V poslední době se mi divně chodá plynový pedál - sám se přisává a auto cuká, najenou ztrácí a nabývá výkon atd. V servisu mi řekli, že je v háji spodek škrtící klapky, nesjpší i potenciometr. Jde o motor 1,78 66Kw z roku 95.

Máte s tím prosím nějaké zkušenosti - zda to vyřešit jinak, než všechno vyměnit za nové? A v případě, že to bude potřeba vyměnit, víte o nějakém šikovném místě či servisu (Praha) kde by to za slušnou cenu udělali? Popřípadě když to nechám být - bude se problém zhoršovat, popřípadě může to nějak významně poškodit motor?

Předem díky, J.

Uživatelský avatar
herak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ziar nad Hronom

Příspěvek od herak »

nahod to na VAG, problem nemusi byt len v klapke

Uživatelský avatar
Kolombo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Kolombo »

Nojo bohužel asi jo, původní problém byl s otáčkami a spotřebou. Diagnostika ukázala něco s těsněním na klapce, takže mi čistili přírubu a utěsnili to. Tím se to vyřešilo, ale původní problém s plynem se pak zvětšil natolik, že na dálnici a delších trasách už je to neúnosné. Ve městě se to skoro neprojevuje...

Uživatelský avatar
Stepix
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1726
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: C.Budejovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stepix »

nevim, ale nova klapka na moji 1,4ku stoji 14tisic :evil:

Uživatelský avatar
herak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ziar nad Hronom

Příspěvek od herak »

hm. zaludne. cosi podobne robilo aj moje vento. vyzeralo to akoby niekde podsavalo vzduch a preto bola "zle" namiesana zmes.
zhodil som sacie potrubie a naozaj bolo pod nim prasknute tesnenie. a este som vymenil lambda sondu - odvtedy ziadne lietanie otacok a cukanie.

Uživatelský avatar
yurik
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1513
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yurik »

a co stoji lambda sonda?
Obrázek

Uživatelský avatar
Kolombo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Kolombo »

Já se právě obávám, že budu skutečně muset vyměnit klapku anebo lambda sondu... Má kdyžtak někdo dobrý tip na nějaký vrakoviště, kde by se daly takovéhle díly sehnat co nejlevněji a bylo by spolehnutí, že nejde o šmejdy? Kolik by tak byla férová cena klapky na vrakovišti? Potřeboval bych někoho v Praze nebo i Východních Čechách...

díky, J.

Uživatelský avatar
herak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ziar nad Hronom

Příspěvek od herak »

lambda sondy ti najdu v katalogu podla typu motora, popripade kupit univerzal.
a urcite nie na vrakovisku

ja osobne som zohnal cez znameho BOSCH za 1500

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“