vw 3 GTI 8v - cukání za jízdy

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Taisone
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 07.10.2013 22:05

vw 3 GTI 8v - cukání za jízdy

Příspěvek od Taisone »

ahoj, prosím o radu - můj golf 3 GTI začal při jízdě "cukat", jakmile sundám nohu z plynu nebo klesnou otáčky k 1500 (přestane táhhnout a je nutné podřadit a vytočit otáčky), když ho držím v otáčkách nad 2000, je v pohodě. Napíchli jsme ho na diagnostiku, ale nenašla žádnou chybu. Nesetkal jste se někdo s podobným problémem? Díky

Uživatelský avatar
TheNeal
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1683
Registrován: 28.12.2012 12:31
Bydliště: Ústí nad Labem/Hradec Králové

Re: vw 3 GTI 8v - cukání za jízdy

Příspěvek od TheNeal »

Ano, setkal a řešilo se to tu mnohokrát, jak ti jistě nějaký moderátor za chvíli vysvětlí. :D Příště zkus nejdřív hledat. :)

A neni to vždycky v diagnostice, teda u tohohle motoru spíš nikdy. :D Změřit tlaky, zkontrolovat přívod paliva... je pravda, že lambda nebo některý z čidel otáček by se ti ukázalo... Případně i jestli ti to dobře škrtá a neprobíjí, jakej je volnoběh? Svíčky kabely rozdělovač cívka? :D

Nicméně, mně tohle tenhle motor (co máš vlastně přesně?) dělal kvůli zasvinění, na což pomohla dekarbonizace, a tomu, že nevěděl, kolik má cpát paliva, na což pomohla nová lambda.

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: vw 3 GTI 8v - cukání za jízdy

Příspěvek od KOŠŤÁL »

TheNeal píše:
... je pravda, že lambda nebo některý z čidel otáček by se ti ukázalo...
Není to až tak pravda,pokud bude dávat mizerný hodnoty,pak se do závad nevypíše.

Ano,je to tu mnohokrát.
Stačí zadat slovo škube,cuká a jejich varianty...
Je problém začít hledat,než založíš nový téma?
Obrázek

Uživatelský avatar
TheNeal
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1683
Registrován: 28.12.2012 12:31
Bydliště: Ústí nad Labem/Hradec Králové

Re: vw 3 GTI 8v - cukání za jízdy

Příspěvek od TheNeal »

KOŠŤÁL píše:Není to až tak pravda,pokud bude dávat mizerný hodnoty,pak se do závad nevypíše.
Čéče tos mi neměl řikat... Já jsem si myslel, že jsem opravil čidlo na převodovce vyčištěnim kontaktů, páč se chyba už neukazuje a je to znát na chodu, ale občas to přeci jenom dělá věci jemně zmatené, jako když tam ta chyba byla... :D

Taisone
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 07.10.2013 22:05

Re: vw 3 GTI 8v - cukání za jízdy

Příspěvek od Taisone »

Dík moc a sorry za nové téma, bylo myšleno tak, jestli tenhle typ nemá nějakou spešl vychytávku, jak to občas bývá...
Kdyby to auto neměli v rukách už tři na sobě nezávislí mechanici, kteří nic nenašli, nebyl by tu zbytečnej příspěvek....Svíčky, kabely, rozdělovač i cívka jsou ok, na volnoběh haprují lehce otáčky, jako by auto mělo každou chvíli chcípnout, ale drží. Startuje okamžitě, chytá super, řešili jsme totiž stejný problém (viz jiné téma) s relátky. Je to 94 výroba, dotaženo z Rakous a pravděpodobně hooodně dlouho stál.

Uživatelský avatar
TheNeal
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1683
Registrován: 28.12.2012 12:31
Bydliště: Ústí nad Labem/Hradec Králové

Re: vw 3 GTI 8v - cukání za jízdy

Příspěvek od TheNeal »

Tak jestli se někde neusadilo něco... Možná bych proplách čerpadlo třeba. :D

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: vw 3 GTI 8v - cukání za jízdy

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Klapka a její základní nastavení? Servomotorek?
Obrázek

WarCake
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 06.11.2017 11:59

Re: vw 3 GTI 8v - cukání za jízdy

Příspěvek od WarCake »

Taisone píše:Dík moc a sorry za nové téma, bylo myšleno tak, jestli tenhle typ nemá nějakou spešl vychytávku, jak to občas bývá...
Kdyby to auto neměli v rukách už tři na sobě nezávislí mechanici, kteří nic nenašli, nebyl by tu zbytečnej příspěvek....Svíčky, kabely, rozdělovač i cívka jsou ok, na volnoběh haprují lehce otáčky, jako by auto mělo každou chvíli chcípnout, ale drží. Startuje okamžitě, chytá super, řešili jsme totiž stejný problém (viz jiné téma) s relátky. Je to 94 výroba, dotaženo z Rakous a pravděpodobně hooodně dlouho stál.

ahoj, čeče mám s tím úplně stejnej problém, už to řeším půl roku a pokaždé, když se na motoru něco vymění to za týden, čtrnáct dnů začně dělat nanovo, všechno co jsi tady popsal. tlaky zkontrolovaný v motoru nemám a lambdu vyměněnou taky nemám a vyčištěnej motor tím sajrajtem taky nemám co jsem tu četl. Ještě vyzkouším tohle, jinak vážně už nevím.

hanz009
Člen klubu
Příspěvky: 10
Registrován: 23.10.2017 20:16
Bydliště: Roudnice n/l

Re: vw 3 GTI 8v - cukání za jízdy

Příspěvek od hanz009 »

ja u francouze natankoval to nejlepsi na Shellce a bylo za chvili po problemech
VW Golf III,1.8 66 Kw.1996,ADZ -> daruji
VW Caddy, 2.0TDi 2016,skříň s klimou :)
Škoda OCT II,2.0 FSI, BLR

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: vw 3 GTI 8v - cukání za jízdy

Příspěvek od 11mAjA11 »

Co takhle čidlo teploty chladící kapaliny ??
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“