Palivový filtr

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Matt
Řidič
Řidič
Příspěvky: 107
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třinec

Palivový filtr

Příspěvek od Matt »

Chci se zeptat jestli nevíte po kolika tisících kilometrech se mění palivový filtr.Mám GOLF III VARIANT rok.97.Díky

Master
Pilot
Pilot
Příspěvky: 734
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Palivový filtr

Příspěvek od Master »

Matt píše:Chci se zeptat jestli nevíte po kolika tisících kilometrech se mění palivový filtr.Mám GOLF III VARIANT rok.97.Díky
V servisce pisou 30tis u diesela, benzin nejak neni :) Svet to nestoji, takze by se to mohlo vymenit i u benzina...

Uživatelský avatar
jhn
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ml. Boleslav

Příspěvek od jhn »

a víte někdo, kde přesně se ten palivovej filtr u benzínu nachází???
ICQ: 236-929-455, e-mail: jhn.s@post.cz

Uživatelský avatar
ron
Profík
Profík
Příspěvky: 952
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od ron »

je pod autem kousek od nádrže napojenej na plastovou trubku z nádrže, měnil jsem ho po 50 000 vzhledem ke "kvalitě" českých benzínů...

Uživatelský avatar
slosi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 250
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od slosi »

Chlapi tento týden budu taky měnit palivovej filtr.Chci se Vás jen zeptat,jakej vliv na jízdu,nebo chod motoru může mít ten filtr,když je dlouho neměněn?Já jsem ho ještě neměnil a auto mám 2,5 roku.Celkem má nalítáno cca. 115 tisíc km a je dost možný,že je ten filtr ještě původní.
Dík za odpovědi.
Šlosi

[__)==VW==(__]

Uživatelský avatar
TNT
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4309
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kdesi na jihu :)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TNT »

slosi píše:Chlapi tento týden budu taky měnit palivovej filtr.Chci se Vás jen zeptat,jakej vliv na jízdu,nebo chod motoru může mít ten filtr,když je dlouho neměněn?Já jsem ho ještě neměnil a auto mám 2,5 roku.Celkem má nalítáno cca. 115 tisíc km a je dost možný,že je ten filtr ještě původní.
Dík za odpovědi.
Muze to jen cukat,nebo to taky vubec nemusi jet tak jak by melo...115tis je fakt hodne,jesli rikas,ze muze bejt puvodni...

Uživatelský avatar
slosi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 250
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od slosi »

TNT píše:
slosi píše:Chlapi tento týden budu taky měnit palivovej filtr.Chci se Vás jen zeptat,jakej vliv na jízdu,nebo chod motoru může mít ten filtr,když je dlouho neměněn?Já jsem ho ještě neměnil a auto mám 2,5 roku.Celkem má nalítáno cca. 115 tisíc km a je dost možný,že je ten filtr ještě původní.
Dík za odpovědi.
Muze to jen cukat,nebo to taky vubec nemusi jet tak jak by melo...115tis je fakt hodne,jesli rikas,ze muze bejt puvodni...
No uvidím.Tento týden to vyměním a pak uvidím rozdíly.Někdy mi malinko kolísají otáčky,tak třeba by to mohlo být tím.Každopádně dík.
Šlosi

[__)==VW==(__]

Uživatelský avatar
herak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ziar nad Hronom

Příspěvek od herak »

no to by mohlo byt tym filtrom. ak to bude tak, bud rad, je to len malicka investicia a za par minut to mas vymenene. hoci ja ked som ho menil v sobotu, celkom som sa nahresil. zasle hrdzou, takze som musel vybrat cely kus na ktorom je filter prichyteny.... :?

Uživatelský avatar
TNT
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4309
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kdesi na jihu :)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TNT »

slosi píše:
TNT píše: Muze to jen cukat,nebo to taky vubec nemusi jet tak jak by melo...115tis je fakt hodne,jesli rikas,ze muze bejt puvodni...
No uvidím.Tento týden to vyměním a pak uvidím rozdíly.Někdy mi malinko kolísají otáčky,tak třeba by to mohlo být tím.Každopádně dík.
To kolisani by mohl zpusobovat opravdu ten filtr,tak preju hodne stesti,aby to bylo tim... :wink:

Uživatelský avatar
slosi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 250
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od slosi »

No to kolísání není nějak velký.Ta rafika se jen tak mírně sem tam zachvěje.Ale uvidíme.Možná poznám změnu i při jízdě.Pak sem napíšu,co a jak.
Šlosi

[__)==VW==(__]

Uživatelský avatar
ron
Profík
Profík
Příspěvky: 952
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od ron »

pochybuju, že kolísání otáček dělá starej pal.filtr :( ten spíš způsobuje nižší průtočnost, tj. menší zátah a výkon, každopádně uvidíš a držím palce, jo a pozor až to povolíš, vystříkne vždycky trochu benzínu, tak bacha a nekuř !!! :D

Uživatelský avatar
TNT
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4309
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kdesi na jihu :)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TNT »

ron píše:pochybuju, že kolísání otáček dělá starej pal.filtr :( ten spíš způsobuje nižší průtočnost, tj. menší zátah a výkon, každopádně uvidíš a držím palce, jo a pozor až to povolíš, vystříkne vždycky trochu benzínu, tak bacha a nekuř !!! :D
Svete div se,ale jednou jsem kvuli kolisani otacek menil pal. filtr a pomohlo to... :roll: :wink:

Uživatelský avatar
herak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ziar nad Hronom

Příspěvek od herak »

jasne ze to moze byt tym. nikdy nezarucis, ze je filter pripchaty tak aby pustal stale rovnaky prietok benzinu.

Uživatelský avatar
TNT
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4309
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kdesi na jihu :)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TNT »

herak píše:jasne ze to moze byt tym. nikdy nezarucis, ze je filter pripchaty tak aby pustal stale rovnaky prietok benzinu.
Diky :wink:

Uživatelský avatar
bulbus
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 430
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bulbus »

slosi píše:Chlapi tento týden budu taky měnit palivovej filtr.Chci se Vás jen zeptat,jakej vliv na jízdu,nebo chod motoru může mít ten filtr,když je dlouho neměněn?Já jsem ho ještě neměnil a auto mám 2,5 roku.Celkem má nalítáno cca. 115 tisíc km a je dost možný,že je ten filtr ještě původní.
Dík za odpovědi.
abych vše uvedl na pravou míru, dělám u firmy která filtry vyrábí a palivový filtr by se měl měnit po 60 000 km, alespoň takovou životnost májí ty naše filtry. Vliv na jízdu to muže mít takovou že pokud se filtr zanáší tak se snižuje průtok paliva přes něj a tím ti auto může začít škubat atd, ale motoru by jsi ublížit neměl, prostě až se úplně ucpe tak dojedeš...

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“